Προς το περιεχόμενο

HELP με Biasing ενισχυτή


JohnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει και να το εχεις δει. https://m.youtube.com/watch?v=SStKuO1xE-U

Δεν ειναι bias bias, μπακαλιστικα, πανω κατω βλεπεις τη συνεχη ταση απο το jack. Το ρυθμισμα το κανει σε standby. Το σωστο bias γινεται οπως ανεφερε πριν ο myster_maze. Δεν πιστευω ναχεις προβλημα αν βαλεις αλλες λυχνιες, οπως ανεφερε και ο superfunk. Και εγω bugera v22 vintage εχω, εχει βγει εδω και λιγο καιρο ο infinium με autobias και λαμπακια autocheck για την αλλαγη λυχνιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ανεξάρτητο της μουσικής που σίγουρα δεν ενδιαφέρει και είναι άσχετο με το θέμα

Ασχετο με τη μουσικη ας ειναι. Ασχετο με το, πως και που, θα βαλεις τα χερια σου εκει μεσα ας μην ειναι.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και να το εχεις δει. https://m.youtube.com/watch?v=SStKuO1xE-U

Δεν ειναι bias bias, μπακαλιστικα, πανω κατω βλεπεις τη συνεχη ταση απο το jack. Το ρυθμισμα το κανει σε standby. Το σωστο bias γινεται οπως ανεφερε πριν ο myster_maze. Δεν πιστευω ναχεις προβλημα αν βαλεις αλλες λυχνιες, οπως ανεφερε και ο superfunk. Και εγω bugera v22 vintage εχω, εχει βγει εδω και λιγο καιρο ο infinium με autobias και λαμπακια autocheck για την αλλαγη λυχνιας.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχω δει το βιντεάκι του τύπου αυτού ..

και αυτό που συμπέρανα ότι κάνει είναι ότι έχει βάλει τις λάμπες και μετρόντας την τάση , γυρνάει το ποτενσιομετράκι ούτως ώστε να το πάει εκεί που θέλει.

Αλλά είναι πολύ στο φλου  :P :P :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου