Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Snare


anti_3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους / όλες . Που λέτε λέω να κάνω γλάστρα το παλιό μου snare και να αγοράσω επιτέλους ένα καινούριο . Επειδή είμαι της άποψης ότι καλύτερα να πάρεις κάτι καλό και να σου μείνει από το να αλλάζεις διαρκώς σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 250eu.

 

Η μουσική που παίζω είναι indie / alternative / garage rock και θέλω ένα ταμπούρο με ζεστό ήχο . Οπότε είπα να στραφώ σε ξύλινο μιας και το χω καημό εδώ και καιρό . Διαβάζοντας παλιά αντίστοιχα post παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί υποστηρικτές του pearl mcx . Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό το ταμπούρο και τί άλλο θα μου προτείνατε με βάση αυτό που ψάχνω ;

 

Ξέρω καλά ότι το ταμπούρο είναι η "άποψη" του ντράμμερ , ότι πρέπει να τα ακούσω όλα και να διαλέξω και όλα αυτά . Απλά θέλω να μου προτείνετε εσείς που να στραφώ και να κοιτάξω πριν αγοράσω . Κάτι που σας έκανε εντύπωση .

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα τα χρηματα ειδικα σε μεταχειρισμενο μπορεις να παρεις ενα πολυ καλο ταμπουρο..ποια ταμπουρα ομως σου αρεσουν?Με τι ταμπουρα παιζουν οι αγαπημενοι σου ντραμερ?Ποιο ταμπουρο που ετυχε να παιξεις εσυ καπου σου αρεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους / όλες . Που λέτε λέω να κάνω γλάστρα το παλιό μου snare και να αγοράσω επιτέλους ένα καινούριο . Επειδή είμαι της άποψης ότι καλύτερα να πάρεις κάτι καλό και να σου μείνει από το να αλλάζεις διαρκώς σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 250eu.

 

Η μουσική που παίζω είναι indie / alternative / garage rock και θέλω ένα ταμπούρο με ζεστό ήχο . Οπότε είπα να στραφώ σε ξύλινο μιας και το χω καημό εδώ και καιρό . Διαβάζοντας παλιά αντίστοιχα post παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί υποστηρικτές του pearl mcx . Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό το ταμπούρο και τί άλλο θα μου προτείνατε με βάση αυτό που ψάχνω ;

 

Ξέρω καλά ότι το ταμπούρο είναι η "άποψη" του ντράμμερ , ότι πρέπει να τα ακούσω όλα και να διαλέξω και όλα αυτά . Απλά θέλω να μου προτείνετε εσείς που να στραφώ και να κοιτάξω πριν αγοράσω . Κάτι που σας έκανε εντύπωση .

 

Προσωπικη μου αποψη καθαρα.. αν παιζεις garage παρε ενα piccolo.. εχω ενα της Pearl και σκοτωνει,δυνατο με πρiματο ηχο.. maple.. Αν εχεις βεβαια καταληξει σε ηχο/υφος.. κανεις την αναλογη επιλογη.. ενα maple 14x6.5 ειναι καλη λυση για all around,τωρα μαρκες υπαρχουν πολλες.. θα σου προτεινα κατι σε Gretsch,Pearl..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παιξει πολλα ταμπουρα . Εχω παιξει με πικολο μεταλικο βεβαια , και γενικα αρκετα μεταλικα ή μπρουτζινα και επισης επαιξα με ενα sonor 3007 το οποιο μου ακουγοταν πολυ καλα στα αυτια μου . Απλα θεωρω οτι η pearl εχει τρομερη ποιοτητα κατασκευης . Γενικά ψαχνω ενα βαθυ ζεστο ηχο , γιαυτο κοιταω 14χ6,5 σε maple .

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Gretsch Renown maple σε 14 χ 5 το οποίο ήρθε πακέτο με το σετ μου. Σε χαρακτηριστικά είναι πολύ παρόμοιο με το mcx, βγαίνει και σε 6,5 και παίζει καινούριο στα λεφτά που θες να δώσεις. Αμα το πετύχεις κάπου δοκίμασε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ειμαι αναμεσα σε gretsch renown και σε pearl master custom , 14χ6,5 και τα 2.Το gretsch εχει 10 φυλλα παχους 8,6mm ενω το pearl 6 φυλλα παχους 7,5mm. Τι ρολο παιζει το παχος ; Εγω που ψαχνω λιγο πιο μπασσο ηχο τι μου προτεινετε ; Ξερει κανεις που μπορω να τα δοκιμασω ;

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψαχνεις ζεστο ηχο παρε αυτο με το ΛΕΠΤΟΤΕΡΟ κελυφος.Οσο πιο χοντρο ειναι το κελυφος τοσο πιο πριμος και δυνατος ειναι και ο ηχος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου