Προς το περιεχόμενο

Ποιος στοκάρει mesa boogie??


if_it_is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο στόλλας δεν έχει καν τον 5:25.. και δεν ξέρω αν θα τον φέρει ειδικά τώρα που βγήκε ο 2:25 plus.. όπως και να χει! εντελώς τυχαία πάω πράγα την άλλη βδομάδα! ελπίζω κάτι να βρώ εκεί να δοκιμάσω... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Στολας μέχρι πρότεινως είχε όλους σχεδόν τους μπουγκι . Απο την άλλη η αγορά απο εξωτερικό με την λογική ότι θα πάρεις 5-6 και θα τους επιστρέφεται πρέπει να ξέρει ο επιδοξος αγοραστής ότι θα πρεπει να επιβαρύνει κάθε φορά τα έξοδα αποστολής πίσω . Προς Γερμανία αε πούμε . Τα οποία χονδρικα ειναι 150-200 ευρώ . Τα ελληνικά μαγαζιά με τον ένα η τον άλλο τροπο κατα περιόδους φέρνουν σχεδόν όλους τους μπουγκι . Θεωρώ ότι πρεπει να υπάρχει πολυ μεγάλη ανάγκη για να πάρεις ενίσχυτη απέξω . Αν σου χαλάσει ας πούμε και και θες να ενεργοποιησεις την εγγύηση , τότε θα πρεπει να αναλαβεις την αποστολη . Οπότε 200 ευρώ κτλ κτλ .

 

Δεν χρειάζεται εκδίκηση προς τους έλληνες καταστηματάρχες . Εξάλλου πλέον στις ίδιες τιμες μας τα δίνουν όλα . Ο μόνος λόγος ειναι να μην το βρίσκεις κάτι στην Ελλάδα . Αποψη μου .

 

Καλα...η εγγυηση της Ελλαδος ειναι σαν να μην εχεις..εγγυηση...και μετα, στις πενες μπορει να εχουν ιδιες τιμες και σε μερικες κιθαρες,,,αλλα εχουν πολυ δρομο ακομα για "ιδιες τιμες" γιατι απλουστατα δεν μπορουν να τις προσφερουν γιατι "δεν βγαινουν"..

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα...η εγγυηση της Ελλαδος ειναι σαν να μην εχεις..εγγυηση...και μετα, στις πενες μπορει να εχουν ιδιες τιμες και σε μερικες κιθαρες,,,αλλα εχουν πολυ δρομο ακομα για "ιδιες τιμες" γιατι απλουστατα δεν μπορουν να τις προσφερουν γιατι "δεν βγαινουν"..

 

Εγω οτι αγοραζω απο ελλαδα ειναι στις ιδιες τιμες...  Αντε μικρη διαφορα προς τα επανω... Οταν λες ειναι σαν να μην εχεις εγγυηση τι εννοεις ? Δηλαδη αν παρεις εναν dual rectifier και χαλασει κατι δεν θα στο φτιαξουν ? Πες ενα παραδειγμα... Συμφωνω οτι υπαρχει μια δυσκιλιοτητα αλλα εξαρταται την ζημια... Αν σου πεσει κατω η χυθει καφες μεσα δεν θα γινει δουλεια... Εγω ειχα παρει απο νακα μια πεταλιερα... Μου κολησε το λογισμικο και μονοι τους αναλαβανε και μου το αντικαταστησανε...

 

Αλλα πες ενα παραδειγμα για να καταλαβαουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι αυτονοητο φιλε Αρη, να μην πεταξω τον ενισχυτη απ το παραθυρο..ουτε να χυσω καφε πανω του...και μετα ασπουμε να ζηταω και εγγυηση?  Αλλα αφου θες παραδειγμα.. ;D

 

Παραδειγμα..

 

Ενας γνωστος μου πηρε εναν Bogner-Line 6 combo..απ τον Νακα..και μετα απο λιγο καιρο..κατι επαθε το μηχανάκι και δεν δούλευε σωστα...αν θυμαμε καλα ειχε προβλημα στο pot του master volume...

 

και τι νομιζεις οτι εκανε..? Το πηγε πισω...με εγγυση παρακαλω...και τι εκαναν? Αντι να του αλλαξουν το pot, του αλλαξαν την πλακετα...και πληρωσε απο πανω γυρω στα 80ε..μεχρι που τελικα ηρθε σπιτι και το προβλημα ηταν εκει..

 

τελικα ο ενισχυτης φτιάχτηκε απο συμφορουμιτη μας...με ελαχιστο κοστος...

 

Αλλο παραδειγμα..

 

Αλλος γνωστος μου, πηρε μια orange κεφαλη απο τον Λογοθέτη...επαθε ζημια μετα απο 4 μήνες..και δεν τον επερνε πισω ουτε καν να τον δει τον ενισχυτή!!

 

εχω και αλλα παραδείγματα να πω απο ΚΑΚΙΣΤΟ service και συμπεριφορά απο Ελληνικά μαγαζια.

 

Τωρα πως καταφερες και εχεις καλες εμπειρίες, άγνωστο.. ;D

 

Παντα φιλικα... :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alexi

το λάθος ήταν του φίλου σου που 1ον δέχτηκε να πληρώσει για κάτι που χάλασε εντός εγγύησης και προφανώς όχι από δική του υπαιτιότητα (για να μη σχολιάσω το άλλαγμα πλακέτας για χαλασμένο ποτ που μου φαίνεται κουλό) και 2ον το ότι δεν τον έλεγξε μπροστά τους για να δει αν δουλεύει....ΚΑΙ που δεν τον επέστρεψε αφού πλήρωσε και είδε πως δεν είχαν φτιάξει τίποτα

 

αυτή η περίπτωση δεν είναι από τις συνηθισμένες και εν μέρει φταίτε κι εσείς (πέραν του γεγονότος πως ο αντιπρόσωπος πρέπει να φερθεί άψογα σε κάθε περίπτωση, αλλά ας είστε κι εσείς λίγο υποψιασμένοι βρε αδερφέ!)

 

αυτά πάντα σε ύφος συζήτησης και όχι για να στην πω...

 

ΥΓ. ποιος εννοείς Bogner-Line6 combo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexi,

τα παραδείγματα που λες μου φαίνοναι υπερβολικά και σε κάθε περίπτωση ήταν λάθος των φίλων σου που δεν κυνήγησαν τα δικαιώματα τους.

Σε κάθε περίπτωση θα δικαιώνονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοειται πως δεν πας με τον σταυρο στο χερι να διεκδικησεις κατι οταν ο μαγαζατωρας δεν ανταποκρινεται...

 

Παντως για την ιστορια πιστευω οτι εφοσον ο φιλος σου τελικα δεχτηκε να πληρωσει 80 ευρω για κατι που οπως λες δεν εφταιγε , πιστευω οτι τελικα ο φιλος σου μαλλον εφτιαγε για την ζημια και γιαυτο και δεχτηκε να πληρωσει... Διαφορετικα δεν υπαρχει λογικη εξηγηση... Ισως κι εσενα το παλικαρι να μην στο εξηγησε καλα...

 

Επισης να σου πω οτι δεν ειμαι υπερ του μαγαζατορα , αλλα του ελληνα αγοραστη διοτι αν τελικα ο φιλος σου ειχε παρει τον bogner απο γερμανια για παραδειγμα , για να τον στειλει πισω και να του επιστρεψουν καινουριο , περα απο το οτι η ολη η διαδικασια θα γινοταν σε 1 μηνα περιπου με τα πηγαινε ελα , θα αναλαμβανε την επιστροφη του κομπο ο ιδιος προς γερμανια , του τεστιν , 300 ευρω μες το νερο ...Αρα τι τον συνεφερε καλυτερα ? Τα 80 η τα 300 ?

 

Και να το παω και λιγο πιο μακρια , αν τελικα εστελνε πισω τον ενισχυτη και ηταν δικη του υπετιοτητα που απο οτι υποψιαζομαι ητανε , θα πληρωνε 300 για να τον στειλει πισω και αλλα 300 για να του τον ξαναστειλουν παλι Ελλαδα... Δηλαδη γαμησε τα.... Αν μπορεις να εξυπηρετηθεις απο ελλαδα ειναι κριμα... Δεν τα λεω ετσι... Τα εχω ζησει... Τα πηγαινε ελα με γερμανιες και αγγλιες , τα εχω ζησει και μονο κακες εμπειριες εχω... Οι περισσοτεροι απο εδω ξερουν τις περιπετειες μου και ελεγα 1000 φορες η ξινιλα του υπαλληλου του νακα παρα η διαδικασια αυτη...Δεν ειναι οτι δεν σου κανουν την δουλεια σου οι γερμανοι... Μια χαρα στην κανουν... Ειναι μακρια ομως ... τα πηγαινε ελα και οι επικοινωνιες κουραζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexi,

τα παραδείγματα που λες μου φαίνοναι υπερβολικά και σε κάθε περίπτωση ήταν λάθος των φίλων σου που δεν κυνήγησαν τα δικαιώματα τους.

 

Καθόλου υπερβολικά..

Έχω ζήσει το ίδιο με tonelab πεταλιέρα φίλου στο δίμηνο,ο οποίος μάλιστα έπαιζε μόνο σπίτι του..

Πλήρωσε για να του την επισκευάσουν γιατί τον έπεισαν ότι φταίει ενώ την πήγε όπως την αγόρασε.

 

Άλλος επαρχιώτης φίλος είχε φάει κάμποσα χρήματα σε μεταφορικά με πλήκτρα σε εγγύηση.

 

Σε κάθε περίπτωση θα δικαιώνονταν.

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι να δικαιωθείς για αντικείμενο που κάνει π.χ.300 ευρώ μπορεί να έχεις πληρώσει τα μισά και να έχει περάσει και κανάς χρόνος..

 

Έχει χρειαστεί(όχι για μουσικό εξοπλισμό)να πάω σε συνήγορο του πολίτη..

Έχει χρειαστεί να μπλέξω-πληρώσω και δικηγόρο για θέμα με αγορά.

 

πιστευω οτι τελικα ο φιλος σου μαλλον εφτιαγε για την ζημια και γιαυτο και δεχτηκε να πληρωσει... Διαφορετικα δεν υπαρχει λογικη εξηγηση...

 

Έχω ξαναγράψει πως όταν ήμουν φοιτητής(2001-2006) έχω δουλέψει σε μουσικομάγαζα.

Ξέρεις πόσο εύκολα μπορώ να σε πείσω ότι φταις αν δεν είσαι διαβασμένος ή αγνοείς τα δικαιώματά σου;

Ξέρεις τι είναι να φεύγει "επισκευασμένο" αντικείμενο 3 φορές σε επαρχία χωρίς να έχει ανοιχτεί καν,με την προοπτική να βαρεθεί ο αγοραστής και να μην ξανασχοληθεί;

Ευτυχώς όποτε μου βρωμούσε το εργασιακό περιβάλλον έριχνα μια περήφανη παραίτηση και ευτυχώς βρήκα μαγαζί τίμιο που κάναμε χωριό.

Φυσικά ο τίμιος έχει κλείσει..

 

 

Υ.Γ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ,ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ,

ΜΗΝ ΧΑΛΑΤΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΣΑΣ,ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΕΤΕ ΠΩΛΗΤΗ, ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου υπερβολικά..

Έχω ζήσει το ίδιο με tonelab πεταλιέρα φίλου στο δίμηνο,ο οποίος μάλιστα έπαιζε μόνο σπίτι του..

Πλήρωσε για να του την επισκευάσουν γιατί τον έπεισαν ότι φταίει ενώ την πήγε όπως την αγόρασε.

 

Άλλος επαρχιώτης φίλος είχε φάει κάμποσα χρήματα σε μεταφορικά με πλήκτρα σε εγγύηση.

 

Το θέμα είναι ότι μέχρι να δικαιωθείς για αντικείμενο που κάνει π.χ.300 ευρώ μπορεί να έχεις πληρώσει τα μισά και να έχει περάσει και κανάς χρόνος..

 

Έχει χρειαστεί(όχι για μουσικό εξοπλισμό)να πάω σε συνήγορο του πολίτη..

Έχει χρειαστεί να μπλέξω-πληρώσω και δικηγόρο για θέμα με αγορά.

 

Έχω ξαναγράψει πως όταν ήμουν φοιτητής(2001-2006) έχω δουλέψει σε μουσικομάγαζα.

Ξέρεις πόσο εύκολα μπορώ να σε πείσω ότι φταις αν δεν είσαι διαβασμένος ή αγνοείς τα δικαιώματά σου;

Ξέρεις τι είναι να φεύγει "επισκευασμένο" αντικείμενο 3 φορές σε επαρχία χωρίς να έχει ανοιχτεί καν,με την προοπτική να βαρεθεί ο αγοραστής και να μην ξανασχοληθεί;

Ευτυχώς όποτε μου βρωμούσε το εργασιακό περιβάλλον έριχνα μια περήφανη παραίτηση και ευτυχώς βρήκα μαγαζί τίμιο που κάναμε χωριό.

Φυσικά ο τίμιος έχει κλείσει..

 

 

Υ.Γ. ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ,ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ,

ΜΗΝ ΧΑΛΑΤΕ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΣΑΣ,ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΕΤΕ ΠΩΛΗΤΗ, ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ.

 

Οκ μαζι σου... Ειπα και παραπανω... Δεν ειμαι με το μερος του εκαστωτε μαγαζατορα... Με το μερος του ελληνα αγοραστη ειμαι... Απλα λεω πως αν κατι υπαρχει ελλαδα προτιμωτερο ειναι να το παιρνεις απο ελλαδα... Οσο και μυστηριος να ειναι ο μαγαζατωρας πιστευω θα γινει δουλεια... Αν ειναι καποιος ασχετος και τον κοριδεψουνε τι να πω... Ας προσεξει λιγο και εδω ειναι και το noiz να βοηθησει και να κατευθηνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μαζι σου... Ειπα και παραπανω... Δεν ειμαι με το μερος του εκαστωτε μαγαζατορα... Με το μερος του ελληνα αγοραστη ειμαι... Απλα λεω πως αν κατι υπαρχει ελλαδα προτιμωτερο ειναι να το παιρνεις απο ελλαδα... 

 

Όπως έγραψα και πριν ..

 

Δεν νομίζω να υπάρχει ανθρωπος που αν ένα ελληνικό μαγαζί έχει υπεύθυνο after sale service και τιμή(όχι ίδια, δεν περιμένω θαύματα)αλλά ελαφρά μεγαλύτερη,

να προτιμήσει τελικά να τον παραγγείλει απ'έξω.

 

οπότε και για μένα,ναι,αν τηρούνται τα παραπάνω δεν έχω λόγο να παραγγείλω απ'έξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου