Προς το περιεχόμενο

Μάστορας για refret στην Αθήνα χωρίς αναμονή


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γυρίζω Αθήνα και θέλω να αναστήσω την παλιά μου start. Χρειάζεται τάστα και ένα καλό setup. Προτείνετε κανένα τίμιο μάστορα χωρίς να χρειαστεί να περιμένω αναμονή.

 

Η κιθάρα αυτή είχε vintage τάστα. Θα έχω πρόβλημα να τα αλλάξω σε jumbo ή medium jumbo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο μένα.

Στον jimmy, στο rock staff εγώ πηγαίνω περίπου 14 χρόνια.Είναι για μένα κορυφαίος μάστορας.Η αναμονή είναι γύρω στις 6 μέρες.Δε ξέρω να σε καλύπτει...απο άλλους έχω ακούσει πολύ περισσότερο χρόνο.

Μπορείς να βάλεις ό,τι τάστα θέλεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πάντως όπου και να αποφασίσεις να την πας να κοιτάξεις να είναι καλός γιατί τα τάστα θέλουν αρκετή προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τηλέφωνο το Νίκο Ασημένιο και ρώτα πόσο χρόνο θα του πάρει: http://www.silverguitars.com/contact-us.html

 

Από άποψη ποιότητας εργασίας, είναι άψογος. Εγώ πριν 2-3 μήνες αντικατέστησα vintage τάστα στη στρατ μου με jumbo. Απόλυτα ευχαριστημένος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο μένα.

Στον jimmy, στο rock staff εγώ πηγαίνω περίπου 14 χρόνια.Είναι για μένα κορυφαίος μάστορας.Η αναμονή είναι γύρω στις 6 μέρες.Δε ξέρω να σε καλύπτει...απο άλλους έχω ακούσει πολύ περισσότερο χρόνο.

Μπορείς να βάλεις ό,τι τάστα θέλεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πάντως όπου και να αποφασίσεις να την πας να κοιτάξεις να είναι καλός γιατί τα τάστα θέλουν αρκετή προσοχή.

 

Είναι ακόμα στην Ιπποκράτους; Μένω 4 στενά μακριά. 6 μέρες αναμονή + το χρόνο δουλειάς;

 

Πάρε ένα τηλέφωνο το Νίκο Ασημένιο και ρώτα πόσο χρόνο θα του πάρει: http://www.silverguitars.com/contact-us.html

 

Από άποψη ποιότητας εργασίας, είναι άψογος. Εγώ πριν 2-3 μήνες αντικατέστησα vintage τάστα στη στρατ μου με jumbo. Απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Thanks θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακόμα στην Ιπποκράτους; Μένω 4 στενά μακριά. 6 μέρες αναμονή + το χρόνο δουλειάς;

 

Thanks θα πάρω.

 

Ώπα λάθος. Χαριλάου Τρικούπη ήταν. Δέχομαι και pm με άλλες προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακόμα στην Ιπποκράτους; Μένω 4 στενά μακριά. 6 μέρες αναμονή + το χρόνο δουλειάς;

Ώπα λάθος. Χαριλάου Τρικούπη ήταν.

Στη Χαριλάου Τρικούπη είναι ακόμα.  :)

Εμένα πάντα μου λέει μια εβδομάδα όταν πηγαίνω για service, αλλά όταν τον παίρνω τηλ. στις 5-6 μέρες πάντα είναι έτοιμη η κιθάρα (το ίδιο και σε refret και απλό σε τρίψιμο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάνε και ένα check και στον VERVE...!!!!Πολύ καλός μάστορας!!Έχει φτιάξει custom κιθάρες για τον Ζήρα...http://www.verveguitars.com/

 

Εγώ εκεί πάω χρόνια τώρα και δεν τον αλλάζω...είναι και πολύ καλό παιδί και καλός μάστορας!!

Βέβαια το εργαστήριο-σπίτι του είναι στο Χαλάνδρι...δεν ξέρω αν σε βολεύει και η αναμονή για setup κιθάρας είναι 2 μερούλες το πολύ!!!

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου