Προς το περιεχόμενο

upgrade squier vintage modified p-bass


Άρης Σπ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικη απορία: το agathis (που ειναι το σωμα του) ειναι 100% καυσόξυλο η απλα δεν κανει για το στυλ του p?

Πιστεύεις ότι ο Simonon καιγόταν αν το μπάσο του είναι Ash ή Alder ?

Θεωρείς κάποιο ξύλο ιδανικό για τα overtones που βγάζεις;

Πιστεύεις ότι το slap σου δεν θα αναδειχτεί με το Agathis ;

 

Κάνε την δουλειά σου και την κ@βλα σου και μην μπαίνεις στην πρίζα για πράματα που λογικά δεν σε απασχολούν. Κρίμα είναι.  ;)

 

Άμα σου ακούγεται καλά, μια χαρά είναι το Agathis.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι ο Simonon καιγόταν αν το μπάσο του είναι Ash ή Alder ?

Θεωρείς κάποιο ξύλο ιδανικό για τα overtones που βγάζεις;

Πιστεύεις ότι το slap σου δεν θα αναδειχτεί με το Agathis ;

 

Κάνε την δουλειά σου και την κ@βλα σου και μην μπαίνεις στην πρίζα για πράματα που λογικά δεν σε απασχολούν. Κρίμα είναι.  ;)

 

Άμα σου ακούγεται καλά, μια χαρά είναι το Agathis.

 

 

Αφεντικό,αυτό το Agathis μήπως πληγώνει τα χέρια? Ξέρω πως η τέχνη θέλει θυσίες, αλλά αν υπάρχει κάτι άλλο, δεν θα έλεγα όχι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικό,αυτό το Agathis μήπως πληγώνει τα χέρια? Ξέρω πως η τέχνη θέλει θυσίες, αλλά αν υπάρχει κάτι άλλο, δεν θα έλεγα όχι

Ακόμα καλύτερα.

Μην ξεχνάς ότι ο Vicious το πήρε άσπρο το μπάσο γιατί φαίνεται ωραία το αίμα επάνω του.  :o

 

Άσε που το μπράτσο δεν είναι Agathis και το σώμα έχει τόσο βερνίκι που Agathis δεν θα συναντήσουν ποτέ τα χεράκια σου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικη απορία: το agathis (που ειναι το σωμα του) ειναι 100% καυσόξυλο η απλα δεν κανει για το στυλ του p?

 

My point exactly (νωρίτερα). Καυσόξυλο δεν είναι, αλλά μην περιμένεις να ακούσεις και 100% ήχο P - και μετά τις δικές σου μόντες σε μαγνήτη κλπ.

 

Άμα θες τον «ήχο» του P ash ή alder σώμα  ;)

 

Να το πω διαφορετικά... Κάνα δύο Squier P που έπεσαν στα χέρια μου- με ξύλα... αφροξυλιά, αγριοπασατεμπιά, πεύκο, κερασιά, αγριομολόχα ή ότι τέλος πάντων είχαν (όχι όμως alder ή ash)- ακουγόντουσαν ψιλό αδιάφορα, ψιλό συμπαθητικά αλλά όχι P  ;)   

 

Στον αντίποδα, έχω παίξει γιαπωνέζικες κόπιες από τα ΄80ς, αλλά με τα σωστά «κσύλα» και άκουγες καμπάνα  P.

 

 

ΥΓ: Υπογραφή ο κσυλολάγνος 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πω διαφορετικά... Κάνα δύο Squier P που έπεσαν στα χέρια μου- με ξύλα... αφροξυλιά, αγριοπασατεμπιά, πεύκο, κερασιά, αγριομολόχα ή ότι τέλος πάντων είχαν (όχι όμως alder ή ash)- ακουγόντουσαν ψιλό αδιάφορα, ψιλό συμπαθητικά αλλά όχι P  ;)   

Όχι και αδιάφορη η κερασιά. >:(

Άσε που υπάρχουν και (Φενδερ περδικαλώ) P με καρυδιά. Καμπάνα.  ;)

Όπως και ένα με plywood Jazz που άκουσα στον γνωστό ύποπτο και έπαθα (και έπαθε) ζημιά.

 

ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου