Προς το περιεχόμενο

Ποιος ήταν ο πρώτος σας δίσκος/cd?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θάνου Καλλίρη - Κάποιο καλοκαίρι.

 

 

Χαχαχαχαχα!Το θυμάμαι αυτο το δίσκο, τον είχε λιώσει η αδερφή μου! Εμένα πάντως ήταν το MTV Unplugged από Nirvana..και μου είχε παίξει ατιμιά ο τυπάς στο δισκοπωλείο θυμάμαι..ήμουν μικρός και είχα πάει με τη μάνα μου, και είχα ζητήσει μετάλικα ( ;D )..και μάλλον κάποια συνεννόηση έπαιξε πίσω από την πλάτη μου  και μου είπε "πάρε αυτο, το ίδιο είναι.."

 

ε και δεν έχω ξαναπάει από τότε εκει, καλά να πάθει

:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτη μου κασέτα ήταν μία με επιλογές που είχα κάνει από κάτι κασσέτες ενός φίλου μου, ανάμεσά τους Smoke on the water, Paranoid, Walk this way κλπ (έχω τουλάχιστον 5 χρόνια να την ακούσω αλλά ακόμα θυμάμαι τι τραγούδια είχε...)

Το πρώτο μου CD ήταν το "Ξεσσαλονίκη" από Ξύλινα Σπαθιά. (μετά ακολούθησαν The Best of the Beast των Iron Maiden και πολλά άλλα).

Και έχω ένα και μοναδικό βινύλιο! Το Dance of Death των Iron Maiden... και δεν έχω πικαπ να το ακούσω...

Βέβαια τώρα ακούω τελείως διαφορετική μουσική.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν φετος ειναι τα 20 χρονια απο την πρωτη κασσετα που αγορασα,Dr Feelgood.

 

Πωπω αυτο το Kickstart my heart πρεπει να ακουγα 25 ωρες σερι οταν πρωτοπαιξα την κασσετα.  :D

 

Αν και δεν ήταν η πρώτη κασετούλα που είχα αγοράσει (αυτή ήταν το Master of Puppets και το Slippery When Wet, και τα δυο φρεσκότατα - μόλις είχαν βγει), θέλω να σου πω ότι το έλιωνα κι εγώ τότε!! (μαζί με το προγενέστερο Hysteria των Def Leppard...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η θεια μου, μου ειχε φερει ενα δισκο με καποια eurovision hits

 

(Τζε Τζε) Τζενκις Χαν, (Ρα ρα) Ρασπουτιν, Ραφαελα Καρα, ....

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Iron Maiden "Powerslave" και Manowar "Battle Hymns" σε βινυλιο

 

Εμένα ήταν μια συλλογή του Metal Hammer (ένα τεύχος του 1996-97 αν θυμάμαι καλά) σε ένα κόκκινο cd που είχε μέσα από Ιced Earth και Blackmore's night μέχρι Mayem και Septic flesh. Το είχα γράψει και σε κασέτα την οποία ακόμα έχω.Με έμπασε γενικά στη μέταλ-ροκ και στην ηλεκρική κιθάρα.Ο πρώτος μου ολοκληρωμένος δίσκος ήταν το Seventh son... από Maiden.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου