Προς το περιεχόμενο

CD με συνθέσεις μελών του www.noiz.gr


Go_Forth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ok, καλό το αστείο, αλλά, να μην ξεφύγουμε από το θέμα. Δε θέλω να δω κατεβατά ολόκληρα με αστεία επί του θέματος, το οποίο είναι άκρως σοβαρό, ειδικά για εμάς που έχουμε πολύ υψηλές βλέψεις για Ελλάδα και εξωτερικό.

Είναι καλό και το humour, αλλά, αν θέλετε να το συνεχίσετε, μπορείτε να το κάνετε στην Κατηγορία "Περί ανέμων και υδάτων".

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά' date=' ok, καλό το αστείο, αλλά, να μην ξεφύγουμε από το θέμα. Δε θέλω να δω κατεβατά ολόκληρα με αστεία επί του θέματος, το οποίο είναι άκρως σοβαρό, ειδικά για εμάς που έχουμε πολύ υψηλές βλέψεις για Ελλάδα και εξωτερικό.

Είναι καλό και το humour, αλλά, αν θέλετε να το συνεχίσετε, μπορείτε να το κάνετε στην Κατηγορία "Περί ανέμων και υδάτων".[/quote']

 

Ωπα ρε μεγαλε...σοβαρα...;;;Καλα που μας το πες...να μαθαινουμε σιγα σιγα...χαλαρωσε!!!

 

Και επισης οταν χρησιμοποεις γραπτο λογο...ασε την Προστακτικη απ εξω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να προσθέσω το εξής....

 

Αν ο καλλιτέχνης δεν προωθεί την δουλειά του τότε γιατί μια εταιρεία να το κάνει....?

 

Η προώθηση μπορεί να είναι Lives, Demos, ακόμα, ακόμα και κυκλοφορία cd στο όνομα του καλλιτέχνη

 

Αυτό που πιστεύουμε οι περισσότεροι ότι δηλαδή θα στείλουμε ένα demo και θα μας στείλουν συμβόλαιο είναι ξεπερασμένο... κατα την ταπεινή μου γνώμη

 

Απο την άλλη καλό είναι να συμμετέχεις σε συλλογές αλλά για το noiz το πρόβλημα ταυτότητας του υλικού το οποίο θα παρουσιάσει εκτός απο εισπρακτικές δυσκολίες, θα παρουσιάσει και δυσκολίες στον τρόπο οργάνωσης και προώθησης ενός τέτοιο Υλικού.

 

 

προς το νέο μέλλος go forth:

 

"δηλαδή απλά προτείνεις ότι 20 άτομα θα κυκλοφορήσουν cd για να το αγοράσουνε 30% των μελών του noiz και πολύ έβαλα... να προωθηθεί δηλαδή σε 700 άτομα top...

 

105 ¤ για να με μάθουν 700 μέλη του Noiz.. μπά άσε η ιστοσελίδα μου μου στοιχίζει λιγότερο....και προωθώ και τον ευατό μου παράλληλα...ΜΤΠ..."

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

 

antοuan_z,

είμαι χαλαρός και ήρεμος!

 

Απλά, προσπάθησα -θέλω να ελπίζω με επιτυχία- να προλάβω το μπάχαλο που ορισμένα μέλη προκαλούν με διάφορα αστεία τους σε διάφορα θέματα με σκοπό τον αποπροσανατολισμό από το κυρίως θέμα του topic.

Φιλικά!

 

ΥΓ.: Μη δώσεις συνέχεια και απαντήσεις περί αστείων κλπ. Ας αφήσουμε το συγκεκριμένο θέμα να εξελιχθεί ομαλά. Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, not_guilty,

 

ο καθένας μας προσωπικά είναι υπεύθυνος για το πως θα παρουσιάσει τη δουλειά του στο ευρύ κοινό. Εσύ πιστεύεις ότι το Internet είναι μονόδρομος για να δείξεις την δουλειά σου, εγώ δεν το πιστεύω. Εσύ και κάποιοι άλλοι καλλιτέχνες μπορείτε να ακολουθήσετε την κατ εσάς αποκλειστική οδό του internet. Εγώ και κάποιοι άλλοι καλλιτέχνες προτιμούμε και το internet, αλλά και τα real δισκοπωλεία, στα οποία έχει πρόσβαση ο περισσότερος κόσμος. Δεν θέλω να σου αναφέρω εδώ τα στατιστικά στοιχεία σχετικά με το πόσοι Έλληνες έχουν σύνδεση στο internet και πόσοι εξ αυτών κάνουν αγορές μέσω Internet, γιατί θα σε απογοητεύσω.

 

Φιλικά!

 

ΥΓ. : Προσωπικά, γνωρίζω όλα τα ελληνικά sites και όχι μόνο, στα οποία μπορεί ένας καλλιτέχνης να ανεβάσει μουσική του. Σε πληροφορώ ότι κανένας από τους καλλιτέχνες που ανεβάζουν δουλειές τους στο internet δεν έχει κάνει κάτι το σπουδαίο, μιας και αυτοί που ακούν τη μουσική τους δεν υπερβαίνουν σε αριθμό ( ειδικά για τα ελληνικά sites ) τα 400-500 άτομα. Αν βγούμε, όμως, από τον μικρόκοσμο του internet, η αγορά ανέρχεται σε πολλά εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε' date=' not_guilty,

 

Σε πληροφορώ ότι κανένας από τους καλλιτέχνες που ανεβάζουν δουλειές τους στο internet δεν έχει κάνει κάτι το σπουδαίο, μιας και αυτοί που ακούν τη μουσική τους δεν υπερβαίνουν σε αριθμό ( ειδικά για τα ελληνικά sites ) τα 400-500 άτομα. Αν βγούμε, όμως, από τον μικρόκοσμο του internet, η αγορά ανέρχεται σε πολλά εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.[/quote']

 

Το γνωρίζω ότι κανένας δεν έχει κάνει τίποτε το σοβαρό αλλά και απο την άλλη δεν θυσίασαν και τίποτα... Αυτό προσπαθώ να πω...

 

Έβγαλαν την δουλειά τους παραέξω με τα λιγότερα έξοδα αφιλοκερδός.. σε 500 άτομα στην καλύτερη σου λέω εγώ.... στείνοντας μια σελίδα στο ίντερνετ μια ρημάδα σελίδα...

 

Ούτε live ούτε πήγαινε έλα.. ούτε τίποτα..

 

Τώρα είμαι γνώστης του αριθμού χρηστών ιντερνετ και γνωρίζω τα ποσοστά πωλήσεων Online ... και για αυτόν τον λόγο δεν πουλάς τίποτα... Απλά παρουσιάζεσαι.. Δεν θα διαφωνώ σε τίποτα απο όσα ισχυρήζεσαι για τα υπέρ του cd απο το mp3... και εγώ μαζί σου.. αλλά μια τέτοια απόφαση είναι πολύ ποιό σημαντική απο τα 2000 που θα μου κοστίσει...

 

Τώρα απο το να βγείς απο τον "Μικρόκοσμο" του Ιντερνετ μέχρι να πουλήσεις εκκ.... υπάρχει μια μεγάλη απόσταση η οποία περίεχει και άλλα πράγματα.. όπως σαφώς φαντάζομαι θα γνωρίζεις..

 

ΜΤΠ

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να κάνω διαφήμηση δισκογραφικής εταιρείας της οποίας είμαι ιδιοκτήτης και ασχολείται με όλα τα είδη μουσικής απλά βλέποντας το θέμα αν θέλετε μπορώ να σας βοηθήσω τελείως αφιλοκερδώς σαν μέλος του noiz να πραγματοποιήσετε το εγχείρημα γιατί με ενδιαφέρει να βλέπω τέτοιεσ δουλειές απο παιδιά με μεράκι στην κυκλοφορία.Σε οτι συζητάτε υπάρχει και αλήθεια αλλά και κάποια πράγματα εκτοσ τόπου κ χρόνου...Δε θέλω να προχωρήσω σε λεπτομέρειες γιατί δεν έχει νόημα και ούτε θέλω να κάνω διαφήμηση.Όποιος ενδιφέρεται ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε τηλεφωνικα.

 

Iris, χαιρόμαστε για το ενδιαφέρον που έδειξες, αρκεί να μην είναι για άλλη μια φορά μόνο λόγια και τίποτα περισσότερο. Πολλοί υπόσχονται πολλά και λένε ακόμα περισσότερα, αλλά, πάρα πολύ λίγοι είναι οι άνθρωποι που κάνουν πράξεις τα λόγια τους.

 

Χωρίς να αναφέρεις το όνομα της δισκογραφικής εταιρίας της οποίας είσαι ιδιοκτήτης, θέλουμε να ακούσουμε την άποψή σου πάνω στο τί είναι αλήθεια και τί είναι ψέμα από όλα όσα προαναφέρθηκαν. Όπως καταλαβαίνεις, έχει ιδιαίτερη σημασία για εμάς τους νεοανερχόμενους καλλιτέχνες να γνωρίζουμε τί ακριβώς συμβαίνει μέσα στις δισκογραφικές και πώς ακριβώς λειτουργούν, ειδικά από τα χείλη ενός ιδιοκτήτη μιας τέτοιας εταιρίας.

 

ΥΓ.: Περιμένω απάντηση και στο προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Go_Forth, υπήρξε καμία ανταπόκριση στο κάλεσμά σου ή η συζήτηση που γίνεται (και τείνει να παρεκτραπεί) είναι χωρίς σημασία; Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Go_Forth

 

Μετά από πολλή φασαρία και αφού αντί να με καλωσορίσετε με πιάσατε από τα μούτρα, χαίρομαι που ξεκλειδώθηκε το Θέμα! Ο διαχειριστής gerasimos με κατηγόρησε ότι ήμουν διαφημιστής της FABELSOUND και 3 φορές διέγραψε τα μηνύματά μου!

 

:roll:

 

 

 

boodyδιαφωνω για αλλη μια φορα με τη διαγραφη ποστ (πρεπει να γραψει καποιος κατι τραγικα προσβλητικο ή διαφημιστικο για να του διαγραφει ποστ)

:roll: :roll: :roll:

 

Wow!

Συμφωνώ με Abraxas και Boody

 

Ορίστε; 8O 8O 8O :!: :?: :?: :?:

 

.

.

.

 

whiteNoise

GO FORTH έχεις μόλις 2 δημοσιεύσεις στο νοιζ και ενδιαφέρεσαι κιόλας για την κυκλοφορία των καλλιτεχνικών ανησυχιών των μελών του?? ύποπτο!!!!!

θα συμφωνησω με τον γερασιμο!!!

 

Εμπρός κλείδωμα αμέσως, και στο πυρ το εξώτερον … !!! :twisted:

 

KourosavaΤι cd με μουσική και κουραφέξαλα!

Ενα cd με τα καλύτερα (κουφά) ποστ του ΝΟΙΖ!!!

1.000.000.000 αντίτυπα θα πουλήσει σε μια μερα!!!

 

Μα αυτά τα έχουν διαγράψει – εξαφανίσει!

:lol: :lol: :lol:

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου