Προς το περιεχόμενο

Waterman Ukulele της Kala


mad_nassos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα βιντεάκι για τα πλαστικά αδιάβροχα ukulele της Kala.

 

 

Βγαίνουν σε soprano μέγεθος, είναι φωσφοριζέ ή διάφανα και μπορούν να μετατραπούν εύκολα σε αριστερόχειρα.

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σε παρακολουθώ.Το βίντεο το είδα πριν ανέβει στο noiz.Έχει φάση το σημείο που λες είναι χοντρά τα δάχτυλα μου.Να φανταστώ οι γρατζουνιές πίσω από το σκάφος ήταν κατι που δεν περίμενες.Τι να κάνουμε ;Υπαρχουν και αυτά τα παράξενα στις παραγγελίες.Είναι πολυ ωραίο αυτο το εφε που φωσφορίζει το γαλαζοπράσινο.Αμα μπορείς κάνε και ενα βίντεο με σβηστα φωτα να παίζεις.Είμαι πολυ περίεργος να δω πως θα βγει.

 

Πολύ έξυπνο επίσης από την εταιρία να βάλει στο βιβλιαρακι τα ακκόρντα μαζί με το τραγούδι.Πόσο δύσκολο είναι να μάθει γιουκαλίλι κάποιος που παίζει κιθάρα ; Χρειάζονται μαθήματα για την εκμάθηση των τεχνικών του.Σε σχέση με την κιθάρα,είναι όπως λέμε μπαγλαμάς μπουζούκι  ;

Τι κόστος εχει ενα αξιοπρεπες γιουκολίλι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σε παρακολουθώ.Το βίντεο το είδα πριν ανέβει στο noiz.Έχει φάση το σημείο που λες είναι χοντρά τα δάχτυλα μου.Να φανταστώ οι γρατζουνιές πίσω από το σκάφος ήταν κατι που δεν περίμενες.Τι να κάνουμε ;Υπαρχουν και αυτά τα παράξενα στις παραγγελίες.Είναι πολυ ωραίο αυτο το εφε που φωσφορίζει το γαλαζοπράσινο.Αμα μπορείς κάνε και ενα βίντεο με σβηστα φωτα να παίζεις.Είμαι πολυ περίεργος να δω πως θα βγει.

 

Πολύ έξυπνο επίσης από την εταιρία να βάλει στο βιβλιαρακι τα ακκόρντα μαζί με το τραγούδι.Πόσο δύσκολο είναι να μάθει γιουκαλίλι κάποιος που παίζει κιθάρα ; Χρειάζονται μαθήματα για την εκμάθηση των τεχνικών του.Σε σχέση με την κιθάρα,είναι όπως λέμε μπαγλαμάς μπουζούκι  ;

Τι κόστος εχει ενα αξιοπρεπες γιουκολίλι ;

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Δεν είναι ακριβώς γρατζουνιές, αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς, αφού δυστυχώς δεν έχει φέρει ακόμα κανείς την Kala στην Ελλάδα...

Δεν φαίνεται το φωσφοριζέ στην κάμερα. Το δοκίμασα με 1-2 τρόπους αλλά δεν έβγαλα άκρη.

 

Έχω πάρα πολλά βίντεο σχετικά με αυτά που ρωτάς.

 

Μπορείς να δεις τα μαθήματα για αρχάριους που έχω εδώ:

 

Όπως επίσης τη δεύτερη σεζόν εδώ:

 

Και ένα Q&A εδώ:

 

Η τιμή ενός αξιοπρεπεπούς γιουκαλίλι νομίζω εξαρτάται και από το μέγεθός του.

Ένα soprano σίγουρα θα είναι αρκετά καλό στα 70-80 ευρώ, αλλά ένα tenor ίσως να χρειάζεται το 130άρι του...  ;)

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολύ για την άμεση απαντηση.Έχει πολύ ενδιαφερον το γιουκαλίλι αν και στην Ελλαδα οι περισσότεροι δεν ξέρουν να το εκτιμήσουν δυστηχώς και νομίζουν ό,τι είναι παιγχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου