Προς το περιεχόμενο

Fairyland in Treble. Piano duet for beginners


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήρα κι εγώ στα χέρια μου εχθές!

 

Νικόλα χίλια μπράβο. Είναι πανέμορφο το βιβλίο. Μακάρι να μπορούσα να το χαρώ αλλά οι γνώσεις μου στο πιάνο είναι μηδενικές...

Θα το δώσω όμως στη γυναίκα μου να τα παίζει καμιά φορά και να απολαμβάνω. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Το πήρα κι εγώ στα χέρια μου εχθές!

 

Νικόλα χίλια μπράβο. Είναι πανέμορφο το βιβλίο. Μακάρι να μπορούσα να το χαρώ αλλά οι γνώσεις μου στο πιάνο είναι μηδενικές...

Θα το δώσω όμως στη γυναίκα μου να τα παίζει καμιά φορά και να απολαμβάνω. ;)

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!

 

Κοίτα, αφού οι ηχογραφήσεις του "δασκάλου" υπάρχουν, μπορεί κα κάποιος με λίγες γνώσεις πιάνου να κάνει κάτι. Επιπλέον υπάρχουν και τα παραμύθια, ακόμη και αν αυτό είναι μια παρτιτούρα. Προσωπικά τα χρησιμοποιώ σε μαθητές και τα παιδιά μου και λειτουργούν θαυμάσια. Δεν υπάρχουν καλύτεροι δοκιμαστές από τα παιδιά! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!

 

Κοίτα, αφού οι ηχογραφήσεις του "δασκάλου" υπάρχουν, μπορεί κα κάποιος με λίγες γνώσεις πιάνου να κάνει κάτι. Επιπλέον υπάρχουν και τα παραμύθια, ακόμη και αν αυτό είναι μια παρτιτούρα. Προσωπικά τα χρησιμοποιώ σε μαθητές και τα παιδιά μου και λειτουργούν θαυμάσια. Δεν υπάρχουν καλύτεροι δοκιμαστές από τα παιδιά! ;)

Ναι όντως υπάρχουν και οι ηχογραφήσεις στο site! Τώρα το θυμήθηκα. Thanks Νικόλα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Παιδιά, συγνώμη που επαναφέρω το θρεντ αλλά έλαβα μια εξαιρετικά κολακευτική κριτική για το έργο, και γενικά τα έργα μου, την οποία και λινκάρω παρακάτω:

 

https://arioso7.wordpress.com/2014/12/23/nikolas-sideris-composer-is-making-a-millennium-statement/

 

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...
  • Guru

Παιδιά ξεκινάω μία σειρά από bumps γιατί παίζουν πολλά πράγματα ταυτόχρονα (και αυτή τη στιγμή είμαι Ισραήλ και έχω χρόνο).

 

Στο μεταξύ, από το προηγούμενο ποστ, έχουν υπάρξει τουλάχιστον δύο (απ'ότι ξέρω εγώ) κολακευτικές κριτικες (στα Αγγλικά πάντα), τις οποίες και λινκάρω εδώ.

 

http://www.musicteachershelper.com/blog/new-fairyland-treble/

 

και

 

http://playingbeyondthenotes.com/2015/01/05/fairyland-in-treble/

 

περιμένω και άλλα reviews από περιοδικά (Αγγλικά πάντα λέμε...), αλλά γενικά το βιβλίο πάει εξαιρετικά καλά, κι ελπίζω και σε άλλα. :)

 

Άσε που εδώ στο Ισραήλ σήμερα θα είναι η τρίτη συναυλία που θα παίξω ΚΑΙ το Fairyland in Treble.Έχει πολύ πλάκα να μιλάω και να ακολουθεί η Εβραϊκή μετάφραση... χεχεχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου