Προς το περιεχόμενο

Harley Benton GA 15


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο ότι φαίνεται είναι και κεφάλι, με την έννοια ότι έχει 4/8/16 έξοδο για καμπίνα και το μεγάφωνο είναι με βύσμα ...

 

αραγε μπορεις να συνδεσεις και αλλη καμπινα και να εχεις 1Χ10 & 1Χ12 ?

 

:-\ ::)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok λοιπόν με κόβω να παίρνω αυτόν τον καινούριο, να του κάνω την μόντα του Hotrod Epiphone Valve Guitar Amp, με το gain2-->high gain όπως λέει. Έπειτα παίρνω και μια 2*12 καμπίνα σαν αυτήν http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g212.htm έπειτα αλλάζω τα μεγάφωνα με άλλα, κοτσάρω και το gt2 που έχω και να 1 μικρός φθηνός γκαζιάρης (με καμπόσο gain) για να παίζω !

 

Καλή ιδέα;

 

Δεν μου φαίνεται καλή ιδέα...  :( Θα πάρεις έναν ήρεμο ενισχυτή, θα τον κάνεις Φρανκεστάιν με δολοφονικές διαθέσεις και θα του βάλεις και το GT2 από πάνω;

 

Xoντρικά το είπα, νομίζω ότι με καταλαβαίνεις. :) Θα μπορούσες να τον κρατήσεις αμοντάριστο, νομίζω ότι θα τα κατάφερνες μια χαρά με το GT2 σκέτο (αν και γενικά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα ο ήχος του).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό και αυτό το αμοντάριστο μαζί με μια καμπινούλα και ο california amp να παίζει!

Αυτό όμως με τον frankenstein δεν είναι κακό! Αν δεις την τιμή του, σχεδόν σε παρακαλά να τον ξεσκίσεις τον ενισχυτάκο και άμα λάχει παίρνεις και άλλον 1 και τον αφήνεις ήρεμο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι. What's the world coming to? Στην Κίνα δεν φτιάχνεται; Φανταστείτε ότι ο "πολιτισμένος" κόσμος περιμένει πώς και τι τα προϊόντα τους ενώ αυτοί λόγω κακοκαιρίας είναι αποκλεισμένοι μες στο χιόνι χωρίς ηλεκτρικό και νερό...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακατω ερωτηση μπορει να ειναι και χαζη...αλλα δεν γνωριζω και θελω να μαθω...

 

λοιπον ακουστε..

 

αν συνδεσουμε τον H.B  ga15 με καμπινα ....τοτε ο ηχος θα βγαινει μονο απο την καμπινα..ή απο το ηχειο του ga15 και απο την καμπινα....?

 

επισης ....αν παιξει σε live με καμπινα 2χ12 το μικροφωνο μπαινει μπροστα στην καμπινα η στον ga15..?

 

ευχαριστω...για την υπομονη..! :D

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με την ευκαιρια του ΗΒ , θελω να παραθεσω,οτι ρωτησα πληροφοριες για τον FAME GTA-40 στο musicstore και ελαβα την εξης απαντηση.

 

The Fame GT 40 is a really great amp, small but strong (handmade) and very good value for money, you can´t compare it with the Hot Rod Deluxe, because it has no eq and a little bit less treble.....if you know what I mean.

regards,

Jens

 

μια χαρα για 333 € εε??

 

και το μικρο του αδελφακι GTA-15 φαινεται copy του pro jr και ειναι στα 222€

 

το σκεφτομαι παντως για προβιτσες η μικρα live σε μπαρακια.

 

τι λετε κι εσεις??

 

:P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και το μικρο του αδελφακι GTA-15 φαινεται copy του pro jr και ειναι στα 222€

 

το σκεφτομαι παντως για προβιτσες η μικρα live σε μπαρακια.

 

τι λετε κι εσεις??

 

:P

 

Κι εγώ το σκέφτομαι για την ίδια χρήση να σου πω...αλλά θα αργήσω πολύ να το δοκιμάσω!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αγόρασα προ μηνών από συνφορουμίτη έναν GA15 με Vintage Jensen, ο ενισχυτάκος την παλεύει μιά χαρούλα και το μόνο που του λείπει είναι ένα Reverb..... Θέλω να φτιάξω ένα πάνω στον ενισχυτή... έχει κανείς σας κανένα σχέδιο???? Κάτι σχετικό???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου