Προς το περιεχόμενο

ΆΝΤΕΞΑ - SEVEN ELEVEN BAND


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες αργότερα...

Αυτό το τραγούδι μου αρέσει γιατί η εισαγωγή είναι ίδια με το Judas του Malmsteen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Αυτό το τραγούδι μου αρέσει γιατί η εισαγωγή είναι ίδια με το Judas του Malmsteen.

Οχι δεν ειναι ειναι ιδιο το ριφ, ειναι...σχεδον ιδιο. Ρυθμικα εχει μια μικρη διαφορα.

Αν θες τελειως ιδιο χηαρ γιου αρ

 

Το αντεξα βεβαια ειναι κλασεις ανωτερο...😀

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ως fan του Malmsteen, ανέκαθεν είχα ένα soft spot για το "Άντεξα". Μόλις το παίξαμε με την παλιά μου μπάντα ανέβηκε αισθητά η γυναικεία παρουσία στα lives, οπότε ένας λόγος παραπάνω. 🤣

 

Στα του cover, τρέχετε λιγάκι αλλά κι εμείς τρέχαμε γιατί μας παρασέρνανε από κάτω οι κορασίδες. Τουλάχιστον τρέχετε όλοι μαζί και έδωσες και πόνο στο solo. Ωραίοι!

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιαζοντας πριν το απο που ειναι...δανεισμενο το θεμα του αντεξα, ξεχασα να δωσω τα ευσημα στη μπαντα. Μπραβο κ για την επιλογη (τη γουσταρει πολυ ο κοσμος σε ποπ προγραμμα) κ για τη διασκευη. Κ λιγο παραπανω στον Ιγνα που του φερθηκε ακριβως οπως πρεπει. Σολαρα! 

Επεξεργασμένο από billaraskats27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου