Προς το περιεχόμενο

With David on my mind


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα στυλ που δεν το πολυσυνηθίζω  ;)

Όπως πάντα σχόλια και κρίση ελεύθερη και ευπρόσδεκτη  :) 

With_David_on_my_mind_by_hyperpanos.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο, πρόσεξε το βιμπράτο σου. Που και που "φεύγει". :)

Είναι "φευγάτο" σαν και μένα  ;D ;D ;D

Το ότι δεν μου έκανες άλλη παρατήρηση, μάλλον είναι καλό, έτσι  ;) ;D ;D ;D

Ευχαριστώ φίλε  :)

 

Εμενα μου αρεσε μου αρεσε γενικοτερα το υφος.

 

ΥΓ. με τι ηχογραφησες την κιθαρα?

 

Σε ευχαριστώ  :)

Μέσω της γραμμής line out του ενισχυτή, στο audacity  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το Shine on... είναι από τα αγαπημένα μου ακούσματα και ο Gilmour αγαπημένος κιθαρίστας,μου άρεσε που δεν κατέφυγες σε ταρζανιές(έχω ακούσει άλλα σου κλιπ και ξέρω ότι μπορείς) και έτσι δεν αλλοίωσες τον χαρακτήρα και τις επιρροές του κομματιού.Αυτό δείχνει,τουλάχιστον για μένα, συνειδητοποιημένο και ολοκληρωμένο μουσικό. Ωραίο παίξιμο,μπράβο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι "φευγάτο" σαν και μένα  ;D ;D ;D

Το ότι δεν μου έκανες άλλη παρατήρηση, μάλλον είναι καλό, έτσι  ;) ;D ;D ;D

Τα καλά, τα έχουμε ξαναπεί βρε Πάνο, και εννοείται ότι ισχύουν και εδώ. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρεσε πιο πολυ απ οτιδηποτε αλλο εχεις βαλει.

Ο λογος ειναι οτι ακουει κανεις και το δικο σου παιξιμο-δεν εχει σημασια που Γκιλμοριζει

αλλα και Σατριανιζει(γινεται κι αλλιως? ;D) σε σημεια-πραγμα δυσκολο στ αλλα που

βαζεις(ξερεις εσυ αυτα τα καραφλα ;D).Εκει τα αποδιδεις ωραια εδω ομως ακουγεται και Πανος να παιζει μελωδικα και με ωραιες φρασεις(το βιμπρατο στην αρχη μονο μου φανηκε και του λογου μου λιγο"καπως" αλλα μετα μια χαρα).

Σου πανε τελικα οι μελωδικοι κιθαριστες.

Αν μου επιτρεπει ο Τερρυ εισαι Μελωδακης Νο2(κι ο Yameth βεβαια που χει το κοπυραϊτ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το Shine on... είναι από τα αγαπημένα μου ακούσματα και ο Gilmour αγαπημένος κιθαρίστας,μου άρεσε που δεν κατέφυγες σε ταρζανιές(έχω ακούσει άλλα σου κλιπ και ξέρω ότι μπορείς) και έτσι δεν αλλοίωσες τον χαρακτήρα και τις επιρροές του κομματιού.Αυτό δείχνει,τουλάχιστον για μένα, συνειδητοποιημένο και ολοκληρωμένο μουσικό. Ωραίο παίξιμο,μπράβο σου!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια  :)

 

Μ αρεσε πιο πολυ απ οτιδηποτε αλλο εχεις βαλει.

Ο λογος ειναι οτι ακουει κανεις και το δικο σου παιξιμο-δεν εχει σημασια που Γκιλμοριζει

αλλα και Σατριανιζει(γινεται κι αλλιως? ;D) σε σημεια-πραγμα δυσκολο στ αλλα που

βαζεις(ξερεις εσυ αυτα τα καραφλα ;D).Εκει τα αποδιδεις ωραια εδω ομως ακουγεται και Πανος να παιζει μελωδικα και με ωραιες φρασεις(το βιμπρατο στην αρχη μονο μου φανηκε και του λογου μου λιγο"καπως" αλλα μετα μια χαρα).

Σου πανε τελικα οι μελωδικοι κιθαριστες.

Αν μου επιτρεπει ο Τερρυ εισαι Μελωδακης Νο2(κι ο Yameth βεβαια που χει το κοπυραϊτ).

Επιτέλους ήρθε η  αναγνώριση  ;D ;D ;D

Αν και λίγο υπερβολικός και μόνο που με λές μελωδικό, μου αρκεί και με ικανοποιεί πάρα πολύ  :)

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκο  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε συ Πάνο δεν το περίμενα...  :o

 

Και ξέρεις ότι συμμετείχα σε μπάντα που έπαιζε μουσική των Floyd (είχα ανεβάσει και 2-3 κλιπάκια εδώ στο νόιζ) οπότε ξέρεις σε πόση εκτίμηση έχω τον εν λόγω μουσικό.

 

Έπιασες πειστικά το κλίμα του Gilmour κάτι που πιστεύω πως δεν είναι καθόλου εύκολο παρά το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος δεν παίζει πολλές νότες.

 

Αν είχες και ''μονοπηνίλα'' στον ήχο θα ήταν ακόμη καλύτερα!!  :)  :)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε συ Πάνο δεν το περίμενα...  :o

 

Και ξέρεις ότι συμμετείχα σε μπάντα που έπαιζε μουσική των Floyd (είχα ανεβάσει και 2-3 κλιπάκια εδώ στο νόιζ) οπότε ξέρεις σε πόση εκτίμηση έχω τον εν λόγω μουσικό.

 

Έπιασες πειστικά το κλίμα του Gilmour κάτι που πιστεύω πως δεν είναι καθόλου εύκολο παρά το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος δεν παίζει πολλές νότες.

 

Αν είχες και ''μονοπηνίλα'' στον ήχο θα ήταν ακόμη καλύτερα!!  :)  :)  ;)

Ίσως ήρθε η ώρα και για μια strat  ???

Σε ευχαριστώ Γιάννη  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου