Προς το περιεχόμενο

olp guitars


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας παλιος μου φιλος πηρε μια τετοια, το αντιγραφο του petrucci.

Είπε οτι γενικα ειναι καλη κιθαρα για 400 ευρω που εδωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η παρόμοια φάση με τις Epiphone, PRS SE κλπ. Δεν είναι καθόλου άσχημες για τα λεφτά τους, αλλά δεν είναι το ίδιο με το original. Προσωπικά τις βρίσκω πολύ καλές κιθάρες, και σε φάσεις δεν βρίσκω λόγο να δώσω 2000+ γιούρια για μια κιθάρα. Αντικειμενικά πολύ λίγες τ'αξίζουν. Στο κάτω κάτω τα δάχτυλά μας την κάνουν τη δουλειά, και δεν νομίζω να'ναι όλοι τόσο πια πιουρίστες με τον ήχο τους - ειδικά όταν απ'την κιθάρα περνάει από ολόκληρο pedalboard στον ενισχυτή. (πάλι παραληρώ, έτσι?  ;D)

 

Απ'την άλλη όμως δεν μας είπες τι θες να παίξεις, αν έχεις ήδη κάποια άλλη κιθάρα που σε βολεύει (π.χ. δεν πάνε όλοι τόσο εύκολα από Ibanez σε Les Paul) κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ναί, αυτό που ξέχασα. Ακόμα και η OLP Petrucci έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μανίκι. Το μόνο που ίσως αλλάξεις πάνω είναι οι μαγνήτες, αν και οι εργοστασιακοί μου ακούστηκαν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα χερια μου εχουν περασει κιθαρες ολων των ειδων και χρηματψν εως και 1200 ευρω..αλλα τελικα κατεληξα να εχω για βασικη την

http://www.thomann.de/gr/olp_olmm1fna.htm

 

εχει φοβερο ηχο ...οι μαγνητες ειναι απο τους πιο δυνατους (high gain)-passive που εχω ακουσει..το floyd πολυ καλο..

μετα απο αυτο πουλησα ενα ibanez μπασο που ειχα που και καλα γα....ε και πηρα

http://www.thomann.de/gr/olp_olmm2bk_ebass.htm  --μεταχειρισμενο

και μου μεινανε και ποσα λ7 στην ακρη.

 

πιστευω πως οι olp ειναι η μαρκα μου.

ο τσελιος στην θεσσαλονικη εχει για δοκιμες, αλλα ακριβες. Εγω δυστυχως την πηρα απο εκει 450 ευρα γιατι δεν ηξερα τον Θωμα..

 

++οτι δεν εχει ουτε μια ατελεια,αστοχαι,απροσεκτο μπογιατισμα σε καποια σημεια και αλλα τετοια..ειναι τζιτζιλονι οπως και η τελε που εχω.κοινο χαρακτηριστικο--MADE IN CHINA--οπως λεει και ο superfunk ειναι φοβεροι αυτοι οι σχιστοματηδες.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι..?

Στην olp petrucci μπορεί να μπεί floyd rose χωρίς πολλά-πολλά...?

Δηλαδή οι βάσεις στήριξης που έχει το τρέμολο της, ταιριάζει

με την απόσταση ενός floyd rose? μπορεί να καταλάβει κάποιος..?

αν ταιριάζει θα χρειαστεί τίποτα άλλο...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ο συνσυγκροτηματίας μου την olp που λέει ο ax1ss χωρίς το floyd όμως...Νταξ,η κιθάρα σπέρνει...πολύ καλή,παραπάνω από τίμια για τα λεφτά της και πιστεύω πως με ένα φτιάξιμο στα ηλεκτρικά (γειώσεις κτλ...),και αν έχεις παραπάνω απαιτήσεις,αλλαγή μαγνητών θα σπέρνει..Α,τις φέρνει ο ΖΟΖΕΦ στάνταρ..απο κει την πήρε γύρω στα 300 και κάτι...(την είχε σε έκπτωση τότε..)

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου