Προς το περιεχόμενο

Tom Waits - I hope that I don't fall in love with you (fingerstyle cover)


JesseJames

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο Τομ για του Αγ. Βαλεντίνου να συνοδέψει τη γκλάβα που επίκειται

  • Like 1

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο! Πολύ ωραία φωνή, αλλά κάτι έχεις κάνει στην κιθάρα που μου χτυπάει περίεργα. Ή είσαι ελαφρώς ξεκούρδιστος ή έχεις παλιές χορδές ή κακό intonation. 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, Ledge said:

Μπράβο! Πολύ ωραία φωνή, αλλά κάτι έχεις κάνει στην κιθάρα που μου χτυπάει περίεργα. Ή είσαι ελαφρώς ξεκούρδιστος ή έχεις παλιές χορδές ή κακό intonation. 

τσεκ, τσεκ και τσεκ πιθανότατα  😅

έκανα ένα διαφορετικό μιξ μετά από υπόδειξη φίλου, τσέκαρέ το αν δε σου είναι κόπος, νομίζω πως είναι ελαφρώς καλύτερο.

reverbs σε ξεχωριστό κανάλι με send, στάθμες και λίγο πανάρισμα 20% λεφτ + ραητ

  • Like 1

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/13/2020 at 12:11 AM, JesseJames said:

τσεκ, τσεκ και τσεκ πιθανότατα  😅

έκανα ένα διαφορετικό μιξ μετά από υπόδειξη φίλου, τσέκαρέ το αν δε σου είναι κόπος, νομίζω πως είναι ελαφρώς καλύτερο.

reverbs σε ξεχωριστό κανάλι με send, στάθμες και λίγο πανάρισμα 20% λεφτ + ραητ

πολύ καλύτερα! Η κιθάρα line in είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Ledge said:

πολύ καλύτερα! Η κιθάρα line in είναι;

😄

Η κιθάρα είναι: stock piezo->boss GE7->TC Helicon play acoustic(λίγο slapback, λίγο reverb, 4/10 bodyrez(το acoustic "enchancer" της TC)->Scarlett 2i4->Reaper (όλα τα VST free, reverb το Oril River)

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, JesseJames said:

😄

Η κιθάρα είναι: stock piezo->boss GE7->TC Helicon play acoustic(λίγο slapback, λίγο reverb, 4/10 bodyrez(το acoustic "enchancer" της TC)->Scarlett 2i4->Reaper (όλα τα VST free, reverb το Oril River)

δοκίμασε να τη γράψει με μικρόφωνο και να την επεξεργαστείς μετά. Θα ακουστεί λίγο πιο ζωντανή

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου