Προς το περιεχόμενο

oselifer - Απελπισμένα


oselifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα τραγούδι που έφτιαξα και μου αρέσει πολύ.

Έχει μόνο κιθάρα , drums και φωνή..

Drums έπαιξα εγώ που ξέρω μόνο τα βασικά οπότε σηκώνουν μεγάλη βελτίωση επίσης είναι μόνο snare και hihat.Δεν έχει μπότα.

Βασικά θέλω να μου πείτε αν σας αρέσει σαν κομμάτι και σαν σύνθεση.

Η ηχογράφηση είναι προφανές οτι είναι αρκετά πρόχειρη.

kathe_mera_fin.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τραγούδι που έφτιαξα και μου αρέσει πολύ.

Έχει μόνο κιθάρα , drums και φωνή..

Drums έπαιξα εγώ που ξέρω μόνο τα βασικά οπότε σηκώνουν μεγάλη βελτίωση επίσης είναι μόνο snare και hihat.Δεν έχει μπότα.

Βασικά θέλω να μου πείτε αν σας αρέσει σαν κομμάτι και σαν σύνθεση.

Η ηχογράφηση είναι προφανές οτι είναι αρκετά πρόχειρη.

 

Ωραιο το τραγουδακι σου! Πλακα εχει! (για την κοπελια σου το εγραψες?  :P ;D ) :) ;)

Ωραια μουσικη και τα λογια ωραια ειναι!

Ειναι λιγο μουντο επειδη δεν αλλαζει καθολου ο ρυθμος απο την αρχη στο τελος ( δεν καταλαβαινεις δηλαδη αν το κομματι ειναι σρην αρχη στη μεση στο τελος!)

αλλα πραγματικα πολυ καλο τραγουδι και καλη δουλεια!

Και τα ντραμς που λες πολυ καλα ακουγονται!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο σκοπός σου ήταν να γελάσουμε, πέτυχες.

Από 'κει και μετά το μεγαλύτερο πρόβλημά του (εκτός της αστείας φωνής,τυμπάνων κλπ ευτραπέλων) είναι η μεγάλη του διάρκεια. Δηλ. αν ήθελες να κάνεις "πρωτοποριακή μουσική" σαν των Stooges π.x.,  θα 'πρεπε να έχεις 2 κουπλέ-ρεφραίν το πολύ.

Πάντως ο ήχος της κιθάρας γι' αυτό που θες να κάνεις ήταν καλός, και όπως σου προείπα με τον στίχο γέλασα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.

Για την μονοτονία του ρυθμού που λέει ο billym το είχα αντιληφθεί και εγώ αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να διορθωθεί.

 

Για την αστειότητα της φωνής πραγματικά δεν είχα σκοπό να βγάλω αστείο αποτέλεσμα και που το ακούω δεν το αντιλαμβάνομαι..Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το τραγουδήσω αλλιώς,ίσως έτσι τραγουδάω.θα είχε ενδιαφέρον να το ακούσω να το τραγουδάει κάποιος πιο σοβαρά για σύγκριση αλλά δεν έχω κανέναν υπόψιν.

 

Όποια άλλη παρατήρηση είναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτη.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου