Προς το περιεχόμενο

Μιας και είδα το πρώτο hip hop εδώ, πήρα το θάρρος...


AlSom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν είσαι ο πρώτος αλλά εν πάσει περιπτώσει το καλύτερο που χεις να κάνει είναι www.box.net

Και εδώ μπορείς μέχρι 6 mb το αρχείο βεβαίως βεβαίως αλλά έχει άλλη χάρη το site απο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφ'όσον μπορώ να βάλω Link, θα δώσω δύο:

 

http://rapidshare.com/files/82224864/Ixografimena.rar

(μιας και τα έχω ήδη ανεβάσει εκεί)

 

και

www.myspace.com/alexisigma για όσους θέλουν να δουν και πληροφορίες κλπ.

 

Ευχαριστώ trigga! Τα κομμάτια είναι προσωπική δουλειά, είναι 4, και κατά σειρά δημιουργίας:

 

Ο παλιάτσος

Ο άνδρας και ο λύκος

Για ένα πατέρα Θεό

Το μονοπάτι.

 

(Τα αναφέρω γιατί σε μένα φαίνεται βελτίωση όσον αφορά τη  μουσική, και θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς αν το ακούτε αυτό)

 

 

Να ευχαριστήσω την παιδική χορωδία που δάνεισε το ρεφραιν στον "Παλιάτσο", τον άγγελο με τη μουσική του στο "Σαν ζογκλέρ", και τον Αλέκο Σακελλάριο για τους στίχους του ρεφραιν στο "Το μονοπάτι".

Be gentle!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ κάτι σε lowbap στο μονοπάτι?Κάτι μου θυμίζει απ τα παλιά κομμάτια πάντως.

 

Το realguitar το χεις ξεσκίσει βλέπω.

 

Ο παλιιάτσος δεν παίζει και το rapidshare έχει πρόβλημα λέει.

 

ΜΕ τα άλλα τρία που ακουσα μου φάνηκε οτι θέλει δουλειά το πράμα αρκετή ακόμα και μουσικά και στιχουργικά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  real guitar κάνει μπαμ ε; Ψήνω να πάρω δική μου κιθάρα (μιας και έχω ετοιμάσει κάποια κομμάτια με κανονική κιθάρα -τώρα μαθαίνω σιγά σιγά-) γιατί και μένα μου τη σπάει το Plugin σε σχέση με τον ήχο.

 

Ο παλιάτσος μου παίζει κανονικά στο myspace και το rapidshare δουλεύει σε μένα...με το Link που έδωσα...  ???

 

Μουσικά σίγουρα θέλει δουλειά, ακόμα το παλεύω, ωδείο δεν πηγαίνω (κυρίως για το λόγο του ότι δεν υπάρχει χρόνος - πέρα από την διάρκεια της ημέρας είμαι κ 21 και για να φτάσω σε επίπεδο να συνθέτω θα με πάρουν τα χρόνια, οπότε είναι πια αργά  :'( )

Στιχουργικά και αυτό παλεύεται, με τα κομμάτια που ετοιμάζω να είναι πιο πολύ "επίδειξη" ικανοτήτων στο flow (ροή στίχων) ενώ αυτά τα πρώτα είνια κυρίως εξιστόρηση-αναφορά σε καταστάσεις-πρόσωπα που με σημάδεψαν και ένιωσα να θέλω να γράψω κάτι γι'αυτά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πιτσιρικάς άκουγα metal, μετά άρχισα να ακούω hardcore hiphop και τον τελευταίο καιρό (κάποια χρόνια) ακούω ελληνικό hiphop, ισπανόφωνο, αλλά και λόγω δουλειάς ακούω τα πάντα. Οι επιρροές όμως είναι κυρίως από τα είδη που ανέφερα..

Προσπαθώ ο ήχος μου να είναι μελωδικός, ευχάριστος στο να ακούγεται, γεμάτες παραγωγές και όχι φτωχές, αλλά βγαίνουν πολύ καταθλιπτικές καθώς χρησιμοποιώ πολλές μινόρε συγχορδίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια μου άρεσαν! Η σχέση μου με το Hip-Hop είναι εντελώς συμπτωματική (και πολύ επιλεκτική), αλλά παρ'όλα αυτά το διασκέδασα.

 

Να δώσω μια συμβουλή; Δούλεψε κι άλλο τη φωνή σου.  Τη βρίσκω λίγο...συγκρατημένη, ίσως. Χώσε, μην άγχεσαι!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Όντως, η φωνή θέλει δούλεμα... Το ακούω συχνά.. Δε θα γίνω ποτέ Μαρινέλλα στη θέση της Μαρινέλλας!  :'( Πέρα από την πλάκα, έχεις δίκιο.. Θέλει αρκετή εξοικείωση το μικρόφωνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια προσπάθεια .. Μείνε διαφορετικός όπως λες και προσπάθησε να βελτιώσεις flow και ήχο. Κι εγώ είμαι σε ένα παρόμοιο project (θα ανεβάσω σύντομα υλικό).

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου