Προς το περιεχόμενο

Προταση για soul-funk Μουσική


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΨΑΞΕ ΣΤΟ  YOUTUBE  ΚΑΙ ΑΚΟΥ TOMMY CASTRO! ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ  FYNKOBLUES!META AKOY  CHIK,HUDSON COUNTY,CHARADE,YVONE FAIR,COOL & THE GANG,HEATWAVE...KΛΠ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ!ΜΗΠΩΣ ΠΟΥΛΑΣ ΤΗΝ ΤΕLE????xaxa!

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΓΩ.....ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΨΑΞΕ ΣΤΟ  YOUTUBE  ΚΑΙ ΑΚΟΥ TOMMY CASTRO! ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ  FYNKOBLUES!META AKOY   CHIK,HUDSON COUNTY,CHARADE,YVONE FAIR,COOL & THE GANG,HEATWAVE...KΛΠ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ!ΜΗΠΩΣ ΠΟΥΛΑΣ ΤΗΝ ΤΕLE????xaxa!

 

O Castro έχω την εντύπωση πως τείνει περισσότερο στο blues , πιο groovy ομως!! είναι ωραίος παίχτης,όσοι γουστάρουν τέτοια ακούσματα ισως 8α έπρεπε να τον τσεκάρουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ καλός 'οδηγός' για να μπεις στο κλίμα είναι και οι συλλογές 'Sampled'. Είναι διπλά CD νομίζω 5 τον αριθμό, με τα οποία θα συνηδητοποιήσεις και πόσο επιρρεασμένη είναι η σύγχρονη μουσική από τη Soul και Funk των 60'ς και 70'ς. Θα τα βρεις εύκολα, είναι αρκετά γνωστές κυκλοφορίες.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

αυτα τα jam clip του Ηλια με κολησαν με Funk....

λεπον διαβασα αρκετα Group κ ιδη τα ψαχνω αλλα θα θελα να μου πειτε μερικα πιο ροκ φανκ 70'ς φαση σε στυλ mothers finest

 

thanks!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες πιο ροκ δεν θες να υποθέσω ντίσκο-σόουλ πράματα μαζί με φάνκ αλλα θες κάτι που να προσεγγίζει ηχο φιούζιον?ροκ-φανκ-τζαζ ειναι για μενα η φιουζιον η καλή γι' αυτο λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PULP FUSION

 

συλλογη απο 8 cd με ροκοφακοτζαζο προσεγγισεις στο χρονολογικο οριο που θετεις

 

thank you master!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου