Προς το περιεχόμενο

R.I.P Άγγελε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δυστυχώς άλλος ένας από τις «παλιό σειρές» του Ελληνικού ροκ έφυγε από κοντά μας.

 

Ο Άγγελος Κακουράτος κιθαρίστας των Scoria - οι γέροντες του forum θα τους θυμούνται- και ιδρυτής του ροκ κλαμπ Σκιάχτρο, από του οποίου την σκηνή είχαν παρελάσει από Panx Romana, Λευκή Συμφωνία μέχρι, από προχτές δεν είναι μαζί μας.

 

Ο Άγγελος ήταν γείτονας (μέναμε στον ίδιο δρόμο), φίλος, ο άνθρωπος που μαζί του έκανα τα πρώτα μαθήματα μπάσου και συνεργάτης αφού πριν λίγα χρόνια παίζαμε μαζί.

 

Τι να πω... Κρατάω μόνο τις ωραίες μουσικές και τις χαρούμενες ώρες που περάσαμε μαζί.

 

Η κηδεία του θα γίνει σήμερα στις 3 μμ στο νεκροταφείο του Παλαιού Φαλήρου.

 

Άγγελε καλό δρόμο    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άγγελε καλό δρόμο     

 

Είχα κάνει τις φωτογραφίες (του εξωφύλλου, οπισθοφύλλου και PR) της περιόδου που έβγαλαν το δίσκο τους (δεν έμαθα ποτέ αν έβγαλαν δεύτερο). Ωραίος τύπος ήταν και μάλιστα τον σκεφτόμουν πρόσφατα και έψαχνα να βρω πληροφορίες στο διαδίκτυο για το που βρίσκονται. Δεν ήξερα και δεν πήγε το μυαλό μου ότι τον περίμενε ο Σιδεράς στη γωνία.

 

Σόρυ μαν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα κάνει τις φωτογραφίες (του εξωφύλλου, οπισθοφύλλου και PR) της περιόδου που έβγαλαν το δίσκο τους (δεν έμαθα ποτέ αν έβγαλαν δεύτερο). Ωραίος τύπος ήταν και μάλιστα τον σκεφτόμουν πρόσφατα και έψαχνα να βρω πληροφορίες στο διαδίκτυο για το που βρίσκονται. Δεν ήξερα και δεν πήγε το μυαλό μου ότι τον περίμενε ο Σιδεράς στη γωνία.

 

Σόρυ μαν.

 

Ο Άγγελος τα τελευταία αρκετά χρόνια είχε κάνει τους Cool και έπαιζε διασκευές αλλά και δικά του κομμάτια από τα παλιά. Σαν Scoria είχαν βγάλει έναν ακόμα δίσκο το Both (είχε προηγηθεί το ομότιτλο EP), νομίζω το 1986.

 

Πράγματι ήταν ωραίος τύπος. Όταν κάναμε πρόβες στο σαλόνι του, ήταν η χαρά του παιδιού... Με τα ουισκάκια, τις ωραίες συζητήσεις μας και τα ατελείωτα τζαμαρίσματα.

 

Ουφ... τέλος πάντων.    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άγγελος τα τελευταία αρκετά χρόνια είχε κάνει τους Cool και έπαιζε διασκευές αλλά και δικά του κομμάτια από τα παλιά. Σαν Skoria είχαν βγάλει έναν ακόμα δίσκο το Both (είχε προηγηθεί το ομότιτλο EP), νομίζω το 1986.

 

Εγώ αναφερόμουν στο Both:

 

http://rateyourmusic.com/artist/scoria

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ αναφερόμουν στο Both:

 

http://rateyourmusic.com/artist/scoria

 

 

Α, γιατί είχαν και ένα EP, νομίζω με 4-5 κομμάτια που είχε προηγηθεί.

«Προχωρημένο» το εξώφυλλο. Για φαντάσου, να το έχεις φτιάξεις εσύ Παναγιώτη. Τελικά είναι ένας μικρός κόσμος. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κριμα για τον Αγγελο ρε Τερρυ...

 

τον θυμαμαι , εξαιρετικος μουσικος και καλο παιδι

 

απο τι εφυγε το παλικαρι ?

Μπάμπη μου, δεν έχω μάθει λεπτομέρειες, αλλά τον τελευταίο καιρό αντιμετώπιζε διάφορα και ήταν στο νοσοκομείο.

 

Πάντως έχει πέσει περονόσπορος στο Παλαιό Φάληρο. Πριν λίγους μήνες ο Αλέκος ο Παρασκευόπουλος, τώρα ο Άγγελος... άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε...   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάμπη μου, δεν έχω μάθει λεπτομέρειες, αλλά τον τελευταίο καιρό αντιμετώπιζε διάφορα και ήταν στο νοσοκομείο.

 

Πάντως έχει πέσει περονόσπορος στο Παλαιό Φάληρο. Πριν λίγους μήνες ο Αλέκος ο Παρασκευόπουλος, τώρα ο Άγγελος... άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε...   

 

Καλο ταξιδι.. οι Scoria δεν ειχαν και συμμετοχη σε συλλογη της Wipe Out;

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλο ταξιδι.. οι Scoria δεν ειχαν και συμμετοχη σε συλλογη της Wipe Out;

 

Ναι μαζί με Panx Romana, Villa 21 και άλλους του ιδίου ύφους.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άγγελος πρέπει να ήταν μέλος και στο Noiz γιατί κάποια στιγμή είχα δει στις αγγελίες την κιθάρα του (μια CBS Stratocaster) που την πουλούσε. 'Εχω πάρα πολλές καλές αναμνήσεις από την εποχή που είχε το Σκιάχτρο και τα γέλια που είχαμε κάνει κατά καιρούς εκεί μέσα. Κρίμα που έφυγε τόσο νωρίς. :(

 

Από κάποιο live στο Μύλο της Θεσσαλονίκης:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου