Προς το περιεχόμενο

Επισκευη στομιου απο φλογερα με pvc.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

αγορασα απο ιταλια ενα φλαουτο φτιαγμενο το σωμα απο αλουμινιο και το στομιο απο πλαστικη σωλινα νερου pvc.

Ειχα ενα ατυχημα και εσπασε ενα μικρο κομματακι που δημιουργουσε την αποσταση για να περναει ο αερας..το θεμα ειναι οτι οταν ρωτησα τον κατασκευαστη μου ειπε πως αυτο φιαχνεται ευκολα και μου ειπε οτι αυτο που εσπασε ειναι απο pvc σωληνα των 16mm..

Το να το φτιαξω δεν ειναι δυσκολη διαδικασια..Αλλα δεν μπορω να βρω 16 χιλιοστα σωληνα pvc..Τηλεφωνησα σε μαγαζια με υδραυλικα και μου ειπαν οτι αυτα που εχουν ξεκινανε απο 32χιλιοστα..F32 τα ελεγαν νομιζω..και γενικα μου εδωσαν να καταλαβω οτι στην δουλεια τους δεν χρησιμοποιουν τοσο λεπτες σωλινες..μπορειται να μου πειτε μηπως ξερετε που πρεπει να ψαξω για να βρω τετοια σωλινα?Σε τι ειδους καταστηματα δηλαδη..

 

Ευχαριστω..

Flesh And The Power It Holds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,βασικα δεν μπορω να βοηθήσω σ'αυτο που θελεις να κανεις,αλλα απο περιεργια μιας και ειμαι καθηγητης φλαουτου,τι φλαουτο ειναι αυτο που αγορασατε?ξερω για ξυλινα,για εβενινα,για γυαλινα,για κρυσταλινα,αλλα αλουμινενιο??? πρωτη φορα ακουω...θα ηθελα να μαθω περισσοτερα ετσι απο περιεργια..καλη τυχη στην επισκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ενα συγνωμη..γιατι δεν ειναι φλαουτο..ειναι φλογερα..μια ζωη τα μπερδευω..

 

Βασικα ναι..δεν ξερω πως εκατσε σαν ιδεα.. Ενα παλικαρι 19 χρονων απο ιταλια φτιαχνει φλογερες απο αλουμινιο..Εχουν πολυ γλυκο και ομορφο ηχο..και αν σκευτεις οτι τις δινει πολυ φθηνα αξιζει..αν ενδιαφερεται καποιος μπορω να στειλω λινκ επικοινωνιας..δεν εχω σχεση με τον ανθρωπο..

 

Συγνωμη για το λαθος..

Flesh And The Power It Holds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα οκ οκ ! επειδη μου φανηκε παραξενο !  ;D

 

αν ειναι φθηνη η φλογερα,παρε αλλη,δεν αξιζει τον κοπο να την επισκευασεις.αν μιλουσαμε για φλαουτο θα ηταν διαφορετικη η τοποθετηση μου.οπως και να εχει,ελπιζω να βρεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω..βασικα ειναι ενα τοσο μικρο κομματακι που εχει σπασει στα δυο..που ετσι κι αλλιως ειναι ενα κομματι που μπενοβγαινει..μιλαμε για κατι που φτιαχνω σε 20 λεπτα..απλα δεν μπορω να βρω pvc 16mm...οποιος γνωριζει θα με βοηθουσε πολυ..

Flesh And The Power It Holds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου