Προς το περιεχόμενο

Netflix και ταινίες.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα του LK, δεν είναι το περιεχόμενο, αλλά ο τρόπος κινηματογράφησης και οπτικής παραγωγής.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Το θέμα του LK, δεν είναι το περιεχόμενο, αλλά ο τρόπος κινηματογράφησης και οπτικής παραγωγής.

Ναι, αλλα ο τίτλος του θέματος είναι πιο αόριστος. 😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, blue είπε

γνωρίζετε το cinobo? 

για ταινίες πάμε εκεί :)

Με πρόλαβες και καλά έκανες!😎

Για ΤΑΙΝΙΕΣ το ξαναγράφω, πάμε στο cinobo. Έτη φωτός μπροστά...

  • Like 1

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, blue είπε

γνωρίζετε το cinobo? 

για ταινίες πάμε εκεί :)

 

+1000000

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει το...εργαλειο...ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ παντα φταιει  😉

 

Στο Netflix υπάρχουν τα ΠΑΝΤΑ.

 

ΠΟΛΛΕΣ εξαιρετικες σειρες (μερικες δε αριστουργηματα) ,εκατονταδες εξαιρετικες ταινιες και ντοκυμαντερ και φυσικα και μπολικη ελαφρια ψυχαγωγικη σαβουρα για ανθρωπους με το αναλογο IQ ή για ανθρωπους που χαιρονται με τη βλακεια και αμορφωσια των αλλων..... ή απλα επιζητουν καλτιλα .....

 

Εδω ανεχομαστε αδιαμαρτυρητα  ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ με ΕΛΛΗΝΕΣ "ηθοποιους" που δεν βλεπονται ουτε για 30 δευτερολεπτα αν εχεις IQ ανω του 10 σε ΚΡΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ που πληρωνουμε .....και που τα εχουν βαφτισει και "αριστουργηματα" ,το Netflix μας μαρανε.

 

Θελει λιγο ψαξιμο?

ΝΑΙ θελει .

ΣΥΜΦΕΡΕΙ?

Για 10 ευρω το μηνα να βλεπει μια οικογενεια (ειδικα αν υπαρχουν και παιδια μια και το παιδικο καναλι του σκιζει) 1000%

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν είναι 10 ευρώ / μήνα, ειναι πολύ λίγα.

Δεν θα έκανα ποτε συνδρομή, εχω ταινιοθηκη για 3 ζωές, αλλά 10 €/μηνα είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

Για 10 ευρω το μηνα να βλεπει μια οικογενεια (ειδικα αν υπαρχουν και παιδια μια και το παιδικο καναλι του σκιζει) 1000%

Eγώ και μόνο που ξανάδα ΟΛΑ ΤΑ STAR TREK από το TOS μέχρι το DISCOVERY..... τα έβγαλε τα λεφτά του. 🤣

  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω κανένα πρόβλημα με το νετφλιξ, έχω και φίλους που έχουν νετφλιξ 😁

 

μια χαρά σειρές έχει και ειδικά όλες των βορείων χωρών, και άψογες ταινίες του γούστου μου βρίσκω (πχ ανεξάρτητες αμερικανικές) ,αλλά για τα ντοκιμαντέρ θα αμφιβάλλω βαθιά. Ειναι τρανταχτή η περίπτωση του root cause που κατέβηκε από την πλατφόρμα μετά από την έντονη διαμαρτυρία μελών : https://www.theguardian.com/media/2019/feb/27/netflix-root-cause-pulled-root-canals-cancer

 

 

Για το πρόβλημα "πιο πολύ ψάχνω παρά βλέπω" πρέπει να εκπαιδεύσετε τον αλγοριθμό σας να τα κάνει έξω 😆, πράγμα που δεν θα συμβεί αν από το ίδιο προφίλ βλέπει όλο μας το σόι.

 

Έχω πιάσει ένα τρεντ στις παρέες μου να βλέπουν νετφλιξ για να φάνε και αυτό να έχει απωθήσει κόσμο από το να δει κάτι καλό, γιατί "όλα είναι ίδια" και τελικά να βάζουν κάτι να παίζει για να κοιμηθούν ή για να χαζεύουν παράλληλα στο κινητό. Το παραλληλιζω με τους γεμάτους σκληρούς με MP3 και την απουσία ακρόασης μουσικής που έχουμε ζήσει και κάποιοι την ξεπερασαμε εφαρμόζοντας κάποια προσωπική στρατηγική. Εγώ όταν έβαλα cinobo ανεπνευσα ρε παιδάκι μου. Τα καλύτερα 8€/μήνα που χαλάω είναι kate me.

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από blue
  • Like 2
  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου