Προς το περιεχόμενο

Κλεοπάτρα project


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να 'στε καλά παίδες ο κουμπάρος ήρθε ήδη και την τσίμπησε για test drive και θα τη φέρει σε καμιά δεκαριά μέρες για τελικές διορθώσεις!

Pickguard δεν πρόλαβα τον έβαλα να το σκεφτεί thanks για τις προτάσεις πάντως ,όλες ενδιαφέρουσες ,και μένα το χρώμα με προβλημάτιζε πιο πολύ !

 

Από ήχο μου έκανε εντύπωση ότι ακουστικά σου παίρνει τ αυτιά , είναι πολύ δυνατή σε ένταση ίσως παίζει ρόλο το λεπτό σώμα που πάλεται εντονότερα??? Plugged όσο μπόρεσα να καταλάβω είναι ο κλασσικός gibson ήχος κάτι μεταξύ sg και les paul special μου άρεσε πολύ , είχε όγκο , είχε ring σε συγχορδίες. Οι μαγνήτες είναι tonerider σε στυλ alnico pro II του slash/SD και ειδικά ο neck τραγουδάει πολύ στο σλασοστυλ κάτι που θεωρώ επιτυχία μιας και είναι αγαπημένος ήχος. Τον μπριτζ δεν μπόρεσα να τον ακούσω με muted downstrokes για να δω τι σόι ροκ ρυθμικά βγάζει αλλά έχει ανοικτό γεμάτο ήχο με αρκετά πρίμα ,όχι όμως ενοχλητικά. Αυτά με την περιγραφική του θέματος θα ποστάρουμε βιντεάκι όταν ωριμάσει λίγο η φάση. Πάντως ο κουμπάρος κατευθείαν άρχισε να παίζει με την πένα στο αριστερό και του φάνηκε πολύ πιο ελεύθερα ότι θα προοδεύσει στο παίξιμο. Του έρχεται πλέον φυσικά. Με το δεξί έπαιζε μέχρι τώρα κυρίως συγχορδίες και λίγες μελωδικές γραμμές ,τώρα πιστεύω να έχει την ευκαιρία να ξεφύγει με την ανάλογη ενασχόληση και μελέτη!!

 

Μόλις έχω νέα θα ποστάρω!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 328
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως χάρηκα που ολοκληρώθηκε άλλο ένα πρότζεκτ είναι ωραίο να φτιάχνεις κάτι από το μηδέν!!

 

 

Σε λίγο καιρό έρχεται και η 'Αφροδίτη΄, είναι τώρα στο στοκάρισμα. Η αδερφή της σπεσιαλ.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χάρηκα που ολοκληρώθηκε άλλο ένα πρότζεκτ είναι ωραίο να φτιάχνεις κάτι από το μηδέν!!

Αργύρη αυτή η  χαρά ειναι ανείπωτη, σε κατανοώ απόλυτα είμαι σίγουρος πως σκέφτεσαι την επόμενη :D

 

Εγινε πολύ ωραία μου αρέσει ιδιαίτερα η έλλειψη χορδοστάτη.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αργύρη αυτή η  χαρά ειναι ανείπωτη, σε κατανοώ απόλυτα είμαι σίγουρος πως σκέφτεσαι την επόμενη :D

 

Εγινε πολύ ωραία μου αρέσει ιδιαίτερα η έλλειψη χορδοστάτη.

 

Τhanks Νάσο και μένα μου άρεσε το look πολύ όπως και στο Νικόλα!

Την έχω σετάρει , ποστάρω βιντεάκι σε λίγο με παίξιμο δικό μου άστα να πάνε τα πάνω κάτω αλλά περίπου ακούγεται τι παίζει με το οργανίδιο, lespaulιαζει πιστευω αρκετα. Παίζω μέσα από έναν Sears Silvertone του '60κάτι στην αρχή καθαρά και μετά με 60s plexi drive των blue pedals.

 

Σε λίγο...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω ρε φιλε....

Τι μπρατσο σου εχει κανει το τριψημο ?  ;D ;D ;D

ωραιος αν και επαιζες αναποδα :D

 

sweet ακουγεται αλλα θα χρειαστουμε ισως κατι.........χμμμμμ πιο "ολοκληρωμενο" (mp3 samples π.χ.)

 

καλοριζικη και καλοπαιχτη (αλλο ενα προτζεκτ εχει στευθει απο επιτυχια) ΜΠΡΑΒΟ ρε μαν

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω ρε φιλε....

Τι μπρατσο σου εχει κανει το τριψημο ?  ;D ;D ;D

ωραιος αν και επαιζες αναποδα :D

 

sweet ακουγεται αλλα θα χρειαστουμε ισως κατι.........χμμμμμ πιο "ολοκληρωμενο" (mp3 samples π.χ.)

 

καλοριζικη και καλοπαιχτη (αλλο ενα προτζεκτ εχει στευθει απο επιτυχια) ΜΠΡΑΒΟ ρε μαν

 

 

+ 1

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω καλή την άκουσα, μου άρεσε πιο πολύ ο ήχος  με τα πεταλάκια, άντε να τις ακούσουμε και σε κανα λάιβ!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου