Προς το περιεχόμενο

hihats


simow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία ερώτηση να κάνω.

Έχω δύο παλιά hihat τα οποία υπό άλλες συνθήκες θα πέταγα.Είναι από αυτές τις πολύ φθηνές σειρές.Σκέφτηκα όμως να πειραματιστώ.Και ρωτάω όποιον ξέρει ή έχει κάποια ιδέα.

Θα αλλάξει και αν ναι σε τι ο ήχος των πιατινιών αυτών αν τους ανοίξω μικρές τρύπες (περίπου 20 σε κάθε πιάτο)??? 8O

Θα έχουν πιο πολλά πρίμα?Πιο κοφτό ήχο?Θα ακούγονται σαν κατσαρόλια(κάτι που ήδη το κάνουν για αυτό έχουν πάρει πόδι)???

Τέλος πιστεύετε ότι θα έχουν πιο ωραίο ήχο?

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω με φώτο και ήχο ίσως!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τα χρησιμοποιήσεις ως έχουν σαν πιατίνια, μπορεί και να σου αρέσει ο ήχος τους. Το κάνει ο τουμπανιέρος μου, λόγω έλλειψης πολλών πιάτων.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

Καλό!

Οχί ρε παιδιά.Έχω πιάτα αρκετά.Απλά θέλω ένα hihat στα δεξιά μου (παίζω ή τέλος πάντων το παλεύω metal-epic)Και επειδή ο ήχος τους δεν παλεύεται καθόλου έλεγα μήπως και χρησιμοποιούσα και κάπου την όρεξη μου για μαστορέματα και έβγαινε και ένα καλό αποτέλεσμα!

Θα ο δοκιμάσω αύριο το πρωί.Αν όχι τρύπες..."βαθουλώματα" με σκερπάνι και πρόκα.Χοντρή όσο δεν πάει άλλο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα πεταξεις κανουν και για φριζμπι στη παραλια.

 

Μόνο αν θέλεις να το παίξεις Ζήνα και να αποκεφαλίζεις τους κακούς ανθρώπους στην παραλία που παίζουν ρακέτες και σου σπάνε τα ούμπαλα οι γύφτοι.

 

Ή τα μικρά παιδάκια που τσιρίζουν/κλαίνε/χέζουν στην άμμο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγγες τα τρύπισα.Με πολύ κόπο γιατί ήταν γερά τα άτιμα.Το αποτέλεσμα με αποζημίωσε πιστεύω.Ακούγονται πολύ καλύτερα.Θα υπάρξει και σχετική φώτο και επεξήγηση του τι συμβαίνει με αυτήν την παρέμβαση που έγινε.

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγγες τα τρύπισα.Με πολύ κόπο γιατί ήταν γερά τα άτιμα.Το αποτέλεσμα με αποζημίωσε πιστεύω.Ακούγονται πολύ καλύτερα.Θα υπάρξει και σχετική φώτο και επεξήγηση του τι συμβαίνει με αυτήν την παρέμβαση που έγινε.

:lol:

 

Βάλε και μερικά sizzles πάνω :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου