Προς το περιεχόμενο

Καποιο Hollow-Semi Hollow bass?


fleaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομιζω  οτι ξεχάστηκε   το epiphone  του  Casady ...... άδικα όμως   8)

Ούτε το Rumblekat (chambered) ούτε το Cassady ξέχασα.

Απλώς δεν ......

Γούστα...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη δεν εχω αμεσα τα χρηματα για το Guild της αγγελιας και καθαρα λογο ομορφιας και τιμης χωρις να τα εχω ακουσει ειμαι μεταξυ Epiphone Casady και Ibanez Artcore..Καποιες παραπανω λεπτομερειες για αυτα τα 2 οργανα?Τα βρισκεις ευκολα Αθηνα για δοκιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη δεν εχω αμεσα τα χρηματα για το Guild της αγγελιας και καθαρα λογο ομορφιας και τιμης χωρις να τα εχω ακουσει ειμαι μεταξυ Epiphone Casady και Ibanez Artcore..Καποιες παραπανω λεπτομερειες για αυτα τα 2 οργανα?Τα βρισκεις ευκολα Αθηνα για δοκιμη?

Εκείνο το 1000άρικο στην αρχή δεν το κατάλαβα τελικά.... ::)

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez Artcore..Καποιες παραπανω λεπτομερειες για αυτα τα 2 οργανα?Τα βρισκεις ευκολα Αθηνα για δοκιμη?

To είχα δοκιμάσει στον Τρίμη (Χ. Τρικούπη). Είχε.

Ξαναλέω. Είναι short scale. Και hollow. Ωπερ και σημαίνει ότι ακόμα και αν σ'αρέσει οπτικά (και εμένα) θέλει προσοχή και να ξέρεις τι ζητάς από αυτό.

 

Εκείνο το 1000άρικο στην αρχή δεν το κατάλαβα τελικά.... ::)

Ε, τόσες λέμε για τόσα. Μια παραπάνω δεν μας χαλάει.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα σαν χρηση θα το ηθελα οπωσδηπτε περασμενο απο ενισχυτη και καποιο fuzz/distortion πεταλι

 

Από αυτό καταλαβαίνω ότι δεν σε πολυνοιάζει ο φυσικός ήχος του οργάνου, απλά θες ένα τέτοιο είδος μπάσου απλά για την μούρη.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο το 1000άρικο στην αρχή δεν το κατάλαβα τελικά.... Roll Eyes

 

Το χιλιαρικο ειναι ταβανι που σημαινει εσχατη λυση αν το οργανο με ξετραλαινε. Σιγουρα θα πηγαινα για το Guild στα 800 ομως μεχρι να μαζευτει το budget μπορει κ να εχει φυγει το οργανο οποτε αν ενα οργανο ειναι οπως το θελω γυρω στα 600 ευρω γιατι οχι??

 

To είχα δοκιμάσει στον Τρίμη (Χ. Τρικούπη). Είχε.

Ξαναλέω. Είναι short scale. Και hollow. Ωπερ και σημαίνει ότι ακόμα και αν σ'αρέσει οπτικά (και εμένα) θέλει προσοχή και να ξέρεις τι ζητάς από αυτό.

 

Γι αυτο και θελω οπωσδηποτε να παω να το ακουσω!Οπως και το Casady βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτό καταλαβαίνω ότι δεν σε πολυνοιάζει ο φυσικός ήχος του οργάνου, απλά θες ένα τέτοιο είδος μπάσου απλά για την μούρη.

 

Σε καμια περιπτωση. Αν ακουσεις Black rebel motorcycle club θα καταλαβεις για τι το θελω.Οπως και απο το τελευταιο Black Keys (που παιξανε με full band) με πολυ ελαφρυ drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμια περιπτωση. Αν ακουσεις Black rebel motorcycle club θα καταλαβεις για τι το θελω.Οπως και απο το τελευταιο Black Keys (που παιξανε με full band) με πολυ ελαφρυ drive.

 

Οκ τότε δικό μου λάθος. Πάντως πάρε και το fuzz σου παραμάσχαλα για όταν πας στα μαγαζιά για δοκιμές, ειδικά το Casady έχει κάπως διαφορετικό μαγνήτη από τα υπόλοιπα.

 

Επίσης μπορείς να τσεκάρεις και αυτό (όταν/αν το φέρει κάποιος στο ελλάντα). Έχει τους ίδιους μαγνήτες με το σύγχρονο SG, οπότε είναι εκεί ηχητικά.

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Bass/Gibson-USA/Midtown-Standard-Bass.aspx

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου