Προς το περιεχόμενο

Δείξε το pedalboard σου, 2019


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιες αλλαγες στο βασικο (πανω) pedalboard. Τωρα εχω ακριβως τους ηχους που θελω, με τα λιγοτερα δυνατα "συστατικα". Στο τελευταιο λαιβ δεν εσκυψα ουτε μια φορα για να αλλαξω καποια ρυθμιση. Δεν θα αλλαζα τιποτα αλλο, εκτος ισως το mxr που λειτουργει ως booster, οχι για κατι καλυτερο, αλλα για κατι διαφορετικο.

 

Το μικρο pedalboard το εχω μονιμα plug n' play στο σπιτι και για κανα τζαμαρισμα εκτος.  Το ts μαζι με το dark matter εχουν ενα απο τους πιο ολοκληρωμενους lead ηχους που διαθετω.

 

20190311_234539.thumb.jpg.96b7fb05c02d6c54c42da6a3a58b0b12.jpg

  • Like 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/3/2019 στις 1:44 ΜΜ, Fanfan είπε

Ένα φορητό σύστημα που ολοκλήρωσα πριν μερικές ημέρες.

6u SKB rack case 

Line6 G90 wireless

B.K. Butler Tube Driver rack 

Voodoo Lab GCX switcher 

και τα πετάλια που φαίνονται. 

Ελέγχεται από το Voodoo Lab Ground Control, και πάει στο input ενός Koch Studiotone 20. 

Θεού θέλοντος δουλειών επιτρέποντος θα παίξει live το επόμενο διάστημα. 

IMG_1371.JPG

IMG_1370.JPG

 

 

Πολυ Γκιλμουρικο το σεταπ σου. Το κοκκινο P Cornish τι ειναι? Επισης ειχα και εγω το roxanne αλλα τελικα μου φανηκε πολυς ντορος για το τιποτα......

Επεξεργασμένο από fenderiarhs

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Πολυ Γκιλμουρικο το σεταπ σου. Το κοκκινο P Cornish τι ειναι? Επισης ειχα και εγω το roxanne αλλα τελικα μου φανηκε πολυς ντορος για το τιποτα......

 

Συμφωνώ απόλυτα για το Roxanne, το είχε ένα φίλος και με είχε εντυπωσιάσει, ώστε να το παραγγείλω καινούργιο.. Όταν μετά από μήνες έλαβα το δικό μου, δεν ενθουσιάστηκα καθόλου... Καμία σχέση με αυτό που είχα ακούσει και περίμενα, δεν ξέρω... 

Δεν είναι Cornish το πετάλι, αλλά το Muff ενός Έλληνα κατασκευαστή, Ananlog Design Audio τον βρίσκεις στο fb, αυτό πραγματικά είναι εξαιρετικό ειδικά για Gilmour τύπου παιξίματα. Ναι είναι inspired το όλο setup για floyd ήχους κυρίως της Momentary/Division/Pulse εποχής/ηχητικής προσέγγισης του Master.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mini board, για το mini gig της Δευτέρας.
Aν προλάβω να παραλάβω το VSXO από το ταχυδρομείο αύριο, θα το βάλω στη θέση του Direct Drive...

image.thumb.png.c609afe03f6377d986eb89020dfc5c22.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μιας κι εβγαλε μια φωτ. ενας φιλος προχθες, παροτι δεν φαινονται καλα, αυτα μπερδευονται στα ποδια μου τελευταια, αν και συνηθως μενουν απατητα (εκτος απο το πρωτο), σαν καινουργιο χαλι ενα πραγμα...:classic_smile:

Analogman Sunface

Bearfoot Honey Bee

Jam Delay

Subdecay Spring Theory

Mojo Hand Sugar Baby

57188232_2582399475120826_4501211977741238272_n.thumb.jpg.8f125b1fa101c2f8868e2c7145ee6e40.jpg

  • Like 3

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου