Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για diy ενισχυτη!!!


Archelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρηκα κατι παλια καλα αγγλικα ηχεια απο ενα πικαπ που τα κουτια τους εχουν ξυλινη επενδυση απ'εξω.Και μου μπηκε στο μυαλο να κανω το ενα, μικρο φορητο ενιχυτη με τροφοδοσια 9V για practice!Οταν τελειωσει θα ανεβασω φωτογραφιες και βηματα.

Στο θεμα μας τωρα!σκεφτομαι να χρησιμοποιησω καποιο απο τα σχεδια ruby (http://www.runoffgroove.com/ruby.html) ή ακομα καλυτερα εαν εχεται να προτεινεται τιποτα αλλο καλυτερο?

To ηχειο ειναι στα 4Ωhm θα μπορεσει να λειτουργησει σωστα με ενα σχεδιο σαν του ruby?

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα λειτουργήσει! Γιατί όχι?! Βέβαια δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει η μπαταρία. Αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αν έχεις χρόνο φτιάξ'το. Το ποσό θα είναι μηδαμινό... και ενημέρωσέ μας!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω καποιο απο τα σχεδια ruby (http://www.runoffgroove.com/ruby.html) ....

 

Το συγκεκριμένο δουλεύει πολύ καλά. Έχω φτιάξει μερικά στο παρελθόν για εμένα , τον αδελφό μου και φίλους.

Η κατανάλωση δεν είναι αμελητέα, αυτό σημαίνει ότι εάν τον χρησιμοποιείς αρκετά θα πρέπει να έχεις αρκετές καβάτζα. Εγώ χρησιμοποιώ επαναφορτιζόμενες.

Anyway, give it a try...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμενο σχεδιο θα χρησιμοποιω τροφοδοσια 9 βολτ για μεσα στο σπιτι.

Παρολα αυτα το ηχειακι που ειναι 4Ωhm ειναι πιο μικρο απο'οσο φανταζεστε.Ειναι και vintage αφου κλεινει καμμια 30ετια και ολοκαινουργιο!Κανα αλλο σχεδιο για μικρο ενισχυτη με μπαταρια βρισκεται σε κανεναν?

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου