Προς το περιεχόμενο

Πατεντες για καλυτερο Ηχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ακριβως..

τα εφφε και οι παραμορφωσεις θα σου δωσουν αυτο το κατι που εχεις στο μυαλο σου και θα ειναι "καλυτερη" επιλογη για ενα συγκεκριμενο κομματι αλλα δεν θα κανουν τον ηχο "καλυτερο".

αν εχεις πχ ενα κακο strings preset οσα και κορυφαια reverb κλπ κλπ να του βαλεις,δεν θα ακουστει ποτε VIENNA!! :wink:

το ιδιο και στην κιθαρα,αν ηχογραφισεις με ακουστικη των 150 ευρω θελει τρελη επεξεργασια για να την κανεις να ακουστει απλα αξιοπρεπως ενω αν γραψεις με μια taylor(απτην ακριβη σειρα)θα λυπασε να βαλεις το παραμικρο να μην χαλασεις τον ηχο!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Λοιπον εδω θα χρειαστει να εξηγησω τους λογους που εκανα αυτο το post.

 

1. Με το Virtualizer ειχα κολλησει κυριως διοτι δεν ηξερα τι κανει.

 

2. Συμφωνω απολυτα οτι πρωτα πρπει να δουλεψω αυτα που ηδη εχω, και μετα ν απαω παραπερα. Αυτη τη στιγμη εχω το JV1010 της Roland και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αν και εχω μπλεξει λιγο τα μπουτια μου με το software, ακι οτι προσπαθησα να φτιαξω κατεληξε σε factory reset αλλα το δουλευω και θα βγαλω ακρη.

 

3. Αυτο το post αφορουσε κυριως στο οτι εγω δεν παιζω με pc στα λιωε αποτε οτι αλλαγες ειναι τις κανω σπιτι μου με το software και μετα απλα βαζω το καλωδιο. Οποτε μπορει να εχω ηχο σπιτι μου αλλα πανω στη σκηνη να με π**ε. Οπως πχ με το Kurzweil μου πουθ ενω παντου σπερνει σε ενα Live ακουγοτανε σαν τρανζιστορ. Αρα σκεφτομουνα μηπως υπαρχουν παταντες να εχεις πιο πολυ ελεγχο στον ηχο σου πανω στη σκηνή.

 

Παντως ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

ΥΓ. Αν καποιος εχει παρομοιο rack ασ επικοινωνησει γαιτι εχω καποιες αποριες

 

Thanx

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου