Προς το περιεχόμενο

irig και μπάσσο


seagull

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα με το irig και τα συναφή, αν και δεν είναι άσχημα μπλιμπλίκια για να κάνεις πλακίτσα (προσωπικά αντιπαθώ τις εξωμοιώσεις ενισχυτών συνολικά, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου κόλλημα), είναι το ΑΠΟ ΠΟΥ θα ακούς. .......

.....

Αν το θέλεις μόνο για ψιλομελέτη και χαβαλέ, οκ, αλλά μην περιμένεις να έχεις σοβαρά αποτελέσματα .....

.......

Καλύτερα, εφόσον έχεις οικονομικό θέμα, να μην ξοδεύεις χρήματα αριστερά και δεξιά (σε irig, angry birds κλπ)......

....

ως τοτε irig kai amplitube ..

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σε μια τραγικη και ασχετη συγκριση μπασου με αμαξιου

απανταω αναλογως

ότι πείς...και ότι καταλαβαίνεις...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω λιγο πιο σεμνα παρακαλω αρπαζεστε ευκολα τελικα ολοι...

γενικα θα προτεινω να μαζεψεις και να παρεις ενισχυτη αν θες πραγματικα να ακουσεις το fender.τωρα εφ οσον δεν υπαρχουν χρηματα(κριση εχουμε) χρησημοποιησε προσωρινα το irig και ποιος ξερει μπορει να γουσταρεις κιολας.

εγω σε μια μπαντα ετσι παιζω οπως και τα οιπολοιπα μελη καρφωτοι στο amplitube και παιζουμε + ηλεκτρικα τυμπανα

 

Υ.Γ τα cort δεν ειναι καυσοξυλα και μερικα μοντελα βαζουν κατω αρκετα fender (σορρυ φεντερακιδες)

μαλλον πριν παρεις μπασο δεν τα εδωσες μια ευκαιρια

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ τα cort δεν ειναι καυσοξυλα και μερικα μοντελα βαζουν κατω αρκετα fender

που να δείς το irig που πατάει κάτω τους περισσότερους ενισχυτές! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ τα cort δεν ειναι καυσοξυλα και μερικα μοντελα βαζουν κατω αρκετα fender (σορρυ φεντερακιδες)

 

 

 

 

Χαχααα... συμφωνώ, αλλά τη βλέπω τη δουλειά να εξελισσεται σε fender vs the world!

Γενικά, σε οποιαδήποτε αγορά, σε όποιο επίπεδο αν βρίσκεται κανείς (τόσο σε απαιτήσεις από το όργανο όσο και σε χρήματα που μπορεί ννα ξοδέψει) είναι η ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ και -γιατί όχι- το να ακούει απόψεις. Μπορεί πχ, ύστερα από μια μικρή έρευνα αγοράς να κατέληγες πως κάνεις τη δουλειά σου και με ένα vintage modified squier (έχω παίξει και με fender και με πολύ ανώτερα -θεέ μου σχώρα με- από fender μπάσα, και πιστεύω πως τα vintage modified είναι σχεδόν ισάξια -τουλάχιστον σε playability) + έναν υποφερτό ενισχυτή. Αλλά μπορεί και όχι. Και πίστεψε με: ΔΕΝ αγοράζεις μια φορά όργανο, εκτός αν είσαι ο Δαλάι Λάμα (ή είσαι ένας από αυτούς τους τύπους που μπορούν να φάνε μόνο ένα πατατάκι lay's)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon: συγγνώμη, απλά παρεξήγησα τον παραλληλισμο σου με το αμάξι

 

μυρσιας: τα μεταμεσονυχτια μνμ ειναι λογω του οτι δουλέω κίνα.. εδω ειναι +6 ωρες απο ελλάδα

 

audiokostas: Δεν ειναι το πρωτο μπασσο, το πρώτο ηταν της τάξης των 120 ευρώ, nai cort

 

 

warchief: Oριστε και ενας με το μέρος μου. Thanks!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon: συγγνώμη, απλά παρεξήγησα τον παραλληλισμο σου με το αμάξι

no problem...απλά ούτε το irig μην πάρεις...εκτός εάν το θέλεις σαν gadget (οπότε απόλυτα κατανοητό ;)). Εάν δε δουλεύεις Κίνα...είσαι στο παράδεισο αφού οι περισσότεροι καλοί (πιά) ενισχυτές, εκεί κατασκευάζονται ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί πχ, ύστερα από μια μικρή έρευνα αγοράς να κατέληγες πως κάνεις τη δουλειά σου και με ένα vintage modified squier.

Τα squier είναι συμβατά με irig όμως;

Δεν ξέρω. Ρωτάω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου