Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με mp3 που δείχνει εικόνα στον VLC


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έφτιαξα ένα κομμάτι στο cubase 5 και το έκανα export σε mp3.

Όταν το ανοίγω στον VLC, τη στιγμή που εκτελείται το κομμάτι, μου δείχνει αυτή την εικόνα. Τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη ούτε που τον γνώριζα και άρα αποκλείεται να είχα την εικόνα του στον υπολογιστή μου.

 

zisis.jpg

 

Πώς έγινε αυτό;

Θέλω να σηκώσω το κομμάτι στο διαδίκτυο, και φοβάμαι μήπως όσοι το ακούν νομίζουν ότι πρόκειται για εκείνον τον καλλιτέχνη.

Και άλλη μία ερώτηση: Πώς γίνεται να βάζω δικές μου εικόνες στα mp3;  Διότι αφού αυτό έγινε μόνο του, άρα θα είναι δυνατόν να βάζουμε εμείς τις εικόνες που θέλουμε.

Ευχαριστώ.

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις το MP3TAG  από εδώ...: http://www.mp3tag.de/ και βάζεις-βγάζεις ότι θες από το mp3 σου.                                             

  Edit:  Άνοιξε τον φάκελο που είχες το mp3, πάτα οργάνωση (πάνω αριστερα)- επιλογές φακέλων και αναζήτησης-προβολή-κατέβα λίγο....και τικάρισε το "εμφάνιση κρυφών αρχείων".....Στον φάκελο τώρα, λογικά, θα δεις την (ή τις) φωτό του Ζήση.... ;D οπότε από δω και πέρα κάνεις ότι εσύ νομίζεις....... αν και μεταξύ μας, μια χαρά παίδι φαίνεται..... ::) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Στον φάκελο, ενεργοποίησα τα κρυφά αρχεία, αλλά δεν υπάρχει καμία εικόνα.

επίσης και το προγραμματάκι που κατέβασα, μου έδειξε μόνον ότι ακριβώς είχα βάλει στα tag  του Cubase.

 

Μπορεί ο Ζήσης να είναι και δυο και τρεις χαρές παιδί, αλλά δεν θέλω την μούρη άλλων στη μουσική μου, θέλω να βάλω τη δική μου , να δείτε τι όμορφος που είμαι ;D

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις "βάλεις" το mp3 σου στο Mp3tag, θα  δεις κάτω αριστερά του την φωτό του Ζήση, δεξί κλίκ πάνω της και διαλέγεις ότι θες (διαγραφή, προσθήκη κ.τ.λ) από το αναδυόμενο παράθυρο.  Φαντάζομαι έμαθες πως να προσθέτεις mp3. Πάνω αριστερά ο μικρός φάκελος-κουμπί με το πράσινο "ν".  Διαλέγεις φάκελο να ανοίξεις (στον δείχνει άδειο...) και όχι αρχείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Όπως έγραψα και στην προηγούμενη ανάρτηση δεν υπάρχει καμία εικόνα στο mp3tag.

Πρόσεξα ότι ο VLC δείχνει εικόνα μόνον στον υπολογιστή που είναι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο, ενώ σε άλλον που δεν είναι συνδεδεμένος δεν δείχνει εικόνα.

Υποθέτω λοιπόν ότι ο VLC είδε την λέξη Panayiotis και ανέσυρε από το διαδίκτυο την εικόνα. Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Όπως έγραψα και στην προηγούμενη ανάρτηση δεν υπάρχει καμία εικόνα στο mp3tag.

Πρόσεξα ότι ο VLC δείχνει εικόνα μόνον στον υπολογιστή που είναι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο, ενώ σε άλλον που δεν είναι συνδεδεμένος δεν δείχνει εικόνα.

Υποθέτω λοιπόν ότι ο VLC είδε την λέξη Panayiotis και ανέσυρε από το διαδίκτυο την εικόνα. Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

 

Κατ' αρχήν, άνοιξε το αρχείο σε άλλον media player (π.χ. τον Windows Media Player). Αν βλέπεις την ίδια εικόνα, τότε η εικόνα βρίσκεται, είτε στο folder που περιέχει το αρχείο, ή έχει ενσωματωθεί στο ίδιο το αρχείο. Σε αυτή τη δεύτερη περίπτωση, μπορείς α) να το ξανασώσεις, ίσως με άλλο πρόγραμμα για να δεις αν το πρόβλημα επιμένει, β) να το ανοιξεις με κάποιο πρόγραμμα κατάλληλο για την εισαγωγή tags και την επεξεργασία τέτοιων παραμέτρων (εγώ χρησιμοποιώ το Tag & Rename).

 

Σε κάθε περίπτωση, ενημέρωσέ μας.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου