Προς το περιεχόμενο

rhcp: η εξέλιξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε εσυ επαγγελματία κιθαρισταρά.. Αυτον που εσυ αποκαλεις ερασιτεχνη εχεις καταλαβει σε ποια μπαντα παιζει με τοσο ερασιτεχνισμο? Το διανοεισαι?

Εσυ λοιπον που εισαι επαγγελματιας μπες στο noiz εκει που ειναι οι αγγελιες ή σε καμια χρυση ευκαιρια ζητανε επαγγελματιες κιθαριστες για σοβαρα πραγματα και live εμφανισεις σε μαγαζια. Μπηκε και ο ερασιτεχνης εκει αλλα δεν ειχε προυπηρεσια και τελικα ΚΑΤΕΛΗΞΕ στους RHCP.

 

Σαν ακροατής με εμπιστεύομαι...αφού τώρα αυτό ακούνε τα αυτιά μου στο Ι'm with you τι να κάνουμε,να με κρεμάσεις?!Ίσως να μην τον διάλεξαν με κριτήριο την μουσική ικανότητα...φίλοι από παλιά ήταν,πασίγνωστη μπάντα είναι ότι θέλει κάνει..δεν περιμένει τώρα να αναδειχθεί.Πάντως κιθάρα καλύτερη μάλλον δεν παίζω...άσε που είμαι τετράχορδος!  :D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα ηθελα να προσθεσω την αποψη μου αλλα δεν ξερω αν πλεον θα χαρακτηριστω off topic...Anyway, ισως και να χρειαζεται το χρονο του ο "ψαρακας" για να δει πως παει το πραμα(μη μου πειτε οτι ολοι εσεις με το που βρισκεστε στο στουντιο αμεσως γραφετε παπαδες...).Στα live, οταν ακους κομματια απο την "Frusciante area", ο Josh παιζει πολυ by the book.Νομιζεις οτι ακους το CD, σε αντιθεση με τα live του προηγουμενου, που καθε εκτελεση ηταν και διαφορετικη και την καταλαβαινες αμεσως.Αμα λοιπον θελει και ο τωρινος να χτισει σιγα-σιγα τον ηχο του γιατι να του τα χωνεις απο τωρα?Δως του λιγο χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά υσχύει το ψάρακας...όπως και το by the book στα live.Τέλος πάντων ρε παιδιά,ούτε είπα ότι δεν είναι καλλιτέχνης,ούτε είπα ότι είμαι καλύτερος κιθαρίστας ούτε ότι όσοι παίζουν πολλά όργανα είναι ντε και καλά κομπογιαννίτες.Μίλησα για το πως μου φάνηκαν τα μέρη της κιθάρας στο Ι'm with you..αλλά αντί να το συζητήσουμε βλέπω ότι κάποιοι περιμένουν να πω ότι τα 'σπασε και ότι είμαι λάθος.Ε sorry αλλά όχι..ότι θέλει ο καθένας πιστεύει αν έχει κάποια επιχειρήματα.Εγώ να δείτε τι παθαίνω όταν βρίζουν το ροκ των late 80's και early 90's αλλά και πάλι τους λέω οκ δεκτό...ας πιστεύουν κατέστρεψαν την μουσικη οι πεσιμιστικοί άμπαλοι.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου