Προς το περιεχόμενο

Harley Benton GH5 VS Laney VC-15


joker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας Φιλος ψηνεται να αγορασει λαμπατο ενισχυτη και σκεφτεται αυτο:

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h_bundle_2.htm .

 

Στις αγγελίες βρηκα ομως και αυτο:

http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=VC15-110.

 

Η διαφορα τιμής δεν ειναι σημαντικη και παρακαλω να ΜΗΝ τη λαβετε υποψην.

 

Ερωτω λοιπον :

Ποιον απο τους 2 θα παιρνατε και γιατι???

 

 

 

Υ.Γ.:Εχει μια Samick με δυο διπλους(οσονουπω seymour duncan), ενα Digitech RP50 , & ενα self-made Bluesbreaker.

 

Eυχαριστω για την υπομονη και τη βοηθεια(αυτοσ δηλαδη εγω εχω απόλα.... ;) ;D ;) ;D ;) ;D )

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έπαιρνα τον Laney λόγω δυνατοτήτων και μόνο. (δεν έχω ακούσει κανέναν από τους δυο)

Με τον Laney έχεις και ροκ παραμόρφωση από τον ενισχυτή και Equalizer και FX loop και παραπάνω βατ

και αν χρειαστεί στο μέλλον και καλύτερη μεταπωλητική αξία.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για τα δυο

αναπτυξε παντως ελευθερα ολο το σκεπτικο σου plz.....

να χουμε μια πιο σφαιρικη αποψη για το τι σηκωνουν και οι 2...

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω τι κάνει ο HB, πάντως με τον champion600 (που είναι στα ίδια W) και καμπίνα (1Χ12), πρόβα βγάζεις μόνο σε ακουστικό κουαρτέτο (οι υπόλοιποι unplugged)  :)

 

 

 

(Αλλά ακούγεται ωραία  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΠANTΗΣΤΕ!!!!!!!!! ΟΛΟΙ!!!!!! ΤΩΡΑ!!!!!!!!

 

(πλακα κανω......)απλα οσοι εχουν καποιον απο τους παραπανω ας πουνε και μια γνωμη......

λιγη βοηθεια ζητησαμε ρε παιδια..... :-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :'( :'( κλαψ κλαψ....

ακαρδη κοινωνια..... :'( :'( :'( :'( :'(

 

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τον laney,στο σπιτι,σε χαμηλη εντασει ειναι απλα οκ,με ωραια καθαρα ,και καλα βρομικα ακομη και για μεχρι  80´s metal'poser fasi,με σωστη χρηση του eq,το οποιο τα σπαει,ειναι πολυ καλο.

ΑΛΛΑ!!

οταν τον παω στην προβα,οπου εχει να αντιμετωπισει marshal me 2 12´,εναν τρελλαμενο μπασιστα και εναν ακομα κιθαριστα που παιζει ειτε σε 2 12' ειτε σε 1 12'....εκει απλα ειναι τελειος!!!!και απο θεμα εντασης,και ηχου,και πραγματικα το ηχειο αν και 10' τα παει παραπανω απο καλα!!!λες και μετα τα μισα της εντασης,οποιουδηποτε απτα 2 καναλια,ο ενισχυτης καμουφλαρεται με ηχειο 12' !!!επεισης,το βρωμικο καναλι μπορεις να το χρησιμοποιησεις και για πιο τσαμπουκαλεμενα καθαρα...σε ενα καθαρο σολο,η σε funk καταστασεις..

(κιθαρα-fender highway tou 2002,me mama magnites..)εχωντας παιξει και με κιθαρα με humbuckers,πιστευω οτι τα παει καλυτερα με κιθαρες με πιο hot magnites.

to reverb του ειναι σχετικα καλο,αν το συγκρινεις με αυτα αλλων ενισχυτων.δεχεται και προερετικο footswitch και για εναλλαγη των καναλιων,αλλα και για on off toy reverb!!!

τεσπα.απλα παρτον,μετραει πολυ....οτι αλλο θες,στειλε pm.να σου πω που κανουμε προβα να ερθεις να τον ακουσεις να παιζει σε σωστες (δυνατες!) εντασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου