Προς το περιεχόμενο

Fender Classic Series 60s jazz bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Γράφουν W  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Sorry για το λίγο off, αλλά διαχρονικά έχω μια απορία: Γιατί οι Wλάτρες, έχουν τέτοια εμμονή με το κλεψίτυπο και όχι με το πρωτότυπο;

 

Και αυτή την απορία την έχω από τα τότε, που κόσμος και κοσμάκης εκστασιάστηκε από το «Spector με τα πεσμένα αυτιά» (όπως αποκαλούσαμε τότε τα W)- καθώς ήταν ένα Spector copy/ paste με τα κλειδιά προς τα κάτω.     

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα δεν πρόκειται για εμμονή.Αστειεύομαι τις περισσότερες φορές όταν περιεργάζομαι- κοινώς δουλεύω- όσους παίζουν με vintage όργανα.

 

Προσωπικά ότι W ότι έχω πιάσει στα χέρια μου με ξετρελαίνει.Δεν βρίσκω ούτε μια ατέλεια.Φθηνές σειρές δεν έχω δοκιμάσει βέβαια άρα είναι λογικό να μην εντοπίζω σοβαρά προβλήματα.

 

Όσο για το ότι είναι αντιγραφή spector διαφωνώ.Θα ήσουν απόλυτα σωστός αν μιλούσες για το Streamer.Και εκεί όμως μόνο το καλούπι του σχήματος δανείστηκαν(οι Γερμανοί) από τους Αμερικάνους και μάλιστα με την άδεια τους.Κάτι emg πιο active σεξουαλικά και από τον Τατσόπουλο  ;D στα Spector δεν με εκστασιάζουν.

 

Αυτά  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Όσο για το ότι είναι αντιγραφή spector διαφωνώ.Θα ήσουν απόλυτα σωστός αν μιλούσες για το Streamer.Και εκεί όμως μόνο το καλούπι του σχήματος δανείστηκαν(οι Γερμανοί) από τους Αμερικάνους και μάλιστα με την άδεια τους.Κάτι emg πιο active σεξουαλικά και από τον Τατσόπουλο  ;D στα Spector δεν με εκστασιάζουν.

 

Αυτά  :)

 

Πραγματικά ούτε που θυμάμαι ποιο ήταν το τότε μοντέλο της W- πλην του γεγονότος ότι ήταν ίδιο με Spector (πλην των «αυτιών») και με άλλη διαφορά, το μπράτσο V ρόπαλο. Αλλά αυτό το καταλάβαινες όταν το έπιανες στο χέρι.  

 

Φυσικά η W στην πορεία έβγαλε άλλες «ομορφιές», αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτές.

 

Μου φαντάζει (σχεδόν) ακατανόητο, που έπεφτε (και τότε) κόσμος τάβλα και τα ανάσκελα με το αντίγραφο (μάλλον το streamer που λες) και όχι με τα Spector.      

 

ΕΔΙΤ: Α και για να έχουμε μια «εικόνα», το «τότε» είναι τέλη ΄80, άντε βαριά- βαριά αρχές ΄90. 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου