Προς το περιεχόμενο

αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στο φορουμ

ενδιαφερομαι να αγορασω εναν λαμπατο ενισχυτη ηλεκτρικης κιθαρας κοντα στα 1000ε(με μαξ budget τα 1100ε.θα προτιμουσα να μεινω στα 1000-ε ομως) και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας σχετικα με μερικες κεφαλες/καμπινες.αρχικα να αναφερω οτι ειμαι λατρης του ηχου των marshall οπτε προσανατολιζομαι σε καποιο head απο τα tsl60,dsl100 2012 και αν αξιζει τοσο να κανω την υπερβαση για το jvm205h ή το αντιστοιχο combo.απο αυτους τους ενισχυτες ποιον προτεινετε και για ποιο λογο;επισης μπορειτε προτεινετε καποια καμπινα;επειδη θα παιζω κυριως σε σπιτι και ισως χρησιμοποιηθει για συναυλιες σε μπαρακια/καφετεριες θελω να ειναι μαξ με 2 ηχεια.αξιζει να κοιταξω στις αγγελιες για καποια προσφορα ή οχι λογω της μεταχειρησης;αγορα μπορει να γινει ειτε απο εσωτερικο ειτε απο εξωτερικο αρκει να μπορω να τον εχω στα χερια μου το πολυ σε 2 βδομαδες απο τωρα γιατι τον χρειαζομαι για συναυλια.τελος η κιθαρα μου ειναι η jackson rr3 και η μουσικη που παιζω ειναι απο hard rock μεχρι death metal

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γενικα οι περισσοτεροι ενισχυτες που εχω παιξει μεχρι τωρα ειναι marshall και ειναι αυτοι που μου αρεσουν πιο πολυ ετσι για αυτο εχω στραφει σε αυτους.αν υπαρχει καποια αλλη προταση,για οποιαδηποτε μαρκα,εκτος απο τους ενισχυτες που αναφερω ευχαριστως να την ακουσω.head+καμπινα νομιζω θα ειναι πιο βολικη για μεταφορες.ωστοσο αν ειναι σημαντικη η διαφορα combo και head/καμπινας θα προτιμηθει αρκει να εχει το ιδιο καλο ηχο.(δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα οποτε δεν ξερω αν υπαρχουν διαφορες μεταξυ τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτο 'το εχω παιξει μονο με μαρσαλ' και 'μου αρεσει ο ηχος μαρσαλ' δε λεει τπτ,γτ δεν εχουν ολοι οι μαρσαλ τον ιδιο ηχο....μαλιστα μερικοι δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους....καλυτερα βαλε καποια κλιπακια ηχων που σου αρεσουν!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ακριβως τους ενισχυτες που εχω παιξει δεν μπορω να τους θυμηθω.παει και αρκετος καιρος απο τοτε.ειναι καποιοι randall,engl,fender.σιγουρα δεν ειναι ολοι μαρσαλ παντως.απο μαρσαλ εχω παιξει με jcm900,jcm2000 νομιζω dsl,jcm800.περισσοτεο απ ολους μου αρεσε ο jcm900.επισης μπορω να παω να παιξω σε εναν jvm410 ενος φιλου.ο ηχος που μου αρεσει ειναι βασικα ο ηχος των megadeth στα peace sells,rust in peace,των maiden στο number of the beast και κατι προς lamb of god στο sacrament.επισης τρελαινομαι με τα καθαρα των marshall.πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου οπως πολλων εδω μεσα ειναι να δοκιμασεις και αλλους,χωρις να βλεπεις υποτιμητικα οτιδηποτε ενισχυτη παιζεις εκτος απο marshall... Engl,mesa boogie ειναι τα πιο γρηγορα παραδειγματα που μου ερχονται για τα χρηματα..Αν θες κατι πιο heavy κοιτας peavey,diesel,randall

 

δες αυτες τις κριτικες αν και παραλειπονται κατα τη γνωμη μου μερικα καλα μοντελα,θα σε βοηθησει πιστευω!

 

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2013/May/Monsters_of_High_Gain_2013.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα είση που παίζεις και το Budget που διαθέτεις ένας JVM205 είναι η καλύτερη λύση πιστεύω. Μαζί με μια καμπίνα 1936 θα σε βγάλει μάγκα παντού και τα βρίσκεις και τα δυο με ένα χιλιάρικο αν ψάξεις στα μεταχειρισμένα.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στο φορουμ

ενδιαφερομαι να αγορασω εναν λαμπατο ενισχυτη ηλεκτρικης κιθαρας κοντα στα 1000ε(με μαξ budget τα 1100ε.θα προτιμουσα να μεινω στα 1000-ε ομως) και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας σχετικα με μερικες κεφαλες/καμπινες.αρχικα να αναφερω οτι ειμαι λατρης του ηχου των marshall οπτε προσανατολιζομαι σε καποιο head απο τα tsl60,dsl100 2012 και αν αξιζει τοσο να κανω την υπερβαση για το jvm205h ή το αντιστοιχο combo.απο αυτους τους ενισχυτες ποιον προτεινετε και για ποιο λογο;επισης μπορειτε προτεινετε καποια καμπινα;επειδη θα παιζω κυριως σε σπιτι και ισως χρησιμοποιηθει για συναυλιες σε μπαρακια/καφετεριες θελω να ειναι μαξ με 2 ηχεια.αξιζει να κοιταξω στις αγγελιες για καποια προσφορα ή οχι λογω της μεταχειρησης;αγορα μπορει να γινει ειτε απο εσωτερικο ειτε απο εξωτερικο αρκει να μπορω να τον εχω στα χερια μου το πολυ σε 2 βδομαδες απο τωρα γιατι τον χρειαζομαι για συναυλια.τελος η κιθαρα μου ειναι η jackson rr3 και η μουσικη που παιζω ειναι απο hard rock μεχρι death metal

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας

Γεια και απο μενα,

εγω θα ελεγα αυτο

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_50_watt_head_bk.htm

και μαζευεις χρημα για καμπινα.

Σε δυο εβδομαδες που εχεις live δεν θα εχουνε στρωσει καν τα ηχεια.

Αλλα και η λυση jvm δεν ειναι κακη..ολα ειναι θεμα γουστου

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τους orange τους έχετε στην απέξω...γιατί άραγε...

 

Εγώ σε αυτά τα λεφτά πήρα τον orange TH30 με καμπίνα με 2 12αρια...και ξετρελάθηκα οταν τον είχα ακούσει.

 

Βέβαια φίλε η αλήθεια είναι οτι θελει ψάξιμο...κι εγώ marshall είχα και οταν ακουσα τον orange (αφού είχα ακούσει κι άλλους) ξετρελάθηκα.

 

Η λύση είναι να ακούσεις φυσικά οχι απο βίντεο διαφορους ενισχυτές και μετά να αποφασίσεις.

 

Ακου όμως οσο περισσοτερους μπορείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου