Προς το περιεχόμενο

Ταινιες που εχουν να πουν κατι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bασικά έστειλα την κοπέλα μου να πάρει τίποτα να δούμε

[offtopic]ΘΕΟΣ :lol: [/offtopic]

 

Δύο κορυφαίες ταινίες που λάτρεψα είναι το Kung Fu Hustle και το Kung Pao.

Ειδικά εσύ boukaw πρέπει να τις τσεκάρει ήδη..

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενοείτε... Ιουιουιουιουιουι :lol:

 

Κώστα η κοπέλα σου έχει καμιά φίλη να μου φέρνει και μένα από τύχη τέτοια έπη; :oops:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείτε... Ιουιουιουιουιουι icon_lol.gif

 

Κώστα η κοπέλα σου έχει καμιά φίλη να μου φέρνει και μένα από τύχη τέτοια έπη; icon_redface.gif

 

Μπα, είναι μοναδικό κομμάτι, να φανταστείς δεν την είχανε σε στοκ και περίμενα πάνω από 20 χρόνια για να μου έρθει... :D :D :D

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Κακό είναι άθλιο. Ούτε να γελάσει κανείς δεν μπορεί με αυτό. Και αυτό στο λέει κάποιος που εκτιμάει τον παρακμιακό κινηματογράφο, πολύ περισσότερο από τον "κανονικό".

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μια ταινία που έχει να πει πάρα πολλά:

 

http://uk.news.yahoo.com/itn/20070902/ten-final-cut-for-blade-runner-ea4616c_1.html

 

BR-1982.jpg

 

To Βlade Runner, σκηνοθετημένο από τον Ρίντλει Σκοτ, παρουσιάζεται στην τελική του μορφή από τον ίδιο τον σκηνοθετη σε ειδική τελετή. Υπόψιν ότι αυτή η απίστευτη ταινία έχει βγει ήδη με δυο διαφορετικά μοντάζ: του στούντιο (ψιλοπετσοκομμένο αλλά με καλύτερο τέλος) και το Director's Cut (πιο εκτενές).

 

Βασίζεται στο Do Androids Dream Of Electric Sheep του Φίλιπ Ντικ, το οποίο είναι από τα αγαπημένα μου βιβλία (μη το δοκιμάσετε στα αγγλικά όπως εγώ γιατί μπορεί να σας βγει ξυνό, είναι που είναι φοβερά φουτουριστικό και σουρρεάλ). Δυστυχώς έχει ελάχιστη σχέση με το βιβλίο αλλά εξακολουθεί να είναι μια ταινία σημείο αναφοράς για την επιστημονική φαντασία στο σελιλόιντ.

 

Προσοχή γιατί ακούω ότι το DVD του Final Cut θα διατεθεί μόνο για 4 μήνες μόνο του, ενώ μετά οι θεατές θα μπορούν να το αποκτήσουν μόνο μέσω της ακριβής κασετίνας που θα έχει και τα τρία μοντάζ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Κακό είναι άθλιο. Ούτε να γελάσει κανείς δεν μπορεί με αυτό. Και αυτό στο λέει κάποιος που εκτιμάει τον παρακμιακό κινηματογράφο' date=' πολύ περισσότερο από τον "κανονικό".[/quote']

 

Και εγώ που αγαπώ τα ζόμπι (και θα γίνω και 'γω όταν μεγαλώσω) απογοητεύτηκα από αυτήν την ταινία.

 

By the way, herr kwstas, το νέο αβαταρ τα σπάει. Από τα καλύτερα της τελευταίας περιόδου.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου