Προς το περιεχόμενο

τι γνωμη εχετε για τον joey jordison (slipknot)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχει ο joey τεχνικη?ε δεν παμε καλα μου φαινεται...το παλικαρι εχει τρελη τεχνικη και δεν το λεω επειδη εμαι μεγαλος θαυμαστης του παντα ειμαι πολυ αντικειμενικος...για παρακολουθειστε μερικα live του και δεν μιλαω μονο για το disasterpieces που ακουγονται ολα τελεια λες και ακους το cd...οσο για τον portnoy εννοειται οτι ειναι πολυ καλος ντραμερ αλλα προσωπικα δεν μαρεσει καθολου,κανενα σολο του απο αυτα που χω δει δεν με ενθουσιασε και βαζω τον joey πιο πανω...παντως δεν μπορουμε να τους συγκρινουμε σαν ντραμερς γιατι παιζουνε διαφορετικα ειδη...και δεν θα ελεγα οτι χαρακτηριζεται σαν γρηγορος ο joey αμα ακουσετε derek roddy,shadoval και γενικα death/black μεταλ ντραμερς εκει μιλαμε για ταχυτητα αλλα ο joey χαρακτηριζεται για την εξυπναδα του στα ντραμς...ολοι οι ρυθμοι του ειναι φοβεροι...και εκει πιστευω φαινεται ενας ντραμερ...το να παιζεις διπεταλο στο 260 και να το κρατας ενα ολοκληρο κομματια αυτο δεν ειναι μουσικη...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συμφονω απολυτα!!! Οσο για το disasterpieces πραγματι ο ηχος αγγιζει την τελειοτιτα...εχω δει πολλες συναβλιες αλλα σαν και αυτη καμια αλλη...ειναι οπως λες σαν να ακους το cd! ο joey δν παιζει συνεχεια το ιδιο πραμα στην μποτα...εχει τεχνικη! το drumming tou σε παρασηρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει ο joey τεχνικη?ε δεν παμε καλα μου φαινεται...το παλικαρι εχει τρελη τεχνικη και δεν το λεω επειδη εμαι μεγαλος θαυμαστης του παντα ειμαι πολυ αντικειμενικος...για παρακολουθειστε μερικα live του και δεν μιλαω μονο για το disasterpieces που ακουγονται ολα τελεια λες και ακους το cd...οσο για τον portnoy εννοειται οτι ειναι πολυ καλος ντραμερ αλλα προσωπικα δεν μαρεσει καθολου' date='κανενα σολο του απο αυτα που χω δει δεν με ενθουσιασε και βαζω τον joey πιο πανω...παντως δεν μπορουμε να τους συγκρινουμε σαν ντραμερς γιατι παιζουνε διαφορετικα ειδη...και δεν θα ελεγα οτι χαρακτηριζεται σαν γρηγορος ο joey αμα ακουσετε derek roddy,shadoval και γενικα death/black μεταλ ντραμερς εκει μιλαμε για ταχυτητα αλλα ο joey χαρακτηριζεται για την εξυπναδα του στα ντραμς...ολοι οι ρυθμοι του ειναι φοβεροι...και εκει πιστευω φαινεται ενας ντραμερ...το να παιζεις διπεταλο στο 260 και να το κρατας ενα ολοκληρο κομματια αυτο δεν ειναι μουσικη...[/quote']

+1 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοειται οτι χρειαζεσαι πολυ καλη τεχνικη και εκει αλλα γενικα παντου χρειαζεσαι καλη τεχνικη...ακομη και τσιφτετελια να παιζεις...και για να αποκτησεις καλη τεχνικη πρεπει να εχεις μελετησει καλα τα ''βασικα''...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα πολλά σχετικά με τον Joey των Slipknot. Όπως τα σόλα που κάνει, ότι είναι απίστευτα! Σε όσα τον έχω ακούσει δεν κάνει και τίποτα ξεχωριστό. συνεχώς δίκαση σε διπλό χρόνο και κάτι μπούρδες στα tom. Solo είναι αυτό?? Αντίθετα με τον Portnoy που διάβασα ότι είναι χειρότερος από τον Joey- το παλικάρι έχει δηλώσει ότι δεν είναι fan των σόλο στα τύμπανα και παρόλαυτα σε αφήνει άναυδο ότι κάνει σόλο!

 

Για να είμαι ειλικρινής: Ο Joey είναι ένας πολύ γρήγορος drummer αλλά σε φάση.... οτι πάρει ο χάρος.. καθώς κάνει ένα γύρισμα! Ούτε κι ο ίδιος καταλαβαίνει τι κάνει!

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κοιτας μονο τα σολο...κοιτα και τα τραγουδια (μαλλον ακου τα) οπου εχει τεχνικη στα ποδια και δν παιζει συνεχεια 16α...αλλα εχει πολλες εναλαγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά φανταστείται το εξής...Τον Jordison στους Theater και τον Portnoy στους Slipknot.Πιστέψτε με και οι δύο θα τα βρουν σκούρα.Θέλω να πω ότι (όντας μεγάλος φαν των Slipknot)ότι ο Joey είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει.Η μουσική των Slipknot επιβάλει λίγο ένα χαόδες και ωμό παίξιμο στα drums και το στυλ του εν λόγω drummer πιστεύω ταιριάζει γάντι.

 

Όσο για τα γυρίσματα που δεν καταλαβαίνει τι κάνει πιστέυω καταλαβαίνει πάρα πολύ καλά τι κάνει μιας και δεν χάνει το χρόνο όπως άλλοι που κάνουν γύρισμα αντί να σκάσουν στο 1 σκάνε στον γάμο του Καραγκιόζη :lol:

 

Επίσης σκεφτείτε το πολύ απλό.Είναι ο πιο δημοφιλής στη μπάντα.Οι περισσότεροι μόνο αυτόν ξέρουν.Γιατί άραγε;;; :D :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου