Προς το περιεχόμενο

Mini keyboard for analogue rnb/soul/jazz feel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το XL απ'οτι θυμαμαι δεν εχει σχεση με το Microkorg, εχουν διαφορετικες sound engines.

 

Edit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Korg_MicroKorg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ την ξέρω έτσι, κορκ! Ίσως να είναι το ελληνικό πανηγυρτζίδικο nickname της, γιατί το έχω ακούσει και από αλλού. Όπως τα Τουότα (toyota) και τα Κουρτσβάιλ (kurzweil).

Εφόσον o kurzweil είναι αμερικάνος, γιατί δεν προφέρεται κέρσγουέιλ και προφέρεται σαν να είναι γερμανικό; Το ίδιο ξενερώνω και με τον Thomas Siebel, αφού είναι αμερικάνος είναι Σίμπελ, ενώ όλοι το λένε Ζίμπελ, έλεος!

Ενώ με τα Nord, Roland, Yamaha, Kawai, Alesis, Moog, Novation, Casio,  κλπ δεν έχεις τέτοια προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, τo kurzweil προφερεται "Κούρζβαιλ". To "Κορκ" τωρα, πρωτη φορα το ακουσα/διαβασα εδω στις αγγελιες του ΝΟΙΖ.

 

Ενώ με τα Nord, Roland, Yamaha, Kawai, Alesis, Moog, Novation, Casio,  κλπ δεν έχεις τέτοια προβλήματα...

Κι ομως πολλοι εχουν. Το Moog για παραδειγμα, η πλειοψηφια των μουσικων ακομα το προφερει Μουγκ, ενω κανονικα προφερεται Μόουγκ. Και το Casio, οι μισοι το προφερουν Cazio, και γω επισης. Αν παμε δε στο Alesis? Oι περισσοτεροι το προφερουν Άλεσις, ενω προφερεται Αλίσις.

Aκομα και το Yamaha. Γιάμαχα ή Γιαμάχα?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου