Προς το περιεχόμενο

Ποιό rack πολυεφέ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε fenderiarhs δεν είπα ποτέ οτι έχω πρόβλημα προενίσχυσης! Προενισχυτής rack υπάρχει έτσι και αλλιώς. Απλά ένα πολυεφέ ζητάω στο στιλ της GT8 και στα ¤400-450 αλλά σε rack!

 

Angelos, χρειάζομαι τα rack επειδή λόγω συγκεκριμένου προβλήματος υγείας δεν μπορώ να σκύβω για να ρυθμίζω πεταλιέρες κάθε φορά που θέλω να φτιάξω καινούριο ήχο. Χρειάζομαι τα rack στο ύψος της μέσης μου και πάνω. Πάντως δεν το ζητάω απο καπρίτσιο το rack αλλά ούτε έχω παραπάνω χρήματα για να διαθέσω, να είσαι σίγουρος...

 

Ευχαριστώ όλους όσους ασχολούνται πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε fenderiarhs δεν είπα ποτέ οτι έχω πρόβλημα προενίσχυσης! Προενισχυτής rack υπάρχει έτσι και αλλιώς. Απλά ένα πολυεφέ ζητάω στο στιλ της GT8 και στα ¤400-450 αλλά σε rack!

 

Angelos' date=' χρειάζομαι τα rack επειδή λόγω συγκεκριμένου προβλήματος υγείας δεν μπορώ να σκύβω για να ρυθμίζω πεταλιέρες κάθε φορά που θέλω να φτιάξω καινούριο ήχο. Χρειάζομαι τα rack στο ύψος της μέσης μου και πάνω. Πάντως δεν το ζητάω απο καπρίτσιο το rack αλλά ούτε έχω παραπάνω χρήματα για να διαθέσω, να είσαι σίγουρος... [b'][/b]

 

Ευχαριστώ όλους όσους ασχολούνται πάντως!

 

Αγαπητέ Doctor,

 

Ο προενισχυτής σου ποιός είναι??

Δεν έχει παραμόρφωση επάνω??

Το 99,99% των προενισχυτών Rack που υπάρχουν έχουν και κανάλι παραμόρφωσης.

 

Πές μας για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε πιο πολύ. :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον το φετιχ σου δεν ειναι το rack, αλλα το προβλημα ειναι ¨λειτουργικο¨ υπαρχει η απολυτη λυση για σενα

http://www.voxamps.co.uk/products/tonelab/tonelab.htm και σου μενουν και φραγκα για midi controller :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν θες μονο fx τοτε g-major απο tc electronic η rocktron intellifex

Παντως καλιστα και με το gt-8 δεν χρειαζεται να σκυβεις.ΠΟλυ απλα το συνδεεις με τον υπολογιστη (αν υπαρχει εκει κοντα) και το ελεγχεις real time.

 

Τωρα αν θελεις και προενισχυση και fx θα προτεινα pod pro η pod (xt)

Επισης η rocktron εχει βγαλει προενισχυτες που εχουν και fx.

Αν ψαχνεις για κατι μεταχειρισμενο σιγουρα βρισκεις σε αυτα τα λεφτα

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προενισχυτής σου ποιός είναι??

Δεν έχει παραμόρφωση επάνω??

Το 99,99% των προενισχυτών Rack που υπάρχουν έχουν και κανάλι παραμόρφωσης επάνω

 

Ο προενισχυτής είναι μια ιδιοκατασκευή που έφτιαξα με kit πριν από 15 χρόνια. Παραμόρφωση πάντως δεν είχα βάλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε ειναι σαν να μην εχεις προενισχυση αν θες να παιξεις με παραμορφωση.Αφου απερριψεςς την λυση για πεταλια.Αλλιως παιρνεις κατι που κανει κ τα 2 (pre-amp & fx)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προενισχυτής είναι μια ιδιοκατασκευή που έφτιαξα με kit πριν από 15 χρόνια. Παραμόρφωση πάντως δεν είχα βάλει!

 

Εμ πέστο έτσι!!!!!! :D

Κοίτα βασικά στα λεφτά που θές μόνο το Behringer και το Tonelab υπάρχουν. Το Tonelab δεν είναι rack άλλα είναι μια επιτραπέζια μονάδα που είναι έτη φωτός καλύτερη από το V-AMP της Behringer, την οποία μπορείς να την βάλεις πάνω σε ένα τραπέζι και να την ελέγχεις απο εκεί. Το GT-8 είναι ακριβότερο οπότε ξέχνα το καθώς και το POD XT PRO οπότε και αυτό ξέχνα το...

 

Διάλεξε και πάρε ότι σε βολεύει καλύτερα. Αν έχεις την δυνατότητα να τα ακούσεις, ακόμα καλύτερα. :wink:

 

Αυτά απο εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Angelos' date=' χρειάζομαι τα rack επειδή λόγω συγκεκριμένου προβλήματος υγείας δεν μπορώ να σκύβω για να ρυθμίζω πεταλιέρες κάθε φορά που θέλω να φτιάξω καινούριο ήχο. Χρειάζομαι τα rack στο ύψος της μέσης μου και πάνω. Πάντως δεν το ζητάω απο καπρίτσιο το rack αλλά ούτε έχω παραπάνω χρήματα για να διαθέσω, να είσαι σίγουρος... [/quote']

 

Απλώς ρώτησα επειδή είχα rack και το πουλησα και πήγα σε πεταλιερα για δική μου ευκολία. Δεν είπα ότι έχεις καπρίτσιο. To κακό με τα rack είναι η τιμή τους.

 

Ηταν το Digitech 2120 που είχε 2 λάμπες στην προενίσχυση και άψογα ψηφιακά εφφε. Αν βρείς ένα τέτοιο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...δίκιο έχεις. Το κακό είναι οτι είναι εκτός παραγωγής (κλαψ) αλλά το καλό οτι σαν μεταχειρισμένο ίσως να είναι αρκετά προσιτό.

 

Thanx για τις επισημάνσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι τα rack στο ύψος της μέσης μου και πάνω. Πάντως δεν το ζητάω απο καπρίτσιο το rack αλλά ούτε έχω παραπάνω χρήματα για να διαθέσω' date=' να είσαι σίγουρος... [b'][/b]

 

Ευχαριστώ όλους όσους ασχολούνται πάντως!

 

Είσαι λίγο καπρίτσιο, απ'οτι κατάλαβα, δεν θέλεις rack τραπεζάκι για το πολυεφφέ θέλεις, άσε που την πεταλιέρα θα την έχεις και για live στο rack, τι θα κάνεις θα πηγαινοέρχεσαι;

 

τέλοσπάντων περι ορέξεως...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου