Προς το περιεχόμενο

Aσυμβατοτητα Nuendo-media player


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν έχω στη μία οθόνη το nuendo και στην άλλη το media player,το δεύτερο παιζει κανονικά δλδ κι από τα δύο κανναλια.Ακουσον Ακουσον... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...τρώμε κόλλημα μ'αυτην την τελειομανία.

 

Aκριβώς...!!!

 

Πολλές φορές κιόλας δεν κάνω καν update σε κάποια εφαρμογή ούτε δοκιμάζω καινούρια softwares αν δεν είναι απόλυτη ανάγκη...και όλα αυτά εξαιτίας αυτής της τελειομανίας...

 

Κόλλημα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok vst  multitrack menu έχει επιλογή "release ASIO drivers in the background"μαζι με αυτη την επιλογη κανε χρηση των drivers της καρτας σου πχ tascam asio drivers...εγω θα προτεινα να αρχισεις τις δοκιμες με τους drivers  απο το  cd  που ηρθε με την καρτα και οχι τους latest απο το site.

 

 

Λογο του οτι εκανα update στο firmware της καρτας μαζι με τους latest

δε τους  δεχεται ,ζηταει τωρα κι ενα εξτρα αρχειο(να το πω)που δεν υπαρχει

στο ''μαμα'' cd.Την καναμε... ::)

 

Uninstall όλους τους drivers, ένα καλό cleanup στα dll που μένουν πίσω και ξανά install τους μαμίσιους του cd;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μιας και ξαναεπανήρθε το θέμα, να πω και εγώ ενα προβληματάκι που δεν έχω λύσει ακόμη.  ::)

 

Το media player στο studio pc, δεν κλείνει καθόλου!  :o

π.χ ανοίγω ενα track το ακούω κανονικά (πλέον  ::) ) και όταν κλείνω το media player αυτό συνεχίζει να είναι ανοιχτό και να παίζει...  ???

Μέχρι στιγμής το κλείνω μονάχα απο το task manager.  >:(

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συνέβαινε κι εμένα αυτό toneless, μερικές φορές με Winamp, μερικές με Windaz Media Player... πολλά μπορούν να φταίνε:

 

 

πείραγμα της registry που ίσως έγινε για εντελώς διαφορετική αιτία (που όμως έχει σαν παράπλευρη απώλεια αυτό που λες),

 

κάποιο codec pack εγκατεστημένο από εσένα που ζητάει να παίξει με τους δικούς του codecs κάτι που ο Μύδια Πλέιερ θέλει σώνει και καλά να παίξει με τους δικούς του (conflict δλδ - αν και το crash λογικά θα συνέβαινε στην αρχή κι όχι στο τέλος),

 

απότομο κλείσιμο του προγράμματος κάνοντας κλικ στο Χ (πάνω δεξιά) την ώρα που επικοινωνεί με εξωτερική κάρτα ήχου (αν πατήσεις στοπ και περιμένεις λίγο πριν το κλείσεις ίσως να μην το κάνει), και ίσως άλλες αιτίες που δεν ξέρω.

 

Γενικά νομίζω ότι οι νέοι players που χρησιμοποιούν κατά κόρον το .ΝΕΤ 2.0 για τα ωραία γυαλιστερά και ημιδιαφανή σκινς είναι πιο βαριοί από τους παλιούς καλούς πανάλαφρους players, με όλη την συνεπαγόμενη βαριά και στρυφνή συμπεριφορά που οι νέοι θα έχουν...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου