Προς το περιεχόμενο

Eφφέ Ακουστικής Κιθάρας - Zoom A2 FX Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ σας...

 

Μπορείτε σας παρακαλώ οι κάτοχοι του παραπάνω εφφέ να εκθέσετε τη γνώμη σας; Επίσης, όσοι το έχετε δοκιμάσει απλά, η άποψή σας και πάλι καλοδεχούμενη.

 

Άλλες προτάσεις για εφφέ ακουστικής για μπάτζετ που φτάνει το πολύ τα 150-200?  ???

 

Ευχαριστώ.

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ σας...

 

Μπορείτε σας παρακαλώ οι κάτοχοι του παραπάνω εφφέ να εκθέσετε τη γνώμη σας; Επίσης, όσοι το έχετε δοκιμάσει απλά, η άποψή σας και πάλι καλοδεχούμενη.

 

Άλλες προτάσεις για εφφέ ακουστικής για μπάτζετ που φτάνει το πολύ τα 150-200?  ???

 

Ευχαριστώ.

 

Κανείς ρε παιδιά;;;

Αξίζει τα χρήματά του αυτό το ματαφέτι; Με ενδιαφέρει κυρίως ένα αξιοπρεπές chorus.

 

Υ.Γ. Συγνώμη στους διαχειριστές που αναγκάστηκαν να μετακινήσουν σε άλλη κατηγορία το θέμα μου. Είμαι καινούριος εδώ και αυτό φαίνεται(και ενδεχομένως θα φανεί περισσότερο προσεχώς)  8)

 

 

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σορυ τωρα το ειδα το θεμα σου,

λοιπον το πεταλι το εχω εγω. ΑΝ το θες για liveακια και για ηχογραφησεις χωρις ΤΡΕΛΛΕΣ απαιτησεις χτυπα το με κλειστα ματια.

Εχει πολυ καλο chorus, εμενα μου αρεσει πολυ. Το chorus γενικα δεν το πολυγουσταρω σαν εφφε βεβαια αλλα το συγκεκριμενο ειναι μια χαρα.

Ειναι πανευκολο και εχει οτι εφφε θα ζητουσες και λιγο παραπανω.

Αυτο ειναι, http://www.thomann.de/gr/zoom_a2_1u_acoustic_fx_pedal.htm?feedid=2814

ετσι?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σορυ τωρα το ειδα το θεμα σου,

λοιπον το πεταλι το εχω εγω. ΑΝ το θες για liveακια και για ηχογραφησεις χωρις ΤΡΕΛΛΕΣ απαιτησεις χτυπα το με κλειστα ματια.

Εχει πολυ καλο chorus, εμενα μου αρεσει πολυ. Το chorus γενικα δεν το πολυγουσταρω σαν εφφε βεβαια αλλα το συγκεκριμενο ειναι μια χαρα.

Ειναι πανευκολο και εχει οτι εφφε θα ζητουσες και λιγο παραπανω.

Αυτο ειναι, http://www.thomann.de/gr/zoom_a2_1u_acoustic_fx_pedal.htm?feedid=2814

ετσι?

 

Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες!!! Ακριβώς για τους λόγους που παραθέτεις το θέλω. Έχουμε ένα γκρουπάκι και έχουμε μία ηλεκτρική. Εγώ παίζω ακουστική και θέλω στα lead σημεία να υποστηρίζω με 'όγκο' κάπως την ηλεκτρική μαζί με τα πλήκτρα.

 

Το μοντέλο που έχω στο στόχαστρο είναι κατάτι  πιο φτηνό (αυτό χωρίς το expression pedal).

Είναι το [/url]http://www.thomann.de/gr/zoom_a2_acoustic_fx_pedal.htm

Εσύ λες το Zoom A2 1u αν και έχω την αίσθηση ότι είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα χωρίς το 'expression' (που ούτως ή άλλως δεν το χρειάζομαι)

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ετσι ειναι, μονο που το 1u εχει και usb και μπορεις να συνδεεις κατευθειαν σε υπολογιστη. Αλλα αν δε νοιαζουν αυτα πηγαινε για το αλλο. Κιεγω για volume pedal το εχω επειδη παιζω και lead

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ετσι ειναι, μονο που το 1u εχει και usb και μπορεις να συνδεεις κατευθειαν σε υπολογιστη. Αλλα αν δε νοιαζουν αυτα πηγαινε για το αλλο. Κιεγω για volume pedal το εχω επειδη παιζω και lead

 

Δηλαδή με το uSB μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν άτυπη κάρτα ήχου...Είναι ενδιαφέρον χαρακτηριστικό δε λέω αλλά υπάρχει και μια διαφορά 50 ευρώ ανάμεσά τους. Όχι lead δεν παίζω. Η κιθάρα μου έχει δευτερεύοντα ρόλο στο γκρούπ. Με ενδιαφέρει ο τομέας εφφέ στα ακόρντα αποκλειστικά.

Stuck to heavenly melodies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου