Προς το περιεχόμενο

Bareknuckle μαγνήτες...αξίζει το 300άρι;


panz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια απαντηση...

ΝΑΙ...

 

Πιο αναλυτικα...

Εχω αγορασει 4 διαφορετικους μαγνητες απο τη ΒΚ μονο μεχρι να καταληξω σε αυτον που πραγματικα μου κανει.

Αυτο συμβαινει γιατι οι συγκεκριμενοι μαγνητες ειναι πολυ "εξαρτημενοι" απο το ξυλο και το τυπο κιθαρας στον οποιο μπαινουν...

Καθε ενας εχει φτιαχτει για ενα συγκεκριμενο λογο,για ενα συγκεκριμενο ξυλο.

Και οι 4 μαγνητες που ειχα ηταν παρα πολυ καλοι...

Απλα εψαξα το perfect match για τη κιθαρα μου (alder,maple-maple,floyd).

Αφου λοιπον περασα απο nailbomb,miracle man,holy diver κατεληξα στον VHII...

Εν τω μεταξυ στη κιθαρα μπηκαν επισης SD JB,SD custom,DMZ AT-1 οπως επισης και οι TOM ADERSSON HS+,HS3, SUHR SSV, SUHR SSH+, SUHR DOUG ALDRIDGE.

Oι με τα καφαλαια μπηκαν ΟΛΟΙ την ιδια μερα και εγινε ΑΜΕΣΗ συγκριση με τον VHII(μου τους εβαζε ο τεχνικος που μου εβαλε και τα SS ταστα στο μαγαζι του...(τον ΥΠΕΡευχαριστω).

 

Κατεληξα ΞΑΝΑ με αυτον...

Oι Bare Knuckle εχουν ΓΕΝΙΚΑ μια αισθηση καπως διαφορετικη απο τους αλλους που εγω προσωπικα εχω παιξει...κατ'αρχας δεν εχουν "γκαζι"...ο πιο γκαζατος δεν εχει περισσοτερο απο ενα κοινο JB...ωστοσο ειναι ΠΟΛΥ διαυγεις,καθαριζουν ΟΛΟΙ απο πολυ καλα ως τελεια και εχουν δυναμικες που εγω δε βρηκα αλλου...

Ειναι επισης πολυ ευαισθητοι στο υψος...Πολυς κοσμος δε τους γουσταρει γιατι δε τους εχουν στο σωστο υψος κατα το πλειστον και γενικοτερα επειδη δεν βγαζουν αρκετο γκαζι και ισως φανερωνουν το παιξιμο...οπως και να εχει σα μαγνητες ειναι ανωτεροι απο το καλαθι αλλα ο ηχος ειναι κατι το υποκειμενικο...οπως επισης και η τιμη...(εγω που εχω μονο ενα humbucker βολευομαι)

 

Η επομενη επιλογη,αν υπαρξει θα ειναι ο REBELL YELL...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eσύ λες δηλ...ότι ο ΟΡ πριν ανοίξει αυτό το θέμα...δεν ήξερε πόσο κάνουν αυτοί οι μαγνήτες και εαν μπορεί να τους πληρώσει... 8)

...o OΡ ήδη έχει μία κιθάρα που κάνει ένα διχίλιαρο ;)

 

Πρέπει να συζητήσουμε ακόμα αρκετά εγώ κι εσύ.Δεν φαίνεται να συνεννούμαστε. :)

 

Το γεγονός ότι πληρώνονται για να λένε ότι παίζουν αυτούς τους μαγνήτες δεν σου έχει περάσει από το μυαλό;

 

Το έθιξα ήδη στο πρώτο μου ποστ σε αυτό το θρεντ. ::)

 

 

Τέλος πάντων,το θέμα έγκειται αποκλειστικά στον ΟΡ.Δικός του ο ήχος,δικά του και τα λεφτά...

Και εννοείται πως θα εκτιμούσα ιδιαίτερα ένα tone report,στην περίπτωση που τελικά κάνει την κίνηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να συζητήσουμε ακόμα αρκετά εγώ κι εσύ.

τι να συζητήσουμε...ο ΟΡ έχει μία κιθάρα που κάνει 2000 και θέλει να βάλει μαγνήτες που κάνουν 300...εσένα σου φαίνονται ακριβοί ;) Εγώ έχω τέτοιους μαγνήτες...και δεν έγραψα αυτά που έγραψες εσύ....που δεν έχεις!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eστειλα mail  Σάββατο  βράδυ, Κυριακή πρωί βρήκα απάντηση, respect...

Aπό MotorCity ακόμα περιμένω  απάντηση  ::)

 

 

"Hi Panagiotis,

 

That was the exact pair I was thinking of! Ceramic Nailbomb and Cold Sweat sound perfect for you.

 

We can produce Custom 7 String Strat coils. They come in black or white only, and use alnico v flat profile magnets. No baseplates are available.

 

They cost £73 pounds each.

 

To order, head to our online shop and select the model you want. Make a note in the comments box "7 STRING STRAT COIL". We can adjust your order and then alter the cost accordingly.

 

I recommend a Trilogy Suite for the middle pickup - it will balance well and we know it works very well for 7 string."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να βάλω ένα set Cold Sweat. Μου έκανε εντύπωση πως ακούγονται ακριβώς όπως περιγράφονται στο site από κάθε άποψη. Άμεσο support. Πολύ ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να βάλω ένα set Cold Sweat. Μου έκανε εντύπωση πως ακούγονται ακριβώς όπως περιγράφονται στο site από κάθε άποψη. Άμεσο support. Πολύ ευχαριστημένος

Βare Knuckle = ΕΓΓΥΗΣΗ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 300 είναι όντως πολλά, όπως πολλά είναι 1500 για μια bolt-on fender.

Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και πιστεύω πως δεν θα απογοητευθείς απο την αγορά τους.

Βιντεάκι με BNPs Black Hawk Alnico V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το βίντεο που κολλάει???"

Δεν ηπάρχουν πολλά βίντεο με BNP στο νετ και δίνω μια ευκαιρία να τους ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου