Προς το περιεχόμενο

Hardwire dl8 vs digidelay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει κανεις αποψη για αυτα τα δυο delay συγκριτικα?η χρηση του tap ειναι ευκολη ,γιατι εχω διαβασει καποιες κριτικες αρνητικες σχετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι και dd7?

 

Αν θυμαμαι καλα, οταν ημουν αναμεσα σε hardwire και boss, κατεληξα στο boss ακριβως λογω χρηστικοτητας tap tempo που αναφερεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι και dd7?

 

Αν θυμαμαι καλα, οταν ημουν αναμεσα σε hardwire και boss, κατεληξα στο boss ακριβως λογω χρηστικοτητας tap tempo που αναφερεις..

τι διαφορα ειχαν?βασικα εχω το reverb της hardwire και ειναι μια χαρα .εχω ενα πολυ καλο κλωνο του deep blue delay και ηθελα ενα delay με tap ,loop,reverse  και τα αλλα κολπα που εχει το dl8 .απλα ηθελα να σιγουρεψω και την ηχητικη ανωτεροτητα μεταξυ των δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hardwire δεν παιρνει εξωτερικο tap tempo πεταλι. Οταν ειχα κανει την ερευνα τοτε, θυμαμαι οτι ακριβως για αυτον το λογο, η λειτουργια tap tempo στο Hardwire ηταν δυσχρηστη σε σχεση με το Boss.

 

Διαβασε και κρινε (σελ. 8 ):

http://rdn.harmanpro.com/product_documents/documents/278_1349992689/DL-8_Manual_5024336-B_original.pdf

 

Το Boss εχει οσα λες (tap, loop, reverse) και ειναι πολυ καλο πεταλι. Βεβαια μολις ειδα οτι εχει ενα 50αρι πανω.

 

Το reverb της Hardwire το εχω κι εγω, πολυ καλο, χωρις να με εντυπωσιαζει κι ολας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hardwire δεν παιρνει εξωτερικο tap tempo πεταλι. Οταν ειχα κανει την ερευνα τοτε, θυμαμαι οτι ακριβως για αυτον το λογο, η λειτουργια tap tempo στο Hardwire ηταν δυσχρηστη σε σχεση με το Boss.

 

ναι μολις το διαβασα .ειναι ενα θεμα αυτο .αν υπαρχουν καποιες αλλες προτασεις με πιο ευχρηστο tap ,τις ακουω .θα παω μονο για αγορα μεταχειρισμενου .δε θελω να ξεφυγω πολυ πανω απο την διαφαινομενη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλο delay με ολα αυτα που ζητας,αλλα και παραπανω ειναι το Nova delay της TC ELECTRONIC...Δεν εχω συναντησει αλλο πεταλι τοσο ευχρηστο αλλα και με την παλλαπλη λειτουργεια του σε χρονο μηδεν...το ειχα αγορασει πριν 2 χρονια απο Νακα 200€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χρηση του tap ειναι ευκολη

 

πολυ ευκολη και βολικη,ειχα και τα 2 το Hardwire μου αρεσε περισσοτερο και ειχε καλυτερο buffer (γινεται και tbp) ,επισης ακουγονταν γενικα καλυτερα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ευκολη και βολικη,ειχα και τα 2 το Hardwire μου αρεσε περισσοτερο και ειχε καλυτερο buffer (γινεται και tbp) ,επισης ακουγονταν γενικα καλυτερα.

αν καταλαβα ,δε το χεις πια .λογω tonelab ή εχεις καποιο αλλο delay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα ,δε το χεις πια .λογω tonelab ή εχεις καποιο αλλο delay?

 

εχω το Ibanez Echo shifter αλλα ειναι αναλογικο,γκουμουτσα & δεν εχει την ευελιξία του DL8 .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου