Προς το περιεχόμενο

Kemper Profiling Amplifier: το μέλλον στο amp modeling?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ξαναζεστάνω λιγάκι το θέμα μιας κι έχουμε εξέλιξη του υπάρχοντος σε μορφή rack με ενσωματωμένο τελικό 600w.

Οι έχοντες και κατέχοντες την προηγούμενη έκδοση ας μας δώσουν μερικές ακόμη εντυπώσεις μιας και πολλοί το γλυκοκοιτάζουμε ακόμη περισσότερο πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και θα εμφανιστει περιπου τον Μαρτιο με τιμη 1550 ευρω το rack και το power rack με τον τελικο των 600wat class D θα κοστιζει 2100 ευρω. Αλλα 3U ? πολυ μουρη ρε παιδι μου!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

ξερει κανεις την συνδεσμολογια του kemper για να χρησιμοποιηθει σαν εφφεδιερα μπροστα απο τον ενισχυτη?

 

Και γιατί να το κάνεις αυτό? Λάθος μηχάνημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην αγοραζω ενα καρο εφφε παιζοντας(χρησιμοποιω τον κεμπερ με midi πεταλιερα οποτε θελω και σαν εφφεδιερα...που ειναι το κακο?)

 

και βεβαια ο κεμπερ οπως και το axe fx ultra(το ειχα παλιοτερα με λαμπατη προενισχυση)

 

τα κανουν ολα τα ΒΡΩΜΙΚΑ αψογα αλλα εναν λαμπατο καθαρο φεντερ δεν καταφερνουν να τον  κανουν καλα...τη γλυκα την βιντατζιλα και το boxy  τσιτωμενο feeling δεν τοπετυχαινουν...μονο τον ηχο τους...γι αυτο και χρησιμοποιω λαμπα για καθαρα και οχι κεμπερ...τον κεμπερ μονο για βρωμικα και semi-βρωμικα αλα πλεξι κλπ...

 

οποτε τον θελω να τον βαλω μπροστα σαν εφφεδιερα σε vintage λαμπατους χωρις send return... και με ετοιμη midi πεταλιερα ειμαι αρχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σήμερα το πρωί έφτασε, λίγο πριν την φλεγμονή στους τένοντες είπα να σας πω τα αρνητικά, αφού τα θετικά λίγο πολύ έχουν ειπωθεί .

 

1. Αργεί να ανοίξει ,πολύ, τα windows 8 εκκινούν γρηγορότερα στο λάπτοπ .

 

2. Ο τι έχω ηχογραφήσει μέχρι σήμερα είναι άχρηστο, τελείως ,για πέταμα.

 

3. Φοβάμαι να κοιμηθώ το βράδυ μην βγούνε τα πράσινα ανθρωπάκια από μέσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου κατι δεν κανεις σωστα το μηχανημα σκοτωνει...το ειχα και το χρησιμοποιουσα με ενα magnum 44 class d τελικο δηλαδη και σκοτωνε...σιγουρα πρεπει να το ρυθμισεις αναλογα με το που παιζεις και που το εχεις καρφωσει...εχει καποιους ηχους στη μνημη με βαση συγκεκριμενη κιθαρα καμπινα κλπ....ειναι απιστευτο μηχανημα και εγω ειχα φορτωσει 2000 ηχους ενταξει κανει 2-3 λεπτακια να φορτωσει δεν εγινε και κατι...κατι δεν κανεις καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί έφτασε, λίγο πριν την φλεγμονή στους τένοντες είπα να σας πω τα αρνητικά, αφού τα θετικά λίγο πολύ έχουν ειπωθεί .

 

1. Αργεί να ανοίξει ,πολύ, τα windows 8 εκκινούν γρηγορότερα στο λάπτοπ .

 

2. Ο τι έχω ηχογραφήσει μέχρι σήμερα είναι άχρηστο, τελείως ,για πέταμα.

 

3. Φοβάμαι να κοιμηθώ το βράδυ μην βγούνε τα πράσινα ανθρωπάκια από μέσα .

 

Πούλα το, δεν κάνει για 'σένα :P

 

φιλε μου κατι δεν κανεις σωστα το μηχανημα σκοτωνει...το ειχα και το χρησιμοποιουσα με ενα magnum 44 class d τελικο δηλαδη και σκοτωνε...σιγουρα πρεπει να το ρυθμισεις αναλογα με το που παιζεις και που το εχεις καρφωσει...εχει καποιους ηχους στη μνημη με βαση συγκεκριμενη κιθαρα καμπινα κλπ....ειναι απιστευτο μηχανημα και εγω ειχα φορτωσει 2000 ηχους ενταξει κανει 2-3 λεπτακια να φορτωσει δεν εγινε και κατι...κατι δεν κανεις καλα...

 

Με το τελευταίο firmware η εκκίνηση βελτιώνεται σημαντικά! Όπως και να 'χει και λαμπάτο να έχεις πάλι περιμένεις ένα 5λεπτο για να ζεσταθούν οι λάμπες οπότε...

 

Όσο για το 2ο, απ' ότι κατάλαβα δεν εννοεί πως δεν έχει καλό ήχο, αντιθέτως, ότι επειδή έχει τόσο καλό ήχο, ότι έχει ηχογραφήσει με άλλον εξοπλισμό μέχρι να το πάρει είναι για πέταμα...αν κατάλαβα σωστά δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το 2ο, απ' ότι κατάλαβα δεν εννοεί πως δεν έχει καλό ήχο, αντιθέτως, ότι επειδή έχει τόσο καλό ήχο, ότι έχει ηχογραφήσει με άλλον εξοπλισμό μέχρι να το πάρει είναι για πέταμα...αν κατάλαβα σωστά δηλαδή...

 

Όχι γιατί έχει εξ αρχής γράψει πως θα αναφερθεί στα αρνητικά του μηχανήματος και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που ηχογραφησα προσφατα με kemper εχω να πω μονο τα καλυτερα!

Πραγματικα ειχαμε δυσκολια να επιλεξουμε ηχο γιατι απλα ηταν ολοι τελειοι.

 

Για ενα πραγμα μονο συμφωνω:

 

3. Φοβάμαι να κοιμηθώ το βράδυ μην βγούνε τα πράσινα ανθρωπάκια από μέσα .

 

Ειναι πολυ sci-fi για τα γουστα μου η οψη του, βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο!

Αν μου το χαριζαν φυσικα και θα το επαιρνα!  ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου