Προς το περιεχόμενο

Single coil sized humbuckers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρηκα εναν hs4 στις αγγελιες και τον πηρα .τον εβαλα στην θεση του neck .το προβλημα μου ειναι οτι κανει θορυβο ,οπως και οι κανονικοι single coils .Δοκιμασα διαφορα .Καθαρισα ολες τις κολλησεις ,δοκιμασα να ειναι ενωμενος μονο ο hs ,τον εβαλα σε αλλη κιθαρα .Ωστοσο δεν αλλαξε κατι .Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει ?Δεν νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τσεκαρες ενα ενα τα πηνια αν λειτουργουν??

Γνωριζεις απο ελεγχο- τοποθετηση μαγνητη??

εννοεις να τσεκαρω τα καλωδια του μαγνητη με το πολυμετρο;

οχι δεν το εχω κανει αυτο .μπορει να γινει σημερα ομως.τι χρειαζεται να προσεξω?

σημειωση: ο μαγνητης παιζει κανονικα απλα εχει θορυβο ενω και οι πολοι λειτουργουν ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις να τσεκαρω τα καλωδια του μαγνητη με το πολυμετρο;

οχι δεν το εχω κανει αυτο .μπορει να γινει σημερα ομως.τι χρειαζεται να προσεξω?

σημειωση: ο μαγνητης παιζει κανονικα απλα εχει θορυβο ενω και οι πολοι λειτουργουν ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

τελικα δεν ηταν ο hs4 αυτο που εψαχνα καθοτι αρκετα low output .οποτε συνεχιζεται η αναζητηση ενος single coil  sized humbucker για την bridge θεση .προτασεις ελευθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εβαζα hotrails, εαν θα αλλαζα σε mini HB.

Γεμιζει λιγο, στρογγυλευει ο ηχος, και δεν χανεται εντελως ο χαρακτηριστικος ηχος της strat. Αυτο τουλαχιστον διαβαζω σε κριτικες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι hotrails pου μου προτεινατε απο οτι βλεπω ειναι αρκετα γκαζωμενοι .Εγω ψαχνω κατι πιο ισορροπημενο στην bridge θεση που να παντρευεται καλα με τους μονους neck & middle .Δεν παιζω metal και ο ηχος μου ειναι πιο vintage oriented .Βλεπω οτι υπαρχουν πολλες προτασεις ,με τον dimarzio cruizer να δειχνει πιο κοντα σε εξοδο με τους μονους .Ωστοσο δεν ξερω αν λεει κατι αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου