Προς το περιεχόμενο

Το όνειρο ή την πρακτικιά???


harry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Superfunk,

 

πολύ ενδιαφέρον το ποστάκι σου θα επανέλθω σύντομα με νέες απορίες/ερωτήσεις.

 

εντωμεταξυ ΔΙΑΒΑΣΕ καλα με τι πας να...μπλεξεις..:) :)

 

http://www.webrocker.de/jaguar/cms/the-links/

 

(διαβασε ολα τα λινκ στα εξαιρετικα αυτα site)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

ειδικα αν την παρεις σε κανα σοβαρο χρωμα τυπου sonic blue,surf green & γενικα "παστελακι" 

 

 

 

sonic blue rules!!!απο τοτε που πηρα την classic player λυθηκε το γκομενικο.... 8) 8) 8)

ορμα χωρις δυσταγμο στο ονειρο σου! :D :D :D

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια το ubercool jazzmaster χρωμα παραμενει το ocean turquoise :)

 

να το μωρακι μου!(και η ομορφοτερη κιθαρα που ειχα ποτε μου)

 

l_ec514f726b434bb0c7363ded703f3c81.jpg 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιοτερα οταν ημουν μικρος και τρανταφυλλενιος  ;D ;D ;D ;D ;D ειχα κανει καποιες φορες το λαθος να ζαχαρωνω κιθαρες που μου φανταζαν extravagant και πανεμορφες(μερικες σημερα μου φαινονται πιο ασχημες και απο τνο Κουασιμοδο).........Ενιοτε τις αγοραζα με αποκλειστικο κριτηριο αυτο που στα δικα μου ματια φανταζε ως πανεμορφο μονο και μονο για να διαπιστωσω αργοτερο οτι ειχαν προβληματικο playbility, η οτι δεν μου εκαναν, οτι δεν "εβγαζαν ηχο", η και αν εβγαζαν ηταν τελειως διαφορετικος απο αυτον που ηθελα να ακουσω.

 

Στα λεω ολα αυτα γατι οι συγκεκριμενες κιθαρες εινια πολυ ιδιοτροπες.......πριν λοιπον σαγηνευτεις απο την εμφανιση τους (εμενα μου φαινονται κακασχημες) και τις παντρευτεις......καλο ειναι να περασεις μια περιοδο αρραβωνα να δεις αν σου κανουν  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

P.S αυτο το ocean turquoise ειναι οντως τοσο ομορφο που σκεφτομαι να βαψω το σπιτι μου με αυτο ::) ::) ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το μωρακι μου!(και η ομορφοτερη κιθαρα που ειχα ποτε μου)

 

Η γυναίκα σου τα ξέρει αυτά; Σα δε ντρέπεσαι σαρδανάπαλε.

Πάντως και μένα μ'αρέσει αυτή η κιθάρα, το λέω, είμαι ξεδιάντροπος.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως.Θελουν επιμονη και υπομονη για να αποδωσουν τα μεγιστα και πολυ διαβασμα και πληροφορηση γυρω απο αυτες ;)

 

Αν τις σεταρεις ΣΩΣΤΑ οι ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ :) αυτες κιθαρες παιζουν φανταστικα και σε ανταμοιβουν με ΤΟΝ γεματο και γλυκο καθαρο ηχο (και βεβαια με ΤΟΝΟΥΣ twang),αλλα και με υπεροχο εναλακτικο "βρωμικο" ηχο .

 

Εχουν δε τοσους ΠΟΛΛΟΥΣ διαφορετικους ηχους και "παιχνιδια" που μπορεις να κανεις με τα 234 διακοπτακια τους που θα ασχολεισαι μαζι τους...μια ζωη....

 

Ψαξε στο youtube για NELS CLINE για να δεις τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μπορει να κανει μια Jazzmaster αν την "ψαξεις" ΚΑΛΑ.

 

Η γυναίκα σου τα ξέρει αυτά; Σα δε ντρέπεσαι σαρδανάπαλε.

Πάντως και μένα μ'αρέσει αυτή η κιθάρα, το λέω, είμαι ξεδιάντροπος.

 

πως νομιζεις οτι την εριξα ρε αρχηγε μου?με την....ομορφια μου ή με τους...κοιλιακους μου??? :) :) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Αλλά γενικά ....δεν έχετε πιάσει το δεύτερο σκλέλος της ερώτησης. Το γκρουπάκι θα κινηθεί σε άλλους δρόμους πιο "πολύπλοκους" και γενικά, μια jazzy, μόνο μια jazzy δεν θα βολέψει. Ξέρω καλά τι είναι η jazzy και τι κάνει και γι αυτό λέω ότι λέω.

 

Ομως SuperFunk όπως σου είπα το budget μου δεν φτάνει για δυό κιθάρες, κατά πως λές εσύ βέβαια ίσως να φτάνει αλλά θα μιλήσουμε σε pm.

 

Εδώ θα ήθελα να ρωτήσω, αν έπαιρνα μια δεύτερη κιθάρα που να ήθελα να ήταν πιο all around τι θα έπαιρνα (υπενθυμίζω την προτίμηση μου σε fender και single coils) και ερωτώ: Mexico ή Usa?

ή Japan?

Θέλω μια καλή κιθάρα να μην έχω προβλήματα με ηλεκτρικά, με ξύλα, με μεταπώληση (σαν διαχρονική αξία το σκέφτομαι) και να καλύψει τις πιο all around ανησυχίες μου

 

και να μην στοιχίζει πολύ, ει δυνατόν μάξιμουμ 500 με 600e.

 

Επίσης θα πρέπει να ανταποκρίνεται καλά στα live αλλά και στις ηχογραφήσεις και στις μετακινήσεις μου με gigbag και μοτοσυκλέτα.

Ποιά κιθάρα θα είναι αυτή ? ? ? ? ? ?  ? ? ? ? ? ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου