Προς το περιεχόμενο

Angiescreams. Η μυστική μπάντα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Καποια στιγμή την προηγούμενη δεκαετία αγόρασα (δεν θυμάμαι πως) ένα digital album των Angiescreams.

The Revelation of Arthur Lynn λεγόταν με μερικά κομμάτια hard rock όπως εγω το έχω στο μυαλό μου.

Κρεμ ντε λα κρεμ.

Ένα καλοπαιγμένο και καλοηχογραφημένο άκουσμα κάπου μεταξύ Budgie, Stray dog και 70's metal. Κομματάρες! 

 

Είχα καιρό να τ' ακούσω και σήμερα που τα έβαλα, είπα να θυμηθώ ποιοι είναι κιόλας, να δω κανα live video κλπ.

 

Μόνο κάποια αινιγματικά βιντεο 30". Και το άλμπουμ αυτό άφαντο.

Πουθενά και καμία σοβαρή πληροφορία στο google πέραν της αναφοράς στην σελίδα του Carlos Alomar που έκανε την παραγωγή. Δεν υπάρχει στο Spotify και γενικά μονο μια φωτογραφία κάποιου τύπου χωρίς στοιχεία.

Τι συνέβει; Ξέρετε κάτι;

 

Πως είναι δυνατόν σήμερα να μπορείς να μην έχεις αποτύπωμα στο ίντερνετ;

 

 

Αυτό είναι το promo βιντεο που βρήκα του συγκεκριμένου άλμπουμ.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Αυτό;

https://myspace.com/angiescreams/music/album/the-revelation-of-arthur-lynn-14298453

35 λεπτά πριν, yameth είπε

Πως είναι δυνατόν σήμερα να μπορείς να μην έχεις αποτύπωμα στο ίντερνετ;

Παίζει να το έχουν κάνει ηθελημένα, ή να είναι independent η παραγωγή, ή να τσακώθηκαν/διαλύθηκαν/ξενέρωσαν και το εξαφάνισαν.. Όπως όταν έψαχνα online τους Labradford και δεν έβρισκα ούτε γιουτούμπι, ούτε torrents και τελικά τα αγόρασα όλα τα άλμπουμ απο παζάρι μεταχειρισμένων cd.. Κι εγώ έχω βγάλει 34 άλμπουμ αλλά εκτός απο το κανάλι μου στο ΥΤ δε θα τα βρείς πουθενά, γιατι τα πούλαγα χέρι με χέρι στο στούντιο. Παίζουν πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σίγουρα κυκλοφορουν εκατομμύρια δουλειές που κανείς δεν ξέρει ούτε και έχει λόγο να μάθει. Και θα τις βρεις πολυ δύσκολα... γιατι δεν τις ψάχνεις. Βάζω και τη δική μου μέσα. Αυτή ήταν μεγάλη παραγωγή απ' ότι θυμάμαι όταν το αγόρασα, αν κρίνεις και απο τον παραγωγό αλλά και το συνολικό επίπεδο.

Δεν είναι καθόλου απλό να αφαιρέσεις τη μνήμη του ιντερνετ και ακόμα και η σελίδα στο myspace δεν έχει κανένα στοιχείο. Σίγουρα κάτι έχει συμβεί αλλά να μην μπορούμε να μάθουμε ούτε ποιος ή ποιοί;

Αυτα βεβαια σε ένα τέταρτο που έψαξα και συνήθως θα έβρισκα όσα ζήταγα κι ακόμα περισσότερα για κάποιον άλλο.

Ρωτάω λοιπόν αν τους ήξερε καποιος απο τους connoisseur εδω. Νέστωρ;

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος που ψάχνεις λέγεται Arthur Lynn, είναι κιθαρίστας και παραγωγός.
Εκανε παραγωγή σε ένα ακουστικό demo της Lana Del Rey to 2007, που δεν κυκλοφόρησε ποτέ επίσημα.

Και έχει ένα solo αλμπουμ βγάλει το 2003.
Το γενικά πολύ ενημερωμένο AllMusic δεν έχει τίποτα γι αυτόν και για το album του 2003 (ούτ ετα κομμάτια δεν streamάρουν λίγο, δεν αναφέρει δισκογραφική κλπ)
https://www.allmusic.com/album/release/arthur-lynn-mr0001152640

Ωστόσο! Για τον δίσκο που αναφέρεσαι, ο Alomar έχει δηλώσει στo Θεσσαλονικιώτικο Parallaxi, το 2011:

Έχετε συνεργαστεί με τόσους μουσικούς. Ποιoς ήταν ο αγαπημένος σας;

Ο
Bowie θα είναι πάντα ο αγαπημένος μου γιατί μου επέτρεψε να πειραματιστώ και να δοκιμάσω διαφορετικά πράγματα, αλλά όσο για τον δεύτερο, θα ξεχώριζα τον Paul McCartney. Συνεργάστηκα επίσης και με τον Arthur Lynn, στον άλμπουμ The Revelation of Arthur Lynn. Το άλμπουμ αυτό ήταν η καλύτερη παραγωγή που έχω κάνει― φοβερή ροκ με φοβερό ήχο.


https://parallaximag.gr/thessaloniki/reportaz/o-carlos-alomar-i-kenotomia-ke-to-pathos


Κανείς δεν ξερει τι προσπάθησε να κάνει ο άνθρωπος και μπορεί να μην του βγήκε.

 

Εδώ το κομμάτι της Del Rey
όπου αυτός αναφέρεται ως altrenate producer για το demo... Ίσως παίζει την κιθάρα, ίσως τον έδιωξαν και πήραν άλλον μετά για να το κυκλοφορησουν, άλλο που δεν έγινε.
 


Και η πληροφορία από εδώ:
https://lanadelrey.fandom.com/wiki/Jimmy_Gnecco_(song)

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου