Προς το περιεχόμενο

Καινούριο κομμάτι! Με ολίγον απο γκάιντα... ;D


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιστευω πως μεχρι το 1:20 περιπου τα μονα τυμπανα που χρειαζονται εινα αυτα που ξεκινας. συνεχισε το μεχρι εκει μονο με αυτα. στην αρχη αν και λιγο εκτος ρυθμου τα εχεις βαλει ωραια.. και απο το 1:20 και μετα ασε το ρυθμο που εχεις. στην αρχη που εχεις μονο ντραμς και γκαιντα δεν ταιριαζει. ειναι πολυ ηρεμο και ωραιο και δεν του αρμοζουν ντραμς..

 

φιλικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος ο κόσμος είναι γεμάτος από καλές ιδέες.

 

Ο μάγκας (καλλιτέχνης) είναι αυτός που όχι μόνον θα κάτσει να τις κάνει πραγματικότητα,

αλλά θα τις υλοποιήσει τέλεια.

 

+10000

 

τα είπες όλα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, εγώ πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ρυθμού αλλά ότι δεν φαίνεται να ξέρεις πολλά από τύμπανα. Ίσως και να κάνω λάθος.

Μακαρι να το κανω εγω το λαθος και να'ναι ετσι τα πραγματα.....αν το καλοσκεφτεις ομως οταν εγραφε τα τυμπανα πληκτρα επαιζε παλι!..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος ο κόσμος είναι γεμάτος από καλές ιδέες.

 

Ο μάγκας (καλλιτέχνης) είναι αυτός που όχι μόνον θα κάτσει να τις κάνει πραγματικότητα,

αλλά θα τις υλοποιήσει τέλεια.

 

+10000

 

τα είπες όλα ;)

 

Έτσι ακριβώς είναι, αλλα έλα που η βαρεμάρα και ο ωχαδερφισμός με έχει φάει!!!  ;D

 

Drums ψιλοξέρω να παίζω, αλλα λειτουργικά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Το τί ρυθμός πρέπει να βαράει δλδ. Κάτι πιο ήρεμο στα ήρεμα και κάτι πιό πολύπλοκο και δυναμικό στα άγρια. Δεν νομίζω ότι έχει σημασία το pattern. Ντραμς είναι σιγά. Έχω ένα φίλο στην κρήτη, ο οποίος σπέρνει. Κ όταν λέμε σπέρνει, ΣΠΕΡΝΕΙ. αλλα είναι κρήτη, και ακομη και εδώ αθήνα να ήταν ούτε ντράμς έχω, ούτε εξοπλισμό να τον ηχογραφήσω. Αμα βρεθεί κανεις καλός, ίσως να τσιμπήσουμε κάποιον midi controller σε σχημα ηλεκτρικής ντράμς για να τα γράφουμε.

Γενικώς τα ντραμς είναι πρόβλημα ρε γαμώτο. ΑΠο τον ήχο τους μέχρι το τί θα παίξουν.

 

Μακαρι να το κανω εγω το λαθος και να'ναι ετσι τα πραγματα.....αν το καλοσκεφτεις ομως οταν εγραφε τα τυμπανα πληκτρα επαιζε παλι!..

 

Και χωρίς quantize η διόρθωση. Ό,τι έπαιξα έπαιξα...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αναγκαστηκά κόβεις ποιότητα κάνοντας τα πάντα μόνος σου. Δε μπορεί να είσαι εξ ίσου fluent σε όλα τα όργανα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αναγκαστηκά κόβεις ποιότητα κάνοντας τα πάντα μόνος σου. Δε μπορεί να είσαι εξ ίσου fluent σε όλα τα όργανα. :(

 

Θέμα χρόνου είναι φίλε Μενέλαε. Αμα έχεις μπροστά σου να παίξεις μπάσο, πλήκτρα, κιθάρες, ντραμς και έχεις να κανεις κ τη μίξη ταυτόχρονα δεν κολλάς σε λεπτομέριες. Όποτε κόλλούσα και επέμενα, το βαριόμουνα και το παράταγα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Θα με κάνετε να αναθεωρησω...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται αυτό. Γι αυτό πιστεύω ότι θες ένα φοβερό group από φοβερούς μουσικούς. Για να το πω με 4 γράμματα: Muse. Με 5: Queen. Με 7: Beatles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται αυτό. Γι αυτό πιστεύω ότι θες ένα φοβερό group από φοβερούς μουσικούς. Για να το πω με 4 γράμματα: Muse. Με 5: Queen. Με 7: Beatles

 

Τώρα που το λές...

 

Συγκεκριμένα θέλω αυτούς:

 

ΚΙΘΑΡΑ:

[flash=200,200]

 

ΜΠΑΣΟ:

[flash=200,200]

 

NΤΡΑΜΣ:

[flash=200,200]

 

 

Και ένα γαμάτο στούντιο να τους χώσω μέσα και να τους βασανίσω!!!  :P :P :P :P :P  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο μην υποτιμάς τα ντραμς. Είναι η ΒΑΣΗ! Αν αυτά δεν πάνε καλά, τίποτε δεν πάει καλά.

 

Όσο για τον ντράμερ που σε ρωτάω αν έχεις φίλο, δεν λέω να τον βάλεις στο στούντιο, απλώς να κοιτάξει λίγο τι γράφεις και να σου πει μια γνώμη.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο μην υποτιμάς τα ντραμς. Είναι η ΒΑΣΗ! Αν αυτά δεν πάνε καλά, τίποτε δεν πάει καλά.

 

Όσο για τον ντράμερ που σου ρωτάω αν έχεις φίλο, δεν λέω να τον βάλεις στο στούντιο, απλώς να κοιτάξει λίγο τι γράφεις και να σου πει μια γνώμη.

 

Δίκιο έχεις, αλλα συνήθως βασίζομαι στα presets κα διάφορα midi που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου