Προς το περιεχόμενο

Λύση για ditto x2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται σε όλη την κοινότητα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σε όποιον έχει το συγκεκριμένο πετάλι. 

Όταν παταω την πρώτη λουπα κομπλέ. Στην 2η χρειάζεται να πατήσω το κουμπί δύο φορές για να πρασινίσει, πράγμα μη πρακτικό. Στα βίντεο βλέπω ότι δεν ισχύει αυτό. 

Κάτι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να το βρω. 

Ας βοηθήσει κάποιος αν μπορει

ditto-looper-x2-front.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, geka said:

Χαίρεται σε όλη την κοινότητα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σε όποιον έχει το συγκεκριμένο πετάλι. 

Όταν παταω την πρώτη λουπα κομπλέ. Στην 2η χρειάζεται να πατήσω το κουμπί δύο φορές για να πρασινίσει, πράγμα μη πρακτικό. Στα βίντεο βλέπω ότι δεν ισχύει αυτό. 

 

ditto-looper-x2-front.png

Όταν γράφεις την πρώτη λουπα για overdump απλά ξαναπατάς το loop μια φορά...

Όταν πατάς δύο φορές αν θυμάμαι καλά σταματάει όλη η λούπα και δύο φορές κρατώντας το κάτω την δεύτερη φορά κλείνει.

Δοκίμασε ένα hard reset και θα φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα ίδια. Δλδ το πατάω μια φορά γράφω και όταν το ξαναπατάω για αποθήκευση ανάβει το κόκκινο κουμπάκι και όχι το πράσινο όπως στις επόμενες αποθηκεύσεις. Πρέπει αναγκαστικα να το πατήσω δύο φορές μόνο στην πρώτη επανάληψη. Αλλιώς συνεχίζει το γράψιμο. Κάπου έχω σκαλώσει φαντάζομαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το ditto stereo έχει στο εσωτερικό του πεταλιού ένα διακόπτη με τον οποίο στη μια θέση πατάς δυο φορές το ποδοδιακοπτη για την επόμενη εγγραφή και στην άλλη θέση με το κάθε πάτημα ξεκιναει και η επόμενη εγγραφή.

Πιστεύω ότι θα ισχυει και στο δικο σου.

Οπως λένε στο χωριό μου, RTFM (on offense)

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μήπως το έχεις στην ρύθμιση rec-overdub-play αντί για rec-play-overdub? Κοίταξε το manual, μπορείς να το αλλάξεις

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Alter είπε

Μήπως το έχεις στην ρύθμιση rec-overdub-play αντί για rec-play-overdub? Κοίταξε το manual, μπορείς να το αλλάξεις

Αυτό μου φαίνεται πιο πιθανό. Θα το εξετασω κι αυτο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα από το manual του ditto x2 (που είναι δωρεάν διαθέσιμο στο διαδίκτυο) με τις οδηγίες πάνω σ’αυτο που θες. 

DBAB1173-B332-488D-BCA5-D7D74C47C0EE.png

Επεξεργασμένο από gmoukou

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gmoukou είπε

Η σελίδα από το manual του ditto x2 (που είναι δωρεάν διαθέσιμο στο διαδίκτυο) με τις οδηγίες πάνω σ’αυτο που θες. 

DBAB1173-B332-488D-BCA5-D7D74C47C0EE.png

Το είδα και γω. Θα το επιχειρήσω. Σε ευχαριστώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου