Προς το περιεχόμενο

Γιατι οι γυναίκες κιθαρίστριες δεν έχουν ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πολύ θα ήθελα να παίζω σαν την αγαπητή Marta πάντως...ανεξάρτητα από βιώματα και δεν ξέρω κι εγώ τι.Καληνύχτες σε όλους και καλά μυαλά σε αυτούς που πρέπει.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χρόνια πολλά!!

Νομίζω ότι ο chump (τυχαία όχι champ?? - Chump είναι συνώνυμο των dweeb, dork κλπ) τρολάρει ασύστολα και σπάει πλάκα με τις απαντήσεις... Αν μη τι άλλο είδαμε βιντεάκια με αξιόλογες μουσικούς οπότε ήταν χρήσιμο το νήμα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, Tamtam, μέσα από όλο αυτό μου βγήκε και κάτι καλό, έμαθα την Ana Popovic :o :o :o

 

Φίλε μιλάμε για πολυεργαλείο, για θηλυκό SRV

(δες και το επόμενο, το Navajo Moon - και όσο κι αν "πατάει" πάνω στους παλιούς και τον SRV, έχει δικό της στυλάκι στην πένα)  

 

 

Εγώ την ψάχνω πολύυυυυ καιρό, αλλά που θα μου πάει, θα την βρώ. ;D ;D ;D ;D

 

Σοβαρά την έψαχνα - είχα ξεχάσει μέχρι και το όνομά της, τα βίντεο που ποστάρισες είναι παλιά. Έχει χρόνια νομίζω να βγάλει κάτι. Η Nori Bucci, το χει γυρίσει στη ζωγραφική - παίζει κιθάρα όπως δεν θα παίξει ποτέ στη ζωή του ο πατρινός φίλος μας, αλλα είναι που "εποφθαλμιούσε κι αυτή στην καριέρα των ισχυρών αρσενικών" και τους έγραψε στα πινέλα της και την έκανε ώς φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά!!

Νομίζω ότι ο chump (τυχαία όχι champ?? - Chump είναι συνώνυμο των dweeb, dork κλπ) τρολάρει ασύστολα και σπάει πλάκα με τις απαντήσεις... Αν μη τι άλλο είδαμε βιντεάκια με αξιόλογες μουσικούς οπότε ήταν χρήσιμο το νήμα...

 

Δε νομίζω ότι τρολάρει. Είναι απλώς ταλιμπάν. Δεν θέλει οι γυναίκες να σπουδάζουν, να φαίνονται, να ντύνονται όμορφα, να χορεύουν στη βροχή, να παίζουν κιθάρα, να πηγαίνουν σχολείο, ωδείο ή να αφήνουν τα μαλλιά τους ξέπλεκα.

Επίσης, δεν έχουν καρπό ούτε γερό grip. Παρακάτω μια άλλη Ana , από τα κορυφαία ταλέντα στην κλασική κιθάρα τα τελευταία χρόνια παγκοσμίως...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια .Ολα καλα...

 

Αλλα σας ρωταω : ''σας ακουγεται το ιδιο αληθινο ?''

 

Εχει περασει μια κιθαριστρια αυτα που περναει ενας κιθαριστας στη ζωη του μεσα στην κοινωνια?

Μπορει να βγαλει τα ιδια βιωματα με καποιον κιθαριστα που εχει περασει πολλα

πραγματα και τα εχει δει ολα.

 

Οπως και να το κανουμε η θεση της γυναικας στη κοινωνια αυτη ειναι υπερπροστατευμενη.

Οπου υπαρχει προστασια ,δεν υπαρχει διακινδυνευση.Οπου δεν υπαρχει ταση διακινδυνευσης

δεν υπαρχει και μαθημα-παθημα.Δεν υπαρχει βιωμα...Δεν βγαινει στην κιθαρα και αυτο ΦΑΙΝΕΤΑΙ

 

Μάλιστα...τώρα περάσαμε και στα βιώματα και στις προστασίες...Μάλλον παρέα με την Barbie κάνεις.Πάρε τη γιαγιά του rock 'n roll (μεγάλη παράλειψη που δεν την ανέβασα ήδη) και δες ποιά έπαιξε πρώτη το rock 'n roll πριν από Elvis etc...Kαι μπορεί ο λατρεμένος Robert Johnson να πούλησε την ψυχή του στο διάολο για τη μουσική αλλά τον διάολο τον είχε γεννήσει γυναίκα οπότε respect!

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια .Ολα καλα...

 

Αλλα σας ρωταω : ''σας ακουγεται το ιδιο αληθινο ?''

 

Εχει περασει μια κιθαριστρια αυτα που περναει ενας κιθαριστας στη ζωη του μεσα στην κοινωνια?

Μπορει να βγαλει τα ιδια βιωματα με καποιον κιθαριστα που εχει περασει πολλα

πραγματα και τα εχει δει ολα.

 

Οπως και να το κανουμε η θεση της γυναικας στη κοινωνια αυτη ειναι υπερπροστατευμενη.

 

 

 

Δεν μου λες. Εκει στη σπηλιά που ζείς απο θέρμανση πως πας?

Πως τη βγαζεις το χειμώνα? Δουλευει ο καρπός?

 

Ανθρωπε των σπηλαίων!........... χαχαχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου