Προς το περιεχόμενο

G minor blues


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μια προσπάθεια σε ένα ωραίο backing track που βρήκα.

(Εχει αρκετα λαθακια, διοτι εκανα ενα take και το αφησα ως εχει)

 

 

G minor blues.mp3

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 8

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vale Rossi είπε

Πολύ ωραίο. Πες μας και το gear που χρησιμοποίησες. 

 

Ευχαριστω!

 

Χρησιμοποιησα τα ευρισκουμενα, δλδ στρατ και orIgin 20, μπουσταροντας με dark matter. Με line out στην καρτα.

 

Δεν εκανα καμια ρυθμιση. Ανοιξα ενισχυτη, επαιξα, εκλεισα ενισχυτη και τελος. Βγηκε λιγο dark ο ηχος, εν τελει.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συζητώ το παίξιμο που είναι κορυφαίο ως συνήθως, αν και πρόσφατα γέρνει προς Gary Moore (είναι μια πρόοδος όπως και να το κάνουμε) και φυσικά το μπακιτρακι που ανεβάζει την ποιότητα.

Εχω ένσταση στον ήχο, που για τα δεδομένα σου μου βγαίνει πολύ μπουκωμένος.

Δεν ξέρω με τι έπαιξες, έχω χάσει τη μπάλα, αλλά δεν είναι από τους καλύτερους ήχους σου.

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακος ηχος, Δημητρη, οντως. 5 λεπτα εκατσα στο pc και δεν εκανα καμια ρυθμιση σε αλλον ενισχυτη απο τον συνηθισμενο. Εκανα ενα take και τελος.

 

Ηθελα να πω την ιστορια μου και μετα να συνεχισω την δουλεια που εκανα.

 

Να 'σαι καλα Λουκα. Το παιξιμο ειναι μετριο, αλλα προσπαθησα να παιξω με καρδια, που λεν και οι μπουζουξηδες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα και ρύθμισα τον origin με το dark matter, ώστε να βγάλει σωστό ήχο. Κάπως έτσι έπρεπε να ακουστεί το χθεσινό κλιπ.

 

G minor blues 1.mp3

 

Επίσης, έκανα ηχογράφηση και με τον στάνταρ ήχο μου, δηλαδή με τον HT1R και το dark matter, και με την ίδια στρατ. Αυτόν τον ήχο, πάνω κάτω, χρησιμοποιώ σε παραγωγές (αλλά με tele).

 

G minor blues 2.mp3

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το τελευταιο ειναι τελειως διαφορετικο, απο τα αλλα δυο μου αρεσει το πρωτο, αν ηταν λιγο πιο fuzzy ο ηχος θα ηταν σαν τον ηχο στο I love you more than you'll evet know απο BST (Steve Katz)

  • Like 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου