Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Midi Keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία χαρά σε όλα τα παιδία του Site. Είμαι στη φάση του να αγοράσω Midi Keyboard και θα ήθελα τα φώτα σας κυρίως για το ποια ειναι τα καλύτερα οσο αναφόρα την ευαισθησία των πλήκτρων. Προσανατολίζομαι προς πιο οικονομικές λύσεις όπως αυτές της M-Audio αλλά θα ήθελα κάποιες γνώμες προτού καταλήξω σε κάποια αγορά. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι η νεα γενια των ReMote LE της Novation ειναι μια πολυ καλη λυση,γιατι και καλα χαρακτηριστικα εχουν και καλη αισθηση στο παιξιμο (ημιβαρυκεντρισμενα).Εγω εχω το παλιοτερο ReMote 61 και αν εξαιρεσω το προβλημα με τη USB επικοινωνια που εχει,ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα προσφατα το M-Audio Keystation 49e και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. Καλο ειναι ομως να μας πεις ποσα λεφτα διαθετεις, αν θες να εχει το keyboard faders, knobs κτλ. Υπαρχουν αρκετοι εδω που θα σε κατατοπισουν για να κανεις "σωστη" αγορα.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν γύρω στα 200-25- ευρώ αλλά είμαι τελείως αρχαριος με τα midi και δεν ξέρω ποία είναι τα ακρως απαραίτητα στοιχεία που πρέπει να κοιταξω κατα την αγορά οπότε ακούω γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλαω το midi evolution mk449c αν ενδιαφερεσαι με τισ ζελατηνες ειναι ρηχτου ενα ματι αν θες το ασημι :)

http://www.antonypath.com/fotos/My%20Home%20Studio/Original/Taxis%20Kai%20Ithiki.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW Nice site......

 

ΡΕ παίδες να ρωτήσω ...

Η φτηνή σειρά της M-audio το 61αρι....Λέει τπτ...?

 

Εχω συνηθίσει το touche (πσσσσσσσ...και γαλλικό ο νεμο...:lol:) του Juno-D και φοβάμε μήπως το κλαβιέ τους είναι πολύ ελαφρύ....(καλά όχι ότι το juno φημίζεται για το κλαβιέ του...:lol:).....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BEHRINGER UMX-61 λέει τίποτα ρε παίδες?

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3885

 

Η τιμή πάντως είναι πολύ δελεαστική... 180 € με δώρο usb καρτα ήχου!! (τι κάρτα έχει γνωρίζει κανείς?)

 

Τι γνώμη έχετε? Βρίσκομαι και γω σε αναζήτηση midi keyboard...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος ενος miditech clavie με φιλτρα,knobs κτλ.Επειδη ειμαι

short of space το κακομεταχειριζομαι αρκετα...Μεχρι τωρα δε μασαει

μια!Αρκετα καλη και φθηνη επιλογη(για μενα τουλ.που δεν ασχολουμαι

πιο σοβαρα σαν κι εσας)!Το χα αγορασει 150 ευραιους(bon studio).Aν

εισαι απλα για να πειραματιστεις πηγαινε σε κατι φθηνο.Αλλιως..

ΤΣΙΜΠΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟΥ AntonyPATH! Πρεπει να μαμαει! :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου