Προς το περιεχόμενο

Μουσικη μετα το 2000!!!!


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλα, εδω μπορει να γινει χαοτικο το thread, ειδικα αν πιασουμε μη-κιθαριστικες μουσικες. Αλλα για να μεινουμε στις κιθαριστικες και μιας και τον ξαναακουγα τις προαλλες, ισως σας αρεσει ο Steve Gunn. Εκλεκτικο μιξ americana, blues & folk 
 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιταλοί. Doom ambient δεν ξέρω κι εγώ  τι είδος. Περσινός δίσκος. Τον είχα στα άλμπουμ της χρονιάς βάσει του γούστου μου

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουηδοί. Αυτό που λένε post metal επειδή δεν ξέρουμε πως να το πούμε. Collaboration με Julie Christmas. Απίστευτο άλμπουμ 2016 με τίτλο mariner 

 

 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noe13 είπε

μουσικη που εχει παραχθει μετα το 2000 ή εκει γυρω...

Μουσική που έχει παραχθεί από το 2000 και μετά έχουν και οι Μaiden, Metallica , Deep Purple κλπ. Μήπως εννοούμε μπάντες/solo artists που δημιουργήθηκαν ή κυκλοφόρησαν για πρώτη φορά μουσική από το 2000 και μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γάλλοι. Avant Garde metal. Το άλμπουμ ξεκινάει με ελληνικά γιατί έτσι, επειδή μπορούν 

 

Δεν έχει νόημα να βάλω κομμάτι. Σε τέτοια είδη μουσικής  ακούς τον δίσκο 

 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φανταστικός σε αυτό που κάνει και ο Plini, progressive metal θα τον έλεγα, αλλά με πολύ ξεχωριστά στοιχεία.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και 2 διαφορετικοί καλλιτέχνες, για να μη λέτε ότι βάζω μόνο prog.

 

Οι αδερφοί Landreth είναι φοβεροί, μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια τους και η αισθητική τους.

 

Κιθαρίστας τους είναι ο Ariel Posen, ο οποίος έβγαλε έναν τρομερό δίσκο, πολύ ωραίος παίκτης, ερμηνευτής και song writer.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου